Dziennik Asia Times cytuje ekspertów, którzy wskazują, że chińskie samoloty wyposażone w nowoczesne pociski dorównują amerykańskim siłom powietrznym.

Dziennikarz Asia Times wskazuje, że Chiny ponad dekadę temu, zauważyły, iż zwiększenie zdolności sił powietrznych w zakresie unowocześnienia posiadanych pocisków powietrze-powietrze jest ważną częścią modernizacji całych sił zbrojnych. W artykule stwierdzono, że chińskie wysiłki przyniosły już skutki, a eksperci zgadzają się, że Chiny są w stanie zagrozić amerykańskim siłom powietrznym.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Cytowany przez Asia Times główny specjalista ds. sił powietrznych w Międzynarodowym Instytucie Studiów Strategicznych, Douglas Barrie, powiedział ostatnio, że niektóre z nowych rodzajów uzbrojenia w które wyposażone są chińskie samoloty są porównywalne z zachodnim odpowiednikami, a w jednym przypadku są nawet lepsze.

CZYTAJ TAKŻE: Chiny prezentują J-20 – najnowszy myśliwiec 5 generacji, przeznaczony do niszczenia lotniskowców [+VIDEO]

Agencja Bloomberg zauważyła w tym tygodniu, że chińskie postępy związane z rozwojem sił lotniczych, wywołały niepokój nie tylko Amerykanów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bloomberg napisał w raporcie: Ta zmiana jest ważna nie tylko dla Stanów Zjednoczonych. Indie z obawami patrzą, jak Rosja dostarcza Pekinowi – a Pekin Pakistanowi – coraz bardziej wyrafinowane rodzaje broni. Dodano, także że niektóre pociski, które Chiny opracowały z pomocą Rosji, mogą być teraz lepsze od oryginalnych rosyjskich wersji, co jednak ma nie wywoływać specjalnych zmartwień w Moskwie.

Dopóki Rosja postrzega USA jako swojego głównego rywala i koncentruje się przede wszystkim na Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie, a Chiny patrzą w kierunku Azji i Pacyfiku, jest całkiem prawdopodobne, że Pekin i Moskwa będą w stanie poradzić sobie z konfliktami interesów i utrzymać dość solidne partnerstwo wojskowe – napisał Jewgienij Sautin dla Party Watch Initiative, organizacji badającej chińskojęzyczne publikacje rządowe.

Kresy.pl / atimes.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz