Trałowiec, duży desantowy okręt i dwie nowe korwety mają wejść do służby w rosyjskiej marynarce wojennej do końca tego roku – poinformował w piątek w wywiadzie dla gazety Krasnaja Zwiezda, admirał rosyjskiej marynarki wojennej Nikołaj Jewmienow.

Jak poinformował w piątek na łamach gazety Krasnaja Zwezda admirał rosyjskiej marynarki wojennej Nikołaj Jewmienow, do końca roku do służby w Rosji wejdą cztery nowe okręty – przekazał Tass. Będą to trałowiec, okręt desantowy i dwie korwety.

„W grudniu w marynarce wojennej wejdą do służby duży desantowy okręt Piotr Morgunow, korweta Aldar Cydenzhapov i okręt przeciwminowy Jakow Bałajew. Planowane jest również przyjęcie do służby drugiej korwety” – powiedział rosyjskiej marynarki wojennej.

Zobacz też: USA: marynarka wojenna zainteresowana specjalnymi latającymi dronami dla okrętów podwodnych

“Ogólnie rzecz biorąc, stoczniowcy zbudowali w tym roku 40 okrętów wojennych, okrętów podwodnych, okrętów pomocniczych i jednostek pływających dla rosyjskiej marynarki wojennej” – powiedział admirał.

„Dowództwo Marynarki Wojennej jest w stałym kontakcie roboczym z organizacjami projektowymi i przedsiębiorstwami United Shipbuilding Corporation oraz innymi stoczniami i fabrykami statków” – zauważył.

Rosyjskie stocznie kontynuują również seryjną budowę strategicznych krążowników podwodnych Borei-A z rakietami, wielozadaniowych okrętów podwodnych o napędzie atomowym Yasen-M, okrętów podwodnych z silnikiem Diesla projektu 636.3, okrętów oceanicznych typu fregata, korwet i małych okrętów rakietowych dla marynarki – dodał admirał.

Dowódca Floty Północnej, wiceadmirał Aleksander Moisejew, powiedział w oddzielnym wywiadzie, że ​​próby państwowe najnowszego okrętu podwodnego o napędzie atomowym projektu Jasen-M Kazań mają się zakończyć do końca tego roku.

Zobacz też: Francuzi zbudują lotniskowiec z napędem atomowym

Jak informowaliśmy na naszym portalu, rosyjskie okręty mają wziąć udział w ćwiczeniach AMAN-2021 jakie w lutym odbędą się u wybrzeży Pakistanu. “Będą miały miejsce na wodach [u] pakistańskiego portu w Karaczi. Ćwiczenia zostały zainicjowane przez Islamską Republikę Pakistanu, która przygotowała też obszar”.

Rosjanie nie będą jedynymi gośćmi na pakistańskich ćwiczeniach wojskowych. Mają pojawić się marynarze z 30 państw. Przy czym tylko część państw zaangażuje w ćwiczenia swoje okręty. Będą to, obok Rosji i Pakistanu, Chiny, Japonia, Turcja, Filipiny, Sri Lanka, Wielka Brytania, USA, Indonezja i Malezja.

Ćwiczenia mają rozwinąć zdolność do kooperacji u uczestniczących w nich marynarzy oraz sprzyjać wymianie informacji na temat walki z piractwem na wodach międzynarodowych i zabezpieczaniu swobodnej żeglugi handlowej.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply