Na Krymie doszło do kolejnych eksplozji. Wstępne informacje wskazują, że eksplodował rosyjski magazyn amunicji w rejonie Dżankoja.

We wtorek w sieci opublikowano nagrania przedstawiające płonący skład amunicji na północy Krymu w rejonie miejscowości Dżankoj. “Na północy Krymu wybuchł skład amunicji” – przekazała rosyjska agencja TASS. Poinformowała o dwóch rannych osobach. Wcześniej rosyjskie media informowały o pożarze w podstacji transformatorowej w pobliżu miasta Dżankoj na Krymie – zwraca uwagę Reuters.

“Płonie rosyjska jednostka wojskowa w rejonie dżankojskim na okupowanym Krymie” – potwierdził za pośrednictwem Facebooka przewodniczący Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow. “Trafiono w skład amunicji w jednostce wojskowej orków we wsi Kalay w rejonie dżankojskim” – napisał Czubarow. “Odgłosy eksplozji rozchodziły się po stepie” — dodał.

Szef rosyjskich władz okupacyjnych na Krymie Siergiej Aksionow pilnie udał się w tamte rejon.

Portal Ukraińska Prawda podaje, że władze okupowanego Krymu podjęły decyzję o ewakuacji wszystkich osób mieszkających w promieniu pięciu kilometrów od bazy, w której doszło do eksplozji.

„Poranek w okolicach Dżankoje rozpoczął się od wybuchów. Przypomnienie: Krym normalnego kraju to Morze Czarne, góry, rekreacja i turystyka, ale Krym zajęty przez Rosjan to wybuchy magazynów i wysokie ryzyko śmierci dla najeźdźców i złodziei. Demilitaryzacja w akcji” – napisał doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w mediach społecznościowych.

Wcześniej rosyjska agencja RIA Novosti informowała o pożarze podstacji transformatorowej w pobliżu miasta Dżankoje na Krymie.

To nie pierwsza eksplozja na Krymie w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu doszło do serii wybuchów w rejonie lotniska wojskowego w pobliżu miejscowości Saki.

Informowaliśmy, że w sieci pojawiły się zdjęcia satelitarne ukazujące fale zniszczeń w rosyjskiej bazie lotniczej „Saki” na Krymie. Siły Powietrzne Ukrainy twierdzą, że Rosja straciła w bazie lotniczej „Saki” na Krymie 9 samolotów wojskowych.

reuters.com / tass.com / unian.ua / pravda.com.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply