Eksplozje na Krymie. Gubernator: samolot z amunicją wypadł z pasa startowego [+VIDEO]

Przy lotnisku wojskowym Balbek na Krymie doszło do eksplozji. Według rosyjskich władz, samolot przewożący amunicję wypadł z pasa podczas lądowania.

Przy rosyjskiej bazie lotniczej w Belbek koło Sewastopola na Krymie doszło do eksplozji i pożaru. Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania, na których widać ciemny dym, a także dodatkowe eksplozje, wyglądające na wybuchu amunicji lub materiałów wybuchowych.


Na jednym nagraniu widać szybko jadący po pasie startowym lotniska samolot, który najwyraźniej nie może zatrzymać się po wylądowaniu. Maszyna wypada z pasa, stacza się po zboczu, u którego stóp następuje eksplozja.

Jak poinformowały oficjalnie rosyjskie władze Krymu, doszło do „sytuacji awaryjnej” i wypadku podczas lądowania samolotu, który wypadł z pasa i zapalił się. Na miejsce wysłano służby ratownicze, które rzekomo szybko opanowały ogień. Władze wezwały też do zachowania spokoju.

Później rosyjski gubernator Krymu, Michaił Razwożajew przyznał, że samolot przewoził amunicję, która „częściowo eksplodowała”. Dodał, że pilot zdołał się ewakuować.

Zobacz: Eksplozje na kolejnym lotnisku wojskowym na Krymie [+VIDEO]

Czytaj także: Kolejne eksplozje na Krymie. Płonie rosyjska jednostka wojskowa [+VIDEO]

Tass / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply