Premier Czech Bohuslav Sobotka oznajmił, że jego kraj będzie przyjmował uchodźców na podstawie suwerennych decyzji i nie zamierza się podporządkowywać mechanizmom Unii Europejskiej w tej sprawie.

Republika Czeska chce pomagać uchodźcom na podstawie suwerennej decyzji własnego rządu, a nie kierując się mechanizmami definiowanymi przez Unię Europejską– powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową Sobotka po posiedzeniu rządu.

Socjaldemokratyczny polityk zaoponował w ten sposób przeciwko kwotom, jakie chce wprowadzić Komisja Europejska w kwestii przyjmowania uchodźców przez kraje Unii Europejskiej. KE ma rzedstawić do końca maja projekt rozsiedlenia 20 tysięcy ludzi w państwach Unii.

Moim zdaniem nie ma teraz do dyspozycji w ramach Unii Europejskiej prawnego mechanizmu, na podstawie którego można by było wprowadzić kwoty– powiedział Sobotka. Jak zaznaczył, Czechy będą pomagać uchodźcom na zasadzie dobrowolności i na miarę własnych mozliwości.

PAP / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jedrzej_1993
    jedrzej_1993 :

    Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy, Holendrzy, Wlk.Brytania i Niemcy od średniowiecza żyli z kolonii w Afryce i Ameryce Południowej. Setki lat wykorzystywali murzynów jak niewolników, okradali ich wywożąc co tylko mieli cennego. Te 6 państw muszą sobie poradzić z imigrantami. Jakim prawem my mamy teraz za to wszystko płacić? Jedyne języki jakie mogą znać Ci imigranci to język ojczysty i język kraju którego byli kolonią. Sprowadzając ich tu nie mają żadnych szans na znalezienie tutaj jakiejkolwiek pracy bez znajomości naszego języka. Doprowadzi to tylko do zwiększenia przestępczości.