Dmytro Jarosz zaprezentował swój nowy ruch polityczny

„Inicjatywa Państwowa Jarosza” – tak nazywa się nory ruch polityczny byłego przywódcy nacjonalistycznego „Prawego Sektora”.

„Istnieje taka inicjatywa stworzenia ogólnonarodowego ruchu, które jednoczyło by cały szereg sił patriotycznych w tym cięzkim dla Ukrainy czasie i mogłby realizować te idee, których nie realizuje obecne władza” – mówił Jarosz w czasie konferencji prasowej na której przedstawiał swoją inicjatywę. Konferencja została zorganizowana we Lwowie, którego ukraińscy mieszkańcy sprzyjają obecnie nacjonalistom. Jednak Jarosz odcina się obecnie od tego miana twierdząc, że jego inicjatywa ma mieć ideowo pluralistyczny charakter. Porównywał ją do Ludowego Ruchu Ukrainy, który powstał jeszcze w Związku Radzieckim w 1989 r. i podejmował działania na rzecz suwerenności Ukrainy. Jarosz chce jednoczyć ludzi „różnych politycznych, ideologicznych kierunków, niezależnie od wyznania i języka”.

Jarosz wzywał do zrobienia „porządku na tyłach”, gdyż tylko wtedy Ukraina zdoła odzyskać Donbas i Krym. Nie zdradzał jeszcze szczegółów organizacyjnych i kadrowych. Dmytro Jarosz przestał być szefem „Prawego Sektora” 11 listopada zeszłego roku. 28 grudnia ogłosił wraz ze stronnikami opuszczenie tej organizacji.

korrespondent.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz