Młodzież Wszechpolska zaprasza na konferencję „Dziś i jutro polskiego obozu narodowego”, która odbędzie się w Warszawie 4 grudnia 2021. Wydarzenie będzie okazją do zastanowienia się nad miejscem nacjonalizmu we współczesnej rzeczywistości i możliwościach twórczego rozwoju tradycji intelektualnych pozostawionych w spadku przez poprzednie pokolenia narodowców.

„Podczas trzech dyskusji panelowych z udziałem liderów społecznych i politycznych oraz zaproszonych ekspertów będziemy chcieli zastanowić się nad obecnym stanem środowiska narodowego w Polsce” – zapowiadają organizatorzy. „Chcemy podjąć poważną, głęboką, szczerą i otwartą dyskusję o kluczowych problemach i wyzwaniach stojących przed ideą narodową w Polsce. Zastanowimy się też nad sytuacją państwa narodowego jako takiego w zglobalizowanym i targanym licznymi kryzysami współczesnym świecie” – dodają wszechpolacy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

210 PLN    (0.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Trzonem konferencji będą panele dyskusyjne trwające po półtora godziny. W czasie pierwszego z nich prof. Adam Wielomski, wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski i były redaktor naczelny Polityki Narodowej Konrad Bonisławski będą dyskutować o miejscu wspólnoty narodowej i nacjonalizmu w zglobalizowanym świecie.

Podczas drugiej debaty prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki oraz redaktor naczelny Nowego Ładu będą rozmawiać o obecnym stanie środowiska narodowego w Polsce i perspektywom jego rozwoju,

Trzeci panel poświęcony będzie tożsamościom narodowym w XXI wieku oraz wyzwaniom i perspektywom rozwoju państwa narodowego. Udział w nim wezmą wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak, redaktor portalu Kresy.pl Karol Kaźmierczak oraz członek Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Lewicki.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, na Placu Grzybowskim 3/5. Pierwsza z zaplanowanych dyskusji potrwa od 10:15 do 11:45. Pomiędzy kolejnymi debatami uczestnicy będą mogli skorzystać z piętnastominutowych przerw. 20 minut po 15 organizatorzy zaplanowali podsumowanie i zakończenie wydarzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Ogólnopolska konferencja naukowa „W przededniu 100-lecia Młodzieży Wszechpolskiej” [+WIDEO/+FOTO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz