W przyszłym tygodniu w Waszyngtonie Donald Trump spotka się prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką – informuje „Europejska Prawda”.

Wkrótce informacja o spotkaniu prezydentów ma zostać oficjalnie potwierdzona.

„Mówimy o pełnoprawnej wizycie Poroszenki w Waszyngtonie, która ma objąć spotkania ze wszystkimi kluczowymi urządnikami, w tym z prezydentem Trumpem” – komunikuje źródło.

Zdaniem jednego z urzędników wizyta odbędzie się w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w poniedziałek 19 czerwca. Informacja o spotkaniu została również potwierdzona przez dziennikarkę „Głosu Ameryki” Mirosławę Gongadze na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Warto odnotować, że jeżeli wizyta Petra Poroszenki w Waszyngtonie dojdzie do skutku, to spotkanie prezydenta USA z prezydentem Ukrainy odbędzie się szybciej niż z Władimirem Putinem. Pierwsze spotkanie głów państw Rosji i Stanów Zjednoczonych ma mieć miejsce na początku lipca podczas szczytu G20 w Niemczech.

Przypomnijmy, że Donald Trump przyjedzie do Polski przed szczytem G20 w Niemczech i weźmie udział w tzw. Szczycie Trójmorza we Wrocławiu

CZYTAJ TAKŻE: Bielan: Niewykluczone, że Trump spotka się z Kaczyńskim

Kresy.pl/eurointegration.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz