Rosyjska armia przeprowadza ćwiczenia wojskowe z udziałem ponad stu samolotów w centralnych oraz zachodnich obwodach kraju, przy granicy z Ukrainą – poinformował rzecznik rosyjskich sił powietrznych. Manewry będą trwać do 8 sierpnia.
Pułkownik Igor Klimow powiedział, że są to pierwsze ćwiczenia z całej serii manewrów, które mają na celu zwiększenie jedności sił powietrznych Rosji.
W ćwiczeniach biorą udział samoloty takie jak Su-27, czy myśliwce przechwytujące MiG-31, jak również najnowszy rosyjski bombowiec Su-34 oraz śmigłowce Mi-8, Mi-24 i Mi-28N. Samoloty będą przeprowadzały ćwiczenia rakietowe.
W zeszłym tygodniu Rosja prowadziła na południu kraju ćwiczenia wojskowe z udziałem systemów przeciwlotniczych ziemia-powietrze S-300.
naszdziennik.pl/Kresy.pl





























