Zdaniem prezesa KNP, europosła Michała Marusika, jednym z powodów wprowadzenia wojsk USA do Polski może być chęć niedopuszczenia przez Waszyngton do tego, by Polska stała się końcówką Nowego Jedwabnego Szlaku. „Ameryka wykorzystuje podległe sobie takie kraje jak Polska do tego, żeby uniemożliwić i sabotować ten strategiczny projekt – mówi Kresom.pl Marusik.

Do Polski przyjeżdżają amerykańscy żołnierze z 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z czołgami i ciężkim sprzętem. Będą stacjonować w Polsce i innych krajach tzw. wschodniej flanki NATO. Zdaniem przedstawicieli polskiego rządu to wielki sukces Polski, „koniec Jałty”, jak ujął to szef MON Antoni Macierewicz. Ich zdaniem, zabezpiecza to polskie bezpieczeństwo. Z drugiej strony, według ostatnich informacjiAgencja Mienia Wojskowego nadzorowana przez resort obrony anulowała przetarg na zakup działki w Łodzi, gdzie Chińczycy chcieli zbudować wielki terminal kolejowy. Wcześniej, szef MON, jeszcze przed zwycięstwem PiS w wyborach parlamentarnych, krytycznie wypowiadał się na temat chińskiej koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku, upatrując w nim zagrożenia dla niepodległości Polski.

– Jeżeli doszukiwać się wspólnych elementów tych wszystkich kwestii, to łączy je jedno – są to elementy walki mocarstw o hegemonię w świecie. W tym przypadku, strategicznego i imperialnego konfliktu między Ameryką, a Rosją. Te elementy są w nim zakorzenione– mówi Kresom.pl lider Kongresu Nowej Prawicy, europoseł Michał Marusik.

Patrząc z polskiej perspektywy, mówi się, że skoro do Polski wjechały amerykańskie czołgi, to zaczyna ona być bezpieczna. Ostatni moment, gdy normalnym, zrozumiałym językiem mówiono o takiej kwestii był wówczas, gdy wjechały do nas czołgi Hitlera. Nikt wtedy nie mówił, że Polska stała się bezpieczna, bo wziął ją pod opiekę, tylko, że jest to okupacja. Ale kiedy Stalin wprowadzał tu swoje czołgi, to już mówił, że nie jest to okupacja, tylko wyzwolenie. Od tego czasu żyjemy w epoce, w której każdy agresor mówi, że wyzwala. USA, Rosja, każdy, kto wkracza na obce terytorium i podporządkowuje je sobie siłą oznajmia, że nie okupuje, lecz wyzwala. I od tego kamień na kamieniu nie zostaje – widać to np. w Syrii czy w Afryce Północnej, gdzie przez lata nie można odbudować państwowości– wyjaśnia europoseł.

Marusik przyznaje, że patrzy z niepokojem na to, że ktoś chce Polskę „wyzwalać”, wprowadzając swoje wojska:

– Nie mam nic przeciwko temu, że są to amerykańskie czołgi. Polska może używać broni z Niemiec, Rosji czy USA, ale ona powinna być jej własnością i pod dowództwem polskich generałów, a nie obcych. Ponieważ tu wchodzą obcy, to mówienie o tym, że jest to obrona Polski, jest śmieszne i upokarzające.

– Gdyby te czołgi były nasze, to niech sobie w nich siedzą Amerykanie razem z Rosjanami – ale wówczas mają oni realizować strategiczne cele naszego ośrodka politycznej suwerenności. Wtedy nie wschodnia flanka NATO, ale wschodnia i zachodnia granica Polski chroniona byłaby naszym wojskiem. To byłby minimalny warunek prawidłowo rozumianej niepodległości i suwerenności państwowej– podkreśla prezes KNP.

– Przechodzimy spod okupacji Moskwy pod okupację Waszyngtonu. I to w bardzo ostentacyjny sposób– mówi europoseł. W jednej z publicznych wypowiedzi zwracał uwagę, że prawdopodobnie jednym z powodów wprowadzenia wojsk do Polski przez USA jest chęć niedopuszczenia przez Waszyngton do tego, by Polska stała się końcówką Nowego Jedwabnego Szlaku.

Czytaj także: Po co Chinom „Jedwabny Szlak”?

Jego zdaniem w działaniach USA można doszukiwać się zamiarów skontrowania potencjalnej bliskiej współpracy Polski z Chinami w ramkach koncepcji tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. Zwraca uwagę, że Chińczycy rozwijają swoją gospodarkę w kontaktach handlowych z całym światem drogą morską, którą może zablokować amerykańska flota wojenna. To spowodowałoby koniec wzrostu Chin, odciętych od rynków zbytu i dostaw surowców.

– Chińczycy to dostrzegają i dlatego budują sztuczne wysepki na Morzu Południowochińskim, ogłaszając, że jest to ich terytorium, próbując zachować wyjście na ocean. Ponadto, chcą zbudować strategiczny korytarz transportu lądowego do Europy. Najkrótsza droga prowadzi przez Kazachstan i Rosję do Polski. Tu mieściłoby się centrum dystrybucji na całą Europę. A w razie amerykańskiej blokady morskiej mogliby prowadzić handel drogą lądową, czego USA nie mogłyby zamknąć. Wobec tego, Ameryka wykorzystuje podległe sobie takie kraje jak Polska do tego, żeby uniemożliwić i sabotować ten strategiczny projekt– mówi Marusik.

Europoseł zaznacza, że odbywa się to ze stratą dla Polski, gdyż zyskalibyśmy na wymianie handlowej z Chinami bardzo dużo. Jego zdaniem, polityka prowadzona obecnie przez polskie władze „zdecydowanie wpisuje się w strategię wiernopoddańczą w stosunku do Waszyngtonu”. – Dlatego wręcz twierdzę, że nie są to polskie władze, ale władza nad Polską. Ponieważ realizuje obce cele imperialne, strategiczne i gospodarcze.

Kresy.pl / Marek Trojan
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

36 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  cyna :

  Po pierwsze gdy Polska zaczyna wstawać z kolan to proces sabotowania naszych poczynań przez zainteresowane naszą wasalizacją sąsiednie państwa się wzmaga co można zaobserwować odkąd PiS wygrało wybory po drugie jakim trzeba być półgłówkiem żeby stwierdzić że Chińy chca zakończyć swój szlak właśnie na Polsce, w której wartość nabywcza w porównaniu np z takimi Niemcami jest kilka razy mniejsza. Wojska Amerykańskie daja nam czas na wzmocnienie własnych sił i zabezpieczaja nas przed ewentualna interwencją z zewnatrz a szlak chiński niczego nam nie da i dla Polski gospodarczo rozwiniętej wręcz będzie przeszkodą, lepiej żeby szlak zaczynał sie w Polsce a nie kończył. Chiny wiedzą że to Polska może w najbliższych latach stanowić konkurencje dla chińskich produktów, przy sprzyjających wiatrach. Już raz dołączyliśmy do UE na kolanach bo nie mieliśmy żadnej pozycji negocjacyjnej a agresywne poczynania chin w gospodarce nie wróżą nic innego jak sabotowanie naszego przemysłu który i tak jest w opłakanym stanie dzięki żydokomunistom pokroju michnika geremka wałęsy kuronia i balcerowicza. Czas powalczyć o produkt narodowy brutto zamiast pocieszać się PKB

  • upadlina
   upadlina :

   Polska cyna jest właśnie na kolanach i obciąga lachę uSSmańskiemu hegemonowi !!……..Twoje senne majaki o wstawaniu z kolan tego nie zmienią !!………uSSmańskie wojska nie dają Polakom czasu na wzmocnienie sił, ponieważ uSSmania nie jest zainteresowana takim wzmocnieniem !!………Natomiast Jedwabny Szlak to dla Polski szansa !!…..Twoja frustracja cyna spowodowana jest tym, że Jedwabny Szlak omija twój banderowski grajdół, więc plujesz sie w związku z tym niemiłosiernie !!…………………………..A oczywiście Jedwabny Szlak przeszkadza też uSSmańskiemu hegemonowi, więc jego marionetki obsadzone na stołkach w „polskich” władzach robią co mogą, aby pan zza wielkiej wody był zadowolony !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. To jet twoj kierunek i juz tobie pisalem, ze masz prawo przeniesc sie do Rosji lub Chin – masz tylko jeden glos, a nie wladze jak Stalin.
      A Rosja i Chiny to tacy sami bandyci jak USA – vide historia. Roznica polega jedynie na tym, ze za wyjatkiem bandyckiej Rosji, Chiny i USA nie mordowaly Polakow i nie zabraly Polsce ziemi.

     • upadlina
      upadlina :

      ja się nigdzie nie muszę przenosić fiesta jak ty!!……..Końca hegemonii okupanta bandyty zza oceanu doczekam w Polsce !!…….Jest on juz widoczny !!……Rosja i Chiny w swoim bandytyzmie jawią się jako ministranci z chóru kościelnego przy uSSmańskim dewiancie – vide historia !!………uSSmania nie mordowała Polaków tylko ze względu na to, że politykę globalnego imperializmu prowadzi dopiero od kilku dekad, oraz dlatego, że po prostu zbyt krótko istnieje !!……..Po drugie fiesta nie morduje i nie napada się na tych, którzy padli przed kimś na kolana i ciągną mu dzień w dzień lachę, jak „polskie” władze !!…..Gdyby było inaczej to Polacy skończyliby jak Jugosławia, Irak, Syria, Libia itd, itp !!………..Więc nie bredź fiesta w kółko o tym, że uSSmania nie mordowała Polaków, bo do czasu nie mordowała też i innych swoich „sojuszników” jak Irakijczycy!!…….Nie wysilaj się z tego typu „argumentami” !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. cytat: „Rosja i Chiny w swoim bandytyzmie jawią się jako ministranci z chóru kościelnego przy uSSmańskim dewiancie – vide historia !!”…. KOMENTARZ fiesta…. Twoje opowiadania sa tworzone na bazie podrecznikow komunistycznych oraz artykulow lewaka J.A.Lucasa – vide strona ( http://www.countercurrents.org/lucas240407.htm ) i napisaelm o tym w komentarzu do BORUTY, podajac jednoczesnie fakt, ze J.A.Lucas przypisuje Ameryce zbrodnie w Afganistanie popelnione przez ZSRR w latach 1979-1989 i analogicznie robi to w przypadku rewolucji i wojen w Ameryce Poludniowej, w Azji i Afryce, ktorych dopuscili sie glownie tamtejsi KOMUNISCI wspierani przez ZSRR i Chiny, poniewaz dazyli do zaprowadzenia komunizmu w innych panstwach Ameryki Pld, Azji i Afryce i ich metody mordowania przeciwnikow komunizmu nie byly inne in zbrodnie zydow w ZSRR, Polsce, na Wegrzech etc. Jesli ty uzywasz propagandy lewaka J.A.Lucasa jako „argumentu” w swoich komentarzach to nie jest to zaden argument, ale stek klamstw i polprawd i jednoczesnie ukazujesz sam siebie jako osobnik nie majacy zieolonego pojecia co naprawde dzialo sie w Ameryce Pld, Azji i Afryce, a na dodatek wychodzi z ciebie IDEOLOGIA KOMUNISTYCZNA, ktora nasiakles.
      Rosja to cywilizacja turanska o mentalnosci dziczy z Azji, ktora naplynela do Europy w okresie sredniowiecza. Zbrodnie na mieszkancach Rzeczpospolitej popelnione przez Rosje opisuja polscy historycy w opracowaniach historycznych – vide RZEZ MIESZKANCOW PRAGI (dzielnica Warszawy) w 1794r. Bandytyzm Rosji, rabunek i zniewolenie narodu polskiego oraz mordowanie Polakow przez Rosje pamieta kazdy prawdziwy Polak, za wyjatkiem ciebie UPAdlina, bo jestes przesiakniety propaganda komunistyczna. Zas mowienie po polsku lub zycie w Polsce wcale nie jest gwarantem polskosci i polskeigo pochodzenie, poniewaz po braku rzeczowych argumentow i twoim bezmyslnym zacietrzewieniu widac, ze zachowujesz sie jak zyd – jest to jedna z cech charakterystycznych u zyda, o czym juz dyskutowalem z Kojoto w innym temacie.

     • upadlina
      upadlina :

      nie używam żadnej propagandy fiesta, a o bandyckich podbojach uSSmanów i ich zbrodniach wie każdy i nie są to jakieś teksty lewaka Lucasa czy jakichś innych kolesi tylko ogólnie dostępna wiedza !!………O czym ty mówisz??………Nie interesują mnie brednie jakichś filozofów o cywilizacjach turańskich, łacińskich i tym podobnych !!…..To bzdury !!…..Pierdoły nie mające pokrycia w rzeczywistości !!………..Jakim komunizmem fiesta jestem przesiąknięty??…….Co ty bredzisz??………Mówienie prawdy o zbrodniach uSSmanii nie ma nic wspólnego z komunizmem!!………Coś ci się pomieszało w głowie!!……….Ślepo bronisz bandyty uSSmańskiego, który od dekad napada inne narody i morduje w milionach ich obywateli, a ponieważ nie masz żadnych sensownych argumentów mogących obronić te bandyckie poczynania zaoceanicznego hegemona to uciekasz się do bredni o „przesiąknięciu” komunizmem !!……….I w kółko, jak nawiedzony bredzisz o tym, co było kiedyś, zamiast skupić się na TU I TERAZ !!…..Nie zmienisz tego, co było kiedyś, ale masz wpływ na TU I TERAZ !!………..A TU I TERAZ fiesta Polskę do stanu „huj, dupa i kamieni kupa”, oraz „państwa istniejącego teoretycznie” doprowadziła po 89 roku nie Rosja tylko żydo-anglo-uSSmańska klika !!……. Dalej więc mataczysz i kłamiesz próbując rzeczywistość przypasować do swoich zdegenerowanych poglądów, zamiast odwrotnie !!…….I nie bredź już o zacietrzewieniu żydów, bo zacietrzewieni są przedstawiciele każdej nacji !!……..

   • Avatar
    cyna :

    Upadlina ty ruski mongole możesz się podniecać ile wlezie ale to i tak nie zmieni faktu że te wojska to historyczna sprawiedliwość i gdyby w 43 jak chciał Patton ofensywa aliantów poszła przez Grecje i Węgry to ta twoja swołocz nie wyszłaby poza linie curzona a wtedy szybko by wrócili skąd przyszła gwałcąc po drodze co się nawinie i na drzewo nie ucieka jak to mieli w zwyczaju ci twoi „bohaterowie”

    • upadlina
     upadlina :

     zapieniłeś się szczyna bandero-uSSmański trollu jak krem do golenia, ale nie zmieni to faktu, że te twoje uSSmańskie niewielkie zgrupowanie transwestytów i pedałów usadowione na granicy niemieckiej to tylko pic na wodę fotomontaż !!……..A ty podniecasz się „historyczną sprawiedliwością” jak kura miesiączką !!”……….Czy te pedały uSSmańskie nie miały stać na polskiej wschodniej granicy, a twojej zachodniej chłopcze-banderowcze??…….Kogo one mają bronić trzymając swoje pedalskie dupy na granicy z niemcami??……..Hehehehehe!!………..Zrozum szczyna, że era jednobiegunowego świata z hegemonem żydo-uSSmańskim na czele to już przeszłość !!…..Widać to i w Syrii, ale szczyt G-20 był absolutnie najlepszą pokazówką, gdzie jest teraz miejsce światowego bandziora zza oceanu !!……….Trump ma spowodować, że uSSmania z resztkami honoru wycofa się z projektów Syria i twoja upadlina !!………Płacze i wrzaski nie pomogą szczyna !!……..Dosyć już bandycka uSSmania bezkarnie napadała i mordowała !!…….Popłacz w kąciku i zrób zapas anty-depresantów !!

     • Avatar
      cyna :

      Głupiś ruska swołoczo tak bardzo że nawet wniosków nie potrafisz wyciągać przez analogię, dlaczego ten twój car trzyma zachodnie zgrupowania bojowe koło moskwy zamiast wysłać je na bezprawnie okupowany teren Królewca? Z tego samego powodu cała obrona przed ruskim mongolstwem będzie się opierać o linię Wisły, takie wojskowe rozwiązania, zapytaj oficera prowadzącego to ci wyjaśni i przy okazji poznasz nowe słowo taktyka. Na wschodniej granicy na przesmyku suwalskim będzie stać niewielka grupa mająca na celu powstrzymanie dziczy przez krótki czas i dopasowanie taktyki tzw rozpoznanie bojem, długo by ci tłumaczyć jak może sie rozegrać teren działań na wschodzie w razie ewentualnej napaści twoich współplemieńców ale wiem że i tak nie przyswoisz bo brak ci odpowiedniej ilości synaps, dlatego idź zajmij się czymś dla siebie zwykłym, sodomią dla przykładu.

     • upadlina
      upadlina :

      szczyna bandero-uSSmańska szmato śmieszą mnie te twoje imaginacje jakiejś napaści Rosji na Polskę !!………..Myślisz tępy banderowski balasie, że jak twoja chachłata tępa nacja skakunów napadła na pro-rosyjski Donbas i dostała w dupę od pro-rosyjskich mieszkańców to i Polacy będą ładować się w jakąś wojenkę w interesie uSSmańskiego zbrodniarza??…………Niedoczekanie twoje tępy skakunie majdaniarski !!……..Przesmyk suwalski??………..Nie martw sie szczyna ćwoku, psychiczny antonii wyśle do obrony konną brygadę spadochronową i nie będzie problemu !!…………Buhahahaha!!……………..Znowu sie zapieniłeś szczyna jak krem do golenia !!……..Nerwy w strzępach !!………..Nie dziwię się szczyna !!……….Syria, twoja banderowska upadlina, Filipiny, Turcja, Bułgaria, Mołdawia, Egipt i nawet uSSmania, gdzie do władzy doszedł agent Putina !!,,,,,,,,,,,Buhahahaha!!…………Szczyna, po ywoim zachowaniu widzę, że jeszcze nie byłeś u swojego psychiatry i leków nie wykupiłeś !!……….Ale to już najwyższy czas szczyna !!………Rób zapasy medykamentów, bo w przeciwnym razie możesz kogoś pogryżć !!………Hehehehehe!!………….Jak to się banderowski szmaciarz zapienił !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: cyna….. Jest rzecza oczywista, ze Rosja nie bedzie w stanie utrzymac Krolewca, ktory okupuje od 1945r – vide rozkaz Stalina nr 7558 z 20 lutego 1945r i tamtejsza baza morska moze byc zneutralizowana w krotkim czasie z powodu bliskiej odleglosci od Polski – rosyjska baze mozna rowniez zneutralizowac rakietami Tomahawk i precyzyjnym bombardowaniem w czasie nocnych nalotow z wysokosci 10 km.
      Wisla jest najdluzsza rzeka w Polsce i stanowi naturalna linie obrony, ale zastanawiam sie nad tym, czy Rosja bedzie w stanie dojsc do Wisly, poniewaz w pierwszej kolejnosci dojdzie do wymiany rakietowej i udzialu lotnictwa, w czym USA ma zdecydowana przewage i w ten sposob zostana zneutralizowane sily ladowe Rosji – jest nawet cos takiego jak rakiety balistyczne, ktore moga krazyc po orbicie ziemi i w odpowiednim momencie spasc pionowo na cel.
      Wszystko jednak zalezy od planu dowodztwa USA i NATO.

     • upadlina
      upadlina :

      ty fiesta chyba chętnie obejrzałbyś sobie w TV zgubę Polski w wojence, w którą do tej pory uSSmania próbowała władować Polskę, co??……….Takie teksty nie świadczą zbyt dobrze o tobie, jako o rzekomym Polaku !!………Wojna Rosji z uSSmanią nie byłaby wojną konwencjonalną tylko nuklearną i przyniosłaby zagładę nie tylko Polsce i Europie, ale światu !!……….Twoja głupota staje się coraz bardziej wyraźna !!

    • Avatar
     fiesta :

     re: cyna…. Tak, wojska amerykanskie w Polsce sa historyczna sprawiedliowscia, poniewaz w 1942r gen.W.Sikorski przedstawil plan Rooseveltowi uderzenia na Niemcow przez Balkany (Rumunia, Bulgaria) w kierunku na Polske i rozpolowienia sil niemieckich i nawet gen.G.Patton poparl taki plan, bo znal sie na tym i byl znakomitym strategiem i dowodca, ktory wywolywal strach posrod Niemcow. A gdyby jeszcze dostal polskie wojsko pod swoja komende to juz w 1943r bylby w Warszawie, bo w planie bylo rowniez dozbrojenie 400-tysiecznego polskiego podziemia zbrojnego i wywolanie powstania anty-niemieckiego w Polsce. W.Churchill rowniez popieral taki plan, ale Roosevelt, ktory mial i sluchal zydowskich doradcow nie wyrazil na to zgody i wspieral Stalina, co pozniej zawazylo na losach Polski, ktora dostala sie pod sowiecka okupacje zamieniona w terror komunistyczny i zbrodnie na Polakach. Spadkobierca tamtego systemu komunistycznego jest wlasnie Putin i dzisiejsza „Rosja” (czytaj: ZSRR”bis”) wlacznie z polska ziemia na Kresach Wschodnich, ze zrabowanym Polsce majatkiem polskich dobr kultury narodowej etc, ktore wciaz znajduja sie w Moskwie – tak postepuja swinie, a nie ludzie; tak samo jest w przypadku obrabowanych Wegier, bylej Czechoslowacji i Finlandii.

     • upadlina
      upadlina :

      wojska uSSmańskie w Polsce to nie historyczna sprawiedliwość, tylko sprowadzenie żołdactwa największego światowego bandziora, dla którego Polska jest tylko strefą wpływów w pełni przez niego kontrolowaną i ewentualnie poligonem doświadczalnym do pośredniej wojny z Rosją rękoma tubylców !!……..

  • Avatar
   gan :

   Wygląda na to, że Chiny planują szlak południem. M.in. po to, by związać go z przyszłym transportem morskim. Lecąc po mapie geograficznej zobacz co się dzieje (która opcja rządzi, jakie i w co są inwestycje chińskie, zwłaszcza w infrastrukturę portową) w: Bangladeszu, Turcji Bułgarii, Mołdawii, Grecji, Serbii i Chorwacji. Na razie ich polityka nie wskazuje na to, by chcieli z nami w tej sprawie robić deal.

 2. Avatar
  costner :

  Pan europoseł jakiśtam, od korwina bierze ciężką kasę i co robi w zamian. Otóż mówi. A co mówi? Straszne słowa, że jest źle a będzie jeszcze gorzej. Problem w tym, że takie opinie może wygłaszać każdy, łącznie z ruskimi i chińskimi trollami, ci ostatni też biorą kasę, tylko, że za pisanie. Ale idźmy dalej, gadać w świat może każdy nawet bez kasy, ja też. I to właśnie robię. Różnica w tym, że ja nie biorę za to ciężkiej kasy. Czy pan europoseł jakiśtam uważa, że skoro on ma rację i znajduje w świecie pokrycie na swe słowa, to wystarcza, że będzie mówił/pisał straszne słowa? Po pierwsze, możeby się autor zainteresował tym, że działka w łodzi, o ile się orientuję, to jest działka wojskowa i nie ma żadnych podstaw, żeby wojsko przekazywało swoją własność chinczykom. Po drugie, może zaproponować coś konstruktywnego, bo opowiadanie, że jak jest wojsko usmańskie to źle, a jak nie ma to też źle, to jest młócka pustymi frazesami. Wchodzenie w narrację, że usmańskie wojska w Polsce to okupacja, podobna do niemieckiej, czy ruskiej to jest taka ruska narracja, że aż w oczy szczypie. Może to zamaskować, żeby były choć pozory wiarygodności?

  • upadlina
   upadlina :

   była niemiecka okupacja, była SOWIECKA okupacja, a teraz jest uSSmańska okupacja, a to, że nie wygląda jak klasyczna okupacja nie zmienia faktu, że jest to okupacja trollino !!……..Wojny dziś często tez nie wyglądają, jak klasyczne wojny z przeszłości, co nie zmienia faktu, że są wojnami !!……Nie w smak ci trollino słowa prawdy pana posła, ale – jak powiedziałem – kogo to…….!!……..Nie bierzesz pieniędzy za to, co piszesz??………A co bierzesz ??………Tyma płaci ci w naturze??

    • upadlina
     upadlina :

     okupacja nie musi wyglądać jak kiedyś, tak jak obecnie wojny nie wyglądają jak kiedyś, co nie zmienia faktu, że okupacja pozostaje okupacją, a wojna wojną !!…….Definicje fiesta definicjami, a rzeczywistość rzeczywistością !!………Polska nie jest krajem suwerennym, a decyzje o niej zapadają miedzy innymi w faszyngtonie, więc de facto Polska jest pod butem żydo-uSSmanii !!………….Twoja pro-uSSmańska propaganda fiesta tego nie zmieni !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. znaczenie wyrazu „okupacja” jest jednoznacze i obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce nie jest okupacja w/g prawa miedzynarodowego, ktore ustalali prawnicy z wielu krajow Europy w 1907r i w 1949r.
      W zwiazku z tym nanies poprawki w swoim slowniku domowym, bo jesli poslugujesz sie klamstwami to automatycznie stajesz sie niewiarygodny.
      Dlatego przestrzegaj regul i trzymaj sie faktow historycznych.
      p.s. jewro-posel Marusik to pustak, poniewaz nie przedstawil zadnych argumentow w sprawie rzekomych „zyskow” dla Polski tylko posluzyl sie czerwona propaganda.

     • upadlina
      upadlina :

      jakie jednoznaczne jest to znaczenie??…………..Niesuwerenny kraj zarządzany przez swoich panów zza granicy jest krajem okupowanym !!……….To, że nie stacjonują tu tysiące uzbrojonych po zęby uSSmanów (jak w niemczech i w japonii), to nie znaczy, że nie jest to okupacja !!……….uSSmanom nie trzeba tu tysięcy swoich żołdaków, ponieważ scena polityczna to w dużej mierze ich agentura, a armia „polska” służy nie Polsce tylko interesom okupanta uSSmańskiego !!……….Nie interesują mnie definicje, tylko rzeczywistość !!………..Co do kłamstw fiesta, to nie bądź bezczelny !!……..To ja udowodniłem ci wczoraj kłamstwo, więc bezczelnością jest posądzanie mnie o coś, czego sam się dopuściłeś !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. O tym, ze Polska nie jest panstwem suwerennym wiem od dawna i pisalem wielokrotnie, ze rzadzi polskojezyczne zydostwo od ponad 70 lat pod dyktando Moskwy, Berlina, Brukseli, Tel-Awiwu, Waszyngtonu, bylych komunistycznych spec sluzb etc. i ty mi nic nie udowodniles. Ale sam sobie dowiodles, ze masz krotka pamiec (skleroze), ze manipulujesz moimi wypowiedziami i krecisz jak zyd nawet gdy chodzi o reguly ustalone w prawie miedzynarodowym i w slowniku j.polskiego. OBUDZ SIE !…. Stalin juz nie zyje, chyba ze jestes nowym wcieleniem Stalina i chcesz zaprowadzic jego „reguly”.

      W interesie Polski jest obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce przeciwko Rosji i Niemcom, niezaleznie kto jest u wladzy w Polsce, ktora zmienia sie co 4 lata, a Polsce jest potrzebne zabezpieczenie przed zagrozeniami i wplywami rosyjskimi i niemieckimi, tak dlugo, jak dlugo to bedzie konieczne, poniewaz Polska ma do czynienia z wrogimi cywilizacjami (turanska i bizantyjska) co znajduje potwierdzenie w historii – vide odwieczna napasc na Rzeczpospolita przez Rosje i Germanska zaraze, z ktora zawsze kolaboroala ZYDOWSKA ZARAZA i nie sposob walczyc z trzema zarazami na raz.
      Dlatego uspokoj sie, nie mac kijem wody i wlacz myslenie…. jesli masz czym myslec oczywiscie.
      A to co klepie chlopek-roztropek M.Marusik wloz miedzy bajki.

     • upadlina
      upadlina :

      prawo międzynarodowe fiesta to BEZPRAWIE !!………Zgodnie z tym „prawem” uSSmania od dekad napadła na dziesiątki krajów i wymordowała miliony ludzi !!…..I robi to cały czas !!……Zgodnie z tym „prawem” ludobójczy reżim SSaudyjski jest przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy onz !!…………Nie powołuj się więc na to „prawo” międzynarodowe, bo to nie jest prawo, tylko BEZPRAWIE !!………Bredzenie o stalinie i zarzucanie mi jego wdielenia w sytuacji, kiedy powołujesz się na międzynarodowe bezprawie jest śmieszne !!……..To nie ja fiesta popieram bandytyzm tylko ty !!……..Jeżeli fiesta chcesz aby Polska była zabezpieczona przed wpływami Niemiec i Rosji to powinieneś optować za silną polską armią, a nie za sprowadzaniem tu wojsk największego bandyty na tej planecie !!……..I jakoś nie przeszkadzają ci wpływy bandyty uSSmańskiego, którego agentura w Polsce kwitnie !!………..Co do dowodów fiesta to nie bredź, że ci nie udowodniłem tego,że KŁAMIESZ !!………Stwierdziłeś, że powiedziałem coś, czego nie powiedziałem prawda??………..Zaprzeczysz??………A najśmieszniejsze jest to, że zrobiłeś to jednocześnie oskarżając mnie o to, czego sam się dopuściłeś!!………Mam tu na myśli KŁAMSTWO !!…….To ty skłamałeś i wiesz o tym bardzo dobrze !!

  • Avatar
   fiesta :

   re: Costner….. posel Marusik uzywa wylacznie pustej retoryki nie popartej zadnymi dowodami, ale zabarwionej politycznie i to podoba sie moskiewskiej holocie, ktora mu przyklaskuje.
   Marusik w jednym ze swoich wywiadow mowil, ze nie podoba sie jemu UE, ale bierze po 36 tysiecy zl co miesiac i oczywiscie czeka na nowego krola Polski.
   Tymczasem Chinczyki sraja w pory, bo D.Trump zapowiedzial wprowadzenie cla na towary z Chin, ktore od czasow B.Clintona posiadaly status specjalnego uprzywilejowania w handlu z USA – tak chcialo wtedy lobby zydowskie, ktore otworzylo swoje banki w Chinach a nastepnie poprzenosilo swoje biznesy do Chin ze wzgledu na tania sile robocza, a pozniej zarzucali rynki amerykanskie towarami z Chin co w efekcie spowodowalo powolne zamieranie rodzimej amerykanskiej produkcji i utrate miejsc pracy przez Amerykanow.
   D.Trump to czlowiek biznesu i dokladnie zna chinskie, podstepne zagrywki i postanowil zrobic porzadek z azjatyckimi cwaniakami, zapowiadajac wprowadzenie cel na chinskie towary, ktore trafiaja na rynek amerykanski i zrobil to w obronie amerykanskich miejsc pracy i w obronie amerykanskiego interesu i dlatego wygral wybory z lewactwem i globalistami.
   Nie tak dawno Trump powiedzial wprost firmie samochodowej Toyota, ktora przymierzala sie do wybudowania nowej fabryki samochodow w Meksyku i sprzedazy tych samochodow na rynku amerykanskim, korzystajac oczywiscie z porozumienia NAFTA, ze nie pozwoli im na takie numery i nalozy 70% cla. Po niecalym tygodniu Toyota zmienila plany i bedzie budowac nowa fabryke w USA za 10 miliardow dolarow. Trump zapowiedzial rowniez Chinom, ze jak chca handlowac z USA to beda musieli zachowac ten sam bilans handlowy co USA, czyli po rowno. Dlatego Chiny szukaja glupszych od siebie, zeby zarzucic swoimi towarami inne kraje i zerowac na innych, bo juz nie da sie zerowac na USA.
   Sama retoryka D.Trumpa spowodala, ze miedzynarodowi inwestorzy zaczynaja wycofywac kapital z Chin i przenosic go do USA, a to oznacza wzrost kapitalu i biznesu w USA.
   Na zakonczenie przypomne, ze w Chinach rzadza dawni komunisci, ktorzy otworzyli swoj rynek na obcy kapital i technologie zachodnie i twardo trzymaja sie koryta. Zas chinski robol tyra za 100-150 dolcow na miesiac, co mozna bez problemu zarobic w Stanach w ciagu jednego dnia i po tej roznicy zarobkow widac jak niskie sa koszty produkcji w Chinach.
   Jesli taki posel Marusik glosi, ze Polska bedzie miala duze korzysci z „jedwabnego szlaku” to nalezy posla zapytac o dotychczasowy bilans handlowy Polski z Chinami i w czym posel Marusik widzi tzw. „korzysci” dla Polski, poniewaz powazny polityk od razu podaje liczby, sektory gospodarki etc etc, ktore dadza korzysci Polsce. Natomiast retoryka posla Marusika swiadczy jedynie o zabarwieniu politycznym i jego poboznych zyczeniach.
   Np. „Bolek” Walesa obiecal Polakom „Druga Japonie” w Polsce, a puscil Polakow w skarpetkach.
   Kwasniewski obiecal Polakom „Swietlana Przyszlosc” w Polsce i zostawil Polakom ulice, a Zydom oddal kamienice.
   Ryzy z kolei obiecal Polakom „Druga Irlandie” w Polsce, a puscil Polakow z torbami na emigracje za chlebem.
   Posel Marusik obiecuje zas Polakom „Drugie Chiny” i tak jak pozostali chce puscic Polakow w maliny i ten cyrk trwa przez ostatnie 25 lat.
   W/g mnie, Polska powinna postawic Chinom takie same warunki jak to zrobil D.Trump, czyli jak chca handlowac z Polska to po rowno, a jak nie to nalozyc 100% cla na chinskie towary.
   A w razie tranzytu towarow przez Polske z Chin do Niemiec nalezy nalozyc oplate za przejazd i Chinczyki beda placic, bo rynek europejski to 500 mln ludzi.

 3. Avatar
  scorpio :

  UPAdlina… nie daj sie tym banderowskim i ussmanskim pacholkom typu cyna, costner itp. To sa osoby z totalnie wypranymi mozgami poprzez zachodnie media i rzady w rekach swiatowej zydo komuny. Sledze zachodnia polityke od wielu wielu lat i takiego zaklamania jak przez ostatnie 25 lat nie widzialem ani nie slyszalem.Mam nadzieje ze Trump, Putin i Chiny dogadaja sie miedzy soba i pogodnia wszelkeij masci globalistow i militarystow tam gdzie jest ich miejsce… w szambie. Kiedy w 2015 roku Trump oglosil ze bedzie startowl na prezydenta USA i powiedzialem swoim znajomym ze to on zostanie nastepnym prezydentem to wszyscy nie dowierzali. Pozdrowienia z Montrealu i zycze duzo zdrowia, zapalu i determinacji w walce z Twoimi wrogami internetowymi.

  • kojoto
   kojoto :

   Jasne „Scorpio” już widzę jak Trump z Kisingerem i swoją żydowską rodziną goni globalistów… O kondycji intelektualnej Polaków nie najlepiej świadczy to, że albo stoją murem za PiS (kolejną emanacją obcej agentury w Polsce), albo dają się nabierać na brednie o dobrym wujku Putinie, który jak już się dogada z Niemcami i Chinami, to przegoni ussmańców i żydów z Polski i otworzy przed Polakami wspaniałe perspektywy…

   • kojoto
    kojoto :

    Owszem interesy handlowe z Chinami to jest dla Polski szansa na odzyskanie częściowej suwerenności, niestety Polacy wybierają sobie takich przedstawicieli, którzy nie mają najmniejszego interesu w tym, żeby Polska była silna i niezależna. To że usrael faktycznie wkłada kij w szprychy szkopom i ruskim, nie znaczy, że jest przyjacielem Polski, tylko, że chce przymusić Rosję do współpracy przeciwko Chinom i niestety jest to prawdopodobny wariant, jednak Rosja i Niemcy mogą „po robocie” zarządać zapłaty… a nie było by dobrze, gdyby tą zapłatą okazała się już niepotrzebna Polska…

  • Avatar
   fiesta :

   re: Scorpio…. Kanada nie ma nic do gadania, poniewaz jest uzalezniona od polityki USA i podobnie sprawa wyglada w handlu – 80% kanadyjskiego eksportu trafia na rynek amerykanski.
   Lobby zydowskie rzadzace w Kanadzie rowniez postawilo na Chiny jeszcze za czasow rzadow premiera J.Cretien, ale zyskaly na tym Chiny, a nie Kanada i rynek kanadyjski tez jest zarzucany bublami z Chin co dobija kanadyjska produkcje i pogarszaja sie warunki materialne w Kanadzie, rosna ceny, spada sila nabywcza pieniadza i poprawy nie widac.
   Swiat zostal podzielony na 2 strefy wplywow, pomiedzy USA i ZSRR. W latach 1990-tych stratedzy w USA zaplanowali uzyc Chiny przeciwko ZSRR i dlatego wpompowali w Chiny mase pieniedzy, zeby stanely na nogi. Tymczasem Chiny obrosly w piorka i zaczely stawiac sie do USA. Z kolei Rosja gra na dwie strony. A poniewaz w Rosji i w USA rzadzi zydostwo to dogadaja sie jak zawsze, zeby zachowac 2-biegunowy podzial swiata. Poza tym USA ma duze wplywy w Azji i nie chce dzielic sie wplywami z Chinami i Japonia – Japonia jest bardziej uzalezniona od polityki USA niz Chiny.
   Chiny czuja, ze z Trumpem nie ma zartow i szukaja ratunku w „jedwabnym szlaku” , w przeciwnym wypadku nastapi spowolnienie chinskiej ekonomii, spadek w handlu, spadek PKB i wzrost bezrobocia w Chinach. Chiny potrzebuja pieniedzy i surowcow, zeby rosnac w sile, wiec jesli USA ograniczy im swoj rynek to zarzuca rynek w Europie towarami z Chin i w Europie wzrosnie ujemny bilans handlowy z Chinami i tym samym wzrosna deficyty poszczegolnych krajow w Europie co spowoduje kryzys ekonomiczny w Europie.
   Pamietam jak w ubieglych latach Chinczycy zarzucili polski rynek truskawkami z Chin to doprowadzili polskich rolnikow do strat.
   Tylko glupiec lub zdrajca nie mysli o zabezpieczeniu wlasnego rynku przed nierowna konkurencja. Na szczescie D.Trump zrobil to w sama pore przed Chinami, a w Kanadzie lewak J.Trudeau nie ma jaj.

 4. Avatar
  mop :

  Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że współcześni Polacy to w większości po prostu infantylni idioci pozbawieni jakiegokolwiek rozsądku i nie umiejący logicznie myśleć ani zadbać o siebie i przyszłość swoją oraz swoich najbliższych.

  Nie wnikam dlaczego tak jest, ale to niechybnie wynik m.in. 23 lat organicznej pracy naszych narodowych wrogów. Ale ten fakt nie tłumaczy do końca tej naszej głupoty i niestety dziś mogę po raz wtóry powiedzedzieć tylko to, że naprawdę jesteśmy idiotami i tak nas muszą postrzegać w całej Europie, i na całym cywilizowanym świecie.

  A przecież idiotów się nie szanuje, często się z nich wyśmiewa i poniża. Można tak czynić, bowiem idiota z reguły nie wie, że jest idiotą i z tegoż powodu nie potrafi odpowiednio w swojej obronie zareagować.

  https://miziaforum.wordpress.com/2013/05/17/dlaczego-polacy-na-swiecie-maja-opinie-idiotow-debili-kretynow-frajerow-kapusi-i-parobkow/

  Na koniec zapytam: Czy odpowiada nam rola idiotów, czy też winniśmy zmądrzeć i poddać się zbiorowemu leczeniu przez Polaków, którzy jeszcze nie zidiocieli?

 5. Avatar
  fiesta :

  Posel M.Marusik – cytat: „Europoseł zaznacza, że odbywa się to ze stratą dla Polski, gdyż zyskalibyśmy na wymianie handlowej z Chinami bardzo dużo”……. KOMENTARZ fiesta……. Bez pierdol panie posle !…. i sprawdz pan najpierw statystyki wymiany handlowej Polski z Chinami, ktore przynosza ujemny bilans handlowy dla Polski, czyli STRATY, a do tego bardzo duze.
  Poza tym „jedwabnym szlakiem” sa zainteresowane Niemcy, ktore maja swoje biznesy w Chinach ze wzgledu na nowoczesne technologie, ktorych z kolei potrzebuja Chiny.
  Chiny po prostu szukaja RYNKU ZBYTU w Europie na swoje towary i produkty, ktore sa o wiele tansze, a zalewajac polski rynek spowoduja upadek drobnych polskich zakladow i przedsiebiorstw i tych problemow doswiadczyly Stany Zjednoczone na wlasnej skorze, ktore maja najsilniejsza ekonomie na swiecie. Dlatego nowy kandydat na prezydenta USA D.Trump zapowiadal w swojej kampanii wyborczej , ze wprowadzi wysokie clo na towary z Chin, a teraz Chinczyki sraja w pory, bo wygral D.Trump i szukaja na gwalt rynkow zbytu w Europie.
  PRZYKLADY: #1…. W 2014 r. eksport z Polski do Chin osiągnął 1,68 mld euro (wzrost o 6%), a import z Chin 17,40 mld euro (wzrost o 19%). Ujemne saldo handlu z Chinami wyniosło 15,72 mld euro i było wyższe o 2,69 mld euro w porównaniu do roku 2013 – poinformował Janusz Piechociński, minister gospodarki. ( http://www.katalog.pgt.pl/newsletter/artyk/2015/publ_1585.html )….. CZY WIDZI PAN ROZNICE PANIE P/OSLE ???….. #2…… Tabela, ktora ukazuje jak Chiny zalewaja inne kraje swoimi tanszymi towarami ( http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinski-handel-liczby-ktore-trzesa-swiatem-7294459.html ).
  WNIOSEK: posel M.Marusik leje wode, ze az w butach mokro !…. i zamiast weszyc za spiskami i czekac na krola Polski to niech posel M.Marusik wezmie kursy z ekonomii, handlu, planowania, historii politycznej etc to wyleczy sie ze swojej naiwnosci.