Czeska policja aresztowały byłego współprzewodniczącego partii syryjskich Kurdów – Partii Unia Demokratyczna (PYD) Saliha Muslima.

Rzeczniczka czeskiej policji Andrea Zoulova poinformowała czeską agencję prasową CzTK o aresztowaniu w nocy z soboty na niedzielę 67-letniego cudzoziemca, poszukiwanego wystawionym na wniosek Turcji listem gończym Interpolu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Po wykonaniu niezbędnych czynności, zatrzymanego umieszczono w policyjnej celi – tłumaczy w oświadczeniu Zoulova. CzTK wskazała, że rzeczniczka, że nie podała ona personaliów aresztowanego.

CZYTAJ TAKŻE: Turcy zaatakowali pozycje Kurdów w enklawie Afrin [+MAPA]

Informację o zatrzymaniu polityka syryjskich Kurdów podała turecka agencja Anatolia. CzTK potwierdziła te doniesienia w czeskiej policji. Muslim, który był współprzewodniczącym PYD, został aresztowany w sobotę. Turcja na początku lutego wciągnęła Saliha Muslima na listę najbardziej poszukiwanych osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po aresztowaniu kurdyjskiego polityka, Turcja ma zwrócić się do Republiki Czeskiej z wnioskiem o jego ekstradycję. Później czeski sąd zadecyduje o jego ewentualnym wydaniu lub wypuszczeniu na wolność.

PYD jest główną kurdyjską siłą polityczną na północy Syrii. Jej były współprzewodniczący, który w zeszłym roku zrezygnował ze stanowiska, pozostaje wpływową osobą wśród syryjskich Kurdów – stwierdziła czeska agencja.

Kresy.pl / forsal.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz