Według ostatnich doniesień, zginęły 4 osoby, a kilkanaście zostało rannych. Policja wcześniej podała, że rannych zostało nawet kilkadziesiąt osób. Aresztowano również mężczyznę, który przyznał się do przeprowadzenia zamachu.

Informację o zdarzeniu podał portal The Local. Poinformował, że kilka minut przed godziną 15 ciężarówka wjechała w tłum ludzi w centrum Sztokholmu przy Placu Sergela. Przynajmniej trzy osoby nie żyją, a 35 zostało rannych. Ciężarówka uderzyła w centrum handlowe

Na Drottninggatan panuje teraz kompletny chaos i panika – twierdzą świadkowe pytani przez szwedzką telewizję.

Na miejscu zjawiły się radiowozy i karetki pogotowia, a policja otoczyła i zamknęła teren. Władze Szwecji przyznały, że doszło do zamachu.

[AKTUALIZACJA]

Szwedzka telewizja publiczna podała, że na miejscu zdarzenia słychać było strzały. Wiadomo, że użyta do ataku ciężarówka została skradziona podczas rozładunku. Według świadków, pojazd najpierw staranował ludzi, po czym wjechał w sklep. Według świadków, z ciężarówki wyskoczyło parę zamaskowanych osób, które zaczęły strzelać do policjantów i cywilów.

Lokalna policja wydała apel do mieszkańców Sztokholmu, aby unikali centrum miasta i byli posłuszni zaleceniom służb. Dodatkowo wstrzymano kursowanie metra oraz zawieszono połączenia kolejowe ze stolicy Szwecji.

Rzecznik szwedzkiej policji w czasie konferencji prasowej oświadczył: Nie możemy potwierdzić, ile osób zginęło i ile zostało rannych. Jest na to za wcześnie.Dodał także, że zdarzenie jest bardzo podobne do tych, które miały miejsce w innych miastach Europy.

PRZECZYTAJ: Szwecja: policja opublikowała zdjęcie podejrzanego o dzisiejszy zamach w Sztokholmie [+FOTO]

Początkowo aresztowano jedną osobę, która miała mieć związek z zamachem. Później podano, że zatrzymany przyznał się do udziału w przeprowadzeniu zamachu. Jednocześnie podawano, że jeszcze dwóch podjerzanych – w tym sprawca – są na wolności. Według ostatnich danych, w ataku zginęły 4 osoby, a kilkanaście zostało rannych. Część źródeł podawało nawet 5 zabitych, a liczbę rannych na ok. 15.

Wieczorem oficjalnie podano, że zatrzymano trzeciego sprawcę. Był lekko ranny. Przyznał się do staranowania ludzi.

kresy.pl / wprost.pl / wyborcza.pl / twitter.com / dailymail.co.uk

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. madmike :

    Po zamachach w Paryżu gdzieś przewinęła się wypowiedź, iż zostały one sprowokowane bo jewropa jest za mało tolerancyjna i zmusza biednych ludzi do takich działań. Hmm… co może zrobić Szwecja aby być bardziej tolerancyjnym krajem dla wyznawców „religii pokoju”?
    PS: Czy Szwedzi w euforii zaczęli już rysować kredą po chodniku?