Departament Stanu USA podjął decyzję zatwierdzającą możliwą sprzedaż systemów rakietowych Patriot do Kuwejtu – poinformował w piątek portal Army Recognition.

Jak poinformował w piątek portal, Departament Stanu USA zatwierdził zagraniczną sprzedaż 84 systemów rakietowych Patriot Advanced PAC-3. Agencja Wpółpracy Bezpieczeństwa Obronnego dostarczyła 28 maja wymaganą certyfikację powiadamiającą Kongres o możliwej sprzedaży.

Oprócz nowych systemów przechwytujących Departament Stanu zatwierdził również naprawy i ulepszenia  systemów Patriot znajdujących się już w Kuwejcie.

Rząd Kuwejtu zwrócił się z prośbą o zakup 84 udoskonaleń segmentu rakiet Patriot z danymi technicznymi, szkoleniem personelu i sprzętem szkoleniowym, usługami inżynieryjnymi, technicznymi i logistycznymi rządu Stanów Zjednoczonych i innymi usługami wsparcia logistycznego. Całkowity szacowany koszt programu wynosi 800 milionów dolarów.

Głównym wykonawcą zaangażowanym w ten program jest Lockheed Martin Corporation.

Zobacz też: Polska firma realizuje kontrakt na anteny IFF dla Patriotów

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Proces powiadomienia informuje tylko Kongres Stanów Zjednoczonych, że sprzedaż za granicę została zatwierdzona, a nie oznacza, że umowa została podpisana lub negocjacje zostały zakończone.

Zobacz też: Rzecznik prezydenta Turcji: Musieliśmy znaleźć alternatywę dla systemów Patriot

Kresy/Army Recognition
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz