Na łamach hiszpańskiej gazety Maciej Stasiński z „Gazety Wyborczej” straszy swoją wizją Wojsk Obrony Terytorialnej – „gwardii pretorianów” do obrony „nacjonalistycznego rządu” PiS, złożonej z „ultranacjonalistycznych ochotników”.

Na stronach internetowych hiszpańskiej gazety „La Vanguardia”, redaktor „Gazety Wyborczej” Maciej Stasiński opisuje powstające w Polsce Wojska Obrony Terytorialnej.

– Nowa jednostka zostanie sformowana z młodych ultranacjonalistycznych ochotników– rozpoczyna swój tekst nt. powołania Wojsk Obrony Terytorialnej Stasiński. Artykuł ilustruje kadr z nagrania, na którym członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę niosą krzyż podczas marszu zwolenników PiS.

Znaczna jego część złożona jest z wypowiedzi polityków prounijnej opozycji, która krytykuje decyzję szefa MON Antoniego Macierewicza.

– Nacjonalistyczny polski rząd stworzy sobie nowe siły paramilitarne, by mu służyły– alarmuje dziennikarz „Wyborczej”. Odnosząc się do WOT Stasiński zapowiada, że będzie to „gwardia pretorianów [przeznaczona] wyłącznie do obrony rządu i terroryzowania społeczeństwa”, której działalność – jego zdaniem – będzie wymierzona w osoby i organizacje nieprzychylne rządowi. – Będą nie tylko prześladowane, ale mogą być oskarżane o działalność wywrotową, terroryzm i dezinformację– zapowiada Stasiński.

Przeczytaj: Rząd przyjął projekt ustawy ws. Wojsk Obrony Terytorialnej

Dziennikarz uważa, że jednostki WOT będą podlegać wyłącznie Antoniemu Macierewiczowi, a zostaną utworzone z „młodych ochotników, którzy już tworzą organizacje paramilitarne i nacjonalistyczne, które rozkwitły pod nacjonalistyczną ideologią rządu”.

Przeczytaj także: Masowe zwolnienia u wydawcy Gazety Wyborczej

Stasiński nazywa również Macierewicza „ekstremistą” oraz „głównym ideologiem PiS”, który „odpowiada jedynie przed liderem, Jarosławem Kaczyńskim, z pominięciem premier Beaty Szydło”. Zarzuca mu oskarżanie Rosji i „poprzedniego liberalnego rządu” o obarczanie Rosji odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską, bez podpierania się żadnymi „realnymi dowodami”.

Przeczytaj również:

Dziennikarze „Wyborczej” będą na bieżąco informować w niemieckim tygodniku „o autorytaryzmie w Polsce”

Redaktor „Wyborczej” w niemieckiej prasie: wyzywają mnie, bo źle piszę o rządzie PiS w niemieckich mediach

lavanguardia.com/ wpolityce.pl / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz