Manifestanci zjawili się pod gmachem parlamentu w dniu w którym deputowani głosowali wotum zaufania dla nowego premiera.

Dopiero za trzecim podejściem parlamentowi Modławii udalo się wybrać premiera po 3,5 miesiącach kryzysu rządowego. Został nim, dzięki więszkości 57 deputowanych Paweł Filip. Rządzącej liberalno-demokratycznej koalicji trzech partii i tak zwanej Platofrmy Socjalno-Demokratycznej. Tymczasem w Mołdawii od miesięcy trwają wystąpienia społeczne przeciw całej klasie politycznej. Dzisiejszy wybór nowego premiera tylko rozwścieczył demontrantów. Ruszyli oni na budynek parlamentu wyłamując jego tylnie drzwi. Policjanci musieli powstrzymywać ich tworząc kordon już wewnątrz parlamentu. Demonstranci wdali się z bijatykę z funkcjonariuszami, którzy sięgnęli po pałki i gaz łzawiący. tłum zdołał jednak wyłuskać część z nich z kordonu. Zostali pobici, pozbawieni kasków i tarcz. nNiektóre media piszą nawet o tym, że zabierano amunicję oficerom policji.

noi.md/ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz