Premier Czech Bohuslav Sobotka oznajmił, że jego kraj będzie przyjmował uchodźców na podstawie suwerennych decyzji i nie zamierza się podporządkowywać mechanizmom Unii Europejskiej w tej sprawie.

Republika Czeska chce pomagać uchodźcom na podstawie suwerennej decyzji własnego rządu, a nie kierując się mechanizmami definiowanymi przez Unię Europejską– powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową Sobotka po posiedzeniu rządu.Socjaldemokratyczny polityk zaoponował w ten sposób przeciwko kwotom, jakie chce wprowadzić Komisja Europejska w kwestii przyjmowania uchodźców przez kraje Unii Europejskiej. KE ma rzedstawić do końca maja projekt rozsiedlenia 20 tysięcy ludzi w państwach Unii.

Moim zdaniem nie ma teraz do dyspozycji w ramach Unii Europejskiej prawnego mechanizmu, na podstawie którego można by było wprowadzić kwoty– powiedział Sobotka. Jak zaznaczył, Czechy będą pomagać uchodźcom na zasadzie dobrowolności i na miarę własnych mozliwości.

PAP / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jedrzej_1993 :

    Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy, Holendrzy, Wlk.Brytania i Niemcy od średniowiecza żyli z kolonii w Afryce i Ameryce Południowej. Setki lat wykorzystywali murzynów jak niewolników, okradali ich wywożąc co tylko mieli cennego. Te 6 państw muszą sobie poradzić z imigrantami. Jakim prawem my mamy teraz za to wszystko płacić? Jedyne języki jakie mogą znać Ci imigranci to język ojczysty i język kraju którego byli kolonią. Sprowadzając ich tu nie mają żadnych szans na znalezienie tutaj jakiejkolwiek pracy bez znajomości naszego języka. Doprowadzi to tylko do zwiększenia przestępczości.