17- letnia nastolatka obroniła się przed zamaskowanym napastnikiem przy pomocy gazu pieprzowego, który jest w Danii zakazany. Najprawdopodobniej zostanie za to ukarana grzywną.

Do zdarzenia doszło w duńskim mieście Sonderborg. Około godziny 22 zamaskowany, ciemnoskóry mężczyzna mówiący po angielsku napadł na nastolatkę w centrum miasta. Doszło do szamotaniny. Napastnik przewrócił dziewczynę i zaczął ją rozbierać. Dzięki użyciu gazu pieprzowego udało się jej obronić przed bandytą.

Posiadanie gazu pieprzowego jest jednak w Danii zabronione. Dziewczyna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Grozi jej 500 koron (ok. 300 zł) grzywny. Duńczycy są oburzeni, wielu nich zaproponowało, że zapłaci karę za dziewczynę.

Do napaści na kobiety dochodziło już wcześniej w Sonderborg. Najczęściej dokonywali ich agresywni imigranci przebywający w mieście.

wprost.pl / kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Duńskie prawo zakazujące posiadania gazu pieprzowego,to chore prawo dostosowane do innych wcześniejszych czasów.W warunkach współżycia z muslimską dziczą każdy Europejczyk,w tym Duńczyk ,winien mieć prawo posiadania nie tylko gazu pieprzowego ale również osobistej bronii palnej i prawo jej użycia prosto w ryło każdego napastliwego ciapatego.To duńskie i europejskie zdziecinnienie,naiwność i lewacka poprawność zbierać bądą ofiary niewinnych ukrywane przez debilne,niedemokratyczne media,lewackie bezprawie,z poparciem zdegenerowanych polityków i posłusznych temu bezchołowiu rządów.Obudżcie się w tym Państwie Duńskim.

 2. sylwia
  sylwia :

  ‘Lepiej by mnie dwóch prowadziło niż czterech niosło’. Tzw. ‘władza’ knuje wprowadzenie do Polski tysięcy gwałcicieli i bandytów. Saraceǹskie bydlę pozostanie bydlęciem nawet jeśli długo w Europie przebywa. Tak jest zaprogramowany i tego żadne kursy i perrswazje nie zmienią. Polacy: mężczyźni i kobiety: nabywajcie broń. Uczcie się jej używać. Rewolwer na proch czarny, ładowany od przodu, można nabyć legalnie bez pozwolenia. Należy nabywać rewolwery typu Remington a nie Colt gdyż te ostatnie nie mają wzmocnienia nad bębenkiem. Przykłady: 1. rewolwer duży, replika rewolweru Remington Navy z 1858 r., kal. .36, ( http://www.pietta.it/prodotti/Avancarica/Remington/gallery/Remington_1858_05.html ) zamienialny na kal .38 Special przez wymianę bębenka na bębenek firmy Taylor (conversion cylinder: http://www.taylorsfirearms.com/conversion-cylinders-for-1858-remington-steel-frame-36-caliberbp.html ); 2. rewolwer mały, replika rewolweru Remington Pocket Revolver kal. .31 z 1863 r. ( http://www.pietta.us/products/Muzzleloadinguns/Pocket/gallery/Pocket_01.html ), zamienialny na kal. .32 Smith & Wesson przez wymianę bębenka na bębenek firmy Taylor ( conversion cylinder: http://www.taylorsfirearms.com/hand-guns/cartridge-conversions/1863-pocket-remington.html ). Bębenki Taylor można kupować bez pozwolenia. Należy kupować rewolwery ze stali a nie z mosiądzu. Zaznaczam, że po wymianie bębenka na bębenek Taylor na amunicję nowoczesną ze spłonką w środku oraz usunięciu części tylnej z miejscami na kapiszony, rewolwer zaczyna podlegać obowiązkowi posiadania pozwolenia na broń. Bez tego pozwolenia nie wolno też nabywać i posiadać amunicji. Zakazy te nie dotyczą rewolwerów na proch czarny, który można posiadać bez pozwolenia na broń, jak również kule do nich. Naładowany rewolwer na proch czarny rozładować można strzelając lub wyjmując osadę kapiszonu specjalnym narzędziem, wysypując proch i wypychając pocisk od tyłu. Po wymianie bębenka na bębenek Taylor nie jest to konieczne bo on jest rozkręcalny. Więcej ofert jest tu: http://www.sportsmansguide.com/productlist/guns/black-powder/black-powder-rifles?d=185 &c=3 &s=2 i tu: http://www.sportsmansguide.com/productlist/guns/black-powder/pistols-revolvers?d=185 &c=3 &s=1 Są sytuacje, w których ryzyko utraty wolności może nas powstrzymać od udzielenia komuś pomocy gdy mamy nielegalną broǹ; np. gdy widzimy próbę gwałtu dziewczyny przez pięciu Saracenów w okolicy gdzie za rogiem są kamery nadzoru wideo. Inaczej będzie gdy mamy przy sobie legalny sześciostrzałowy rewolwer Remington Navy 1858 z firmy Pietta, nawet gdy strzela ołowianymi kulami i czarnym prochem. Rozwalamy wtedy pięć wrażych czerepów bez wahania. Więcej Polek i Polaków zakupić sobie może ten rewolwer w sklepie z bronią, legalnie i bez konieczności wyrabiania sobie pozwolenia, niż szukać i znaleźć dobrej jakości nielegalny rewolwer lub pistolet, do którego nie można legalnie posiadać amunicji. Niestety, taka jest nienormalna sytuacja z dostępem do broni w Polsce.

  Sumienie nie pozwoli niektórym z nas zignorować bandycki napad, który widzą. Ale bandyci zapewne będą uzbrojeni. Niebezpieczne jest natychmiastowe nie użycie broni, choć skutkować może ujemnymi konsekwencjami prawnymi. Znajomy taksówkarz rozwiązał kilkakrotnie ten dylemat opuszczając bezzwłocznie miejsce zajścia po swej interwencji. Hałas spowodowany użyciem broni palnej można wyciszyć za pomocą tłumika. Na Youtube jest kilka filmów pokazujących jak robić tłumiki, łącznie z improwizowanymi, nawet z olejowych filtrów samochodowych. Szukać ‘silencer’. S Szwecji do niedawna tłumiki były do nabycia w sklepach z bronią ( vapenbutik ). Te uwagi nie są poczynionie by zachęcać do łamania prawa. To są dywagacje o konflikcie między sumieniem a realiami prawnymi.