Część Białorusinów chce konfederacji z Polską?

W białoruskim internecie rozpoczęła się dyskusja o tym czy nie warto aby Białoruś weszła w konfederację z Polską. Niektórzy autorzy proponują nawet przeprowadzenie w tej sprawie referendum.

W białoruskim internecie rozpoczęła się dyskusja o tym czy nie warto aby Białoruś weszła w konfederację z Polską. Niektórzy autorzy proponują nawet przeprowadzenie w tej sprawie referendum. Teksty poświęcone tej kwestii znajdują się na następujących stronach:

[link=http://arche.by/by/page/ideas/9744]
[link=http://www.bramaby.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=732]
[link=http://secret-r.net/forum/viewtopic.php?t=1471&sid=20675b850d863ff4b742d0bd4b55e2df]
[link=http://nczas.com/wiadomosci/polska/nasz-news-bialorusini-ktorzy-chca-konfederacji-z-polska/]

Do naszej Redakcji [Najwyższy Czas], a także redakcji kilku innych polskich gazet, zgłosili się białoruscy dziennikarze i publicyści, którzy chcą rozpropagować ten pomysł by zorientować się jaki stosunek mają do niego Polacy. Twierdzą, że pomysł z ich punktu widzenia wcale nie jest egzotyczny, gdyż w momencie upadku Aleksandra Łukaszenki Białoruś nieuchronnie wpadnie w rosyjskie ręce o ile wcześniej nie zostanie w jakiś sposób zabezpieczona. Ponadto spośród posowieckich republik na Białorusi antypolski resentyment jest prawdopodobnie najmniejszy. Czy jednak ta idea, która wyszła ze strony białoruskiej jest realna? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: [link=http://nczas.com/wiadomosci/polska/nasz-news-bialorusini-ktorzy-chca-konfederacji-z-polska/]

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • polskipan
      polskipan :

      jeszcze więcej Polaków chce konfederacji z Białorusią! dać dla Baćki Kołpak Witoldowy w nagrodę za ponad 20-letnie bicie: kurew, złodziei i pedałów! jestem za Konfederacją: Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Królewca i Księstwa Smoleńskiego (gdyż skoro Putin uważa, iż Lwów to polskie miasto, to Smoleńsk też jest polskim miastem!) – takie coś jest możliwe, gdy 3 mln Polskich Panów z Ameryki dogada się z Łukaszenką i zechce wrócić na Ziemię ich Ojców!