Jadący samochód ciężarowy wjechał ludzi i kram na berlińskim jarmarku świątecznym. Niemiecka gazeta twierdzi, że co najmniej jedna osoba zginęła.

Nieoficjalne dane mówią jednej zabitej i dziesięciu osobach rannych. Do zdarzenia doszło na Breitscheidplatz. Ciężarówka nagle zjechała z drogi i wjechała w ludzi przechadzających się między straganami tradycyjnego, świątecznego jarmarku – informuje portal niemieckiej gazety „Morgen Post”. Na miejscu pojawiły się już karetki pogotowia. Na razie policja nie rozstrzygnęła czy doszło do wypadku czy kierowca celowo wjechał w ludzi. Funkcjonariusze podejrzewają jednak zamach, bowiem kierowca pędził deptakiem przez około 50 metrów, taranując wszystko na swej drodze.

Modus operandi domniemanego zamachowca przypomina atak w Nicei, gdzie na turystycznym deptaku terrorysta tratował ludzi właśnie samochodem ciężarowym.

morgenpost.de/rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz