Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Wydział Konsularny Polski w Mińsku ogłosił zmianę procedury wydawania wiz także dla obywateli Białorusi posiadających Kartę Polaka.
Oświadczenie w tej sprawie znalazło się 1 czerwca na stronie internetowej polskich służb dyplomatycznych i konsularnych na Białorusi. "Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.06.2026 r. rezerwacja terminów wizowych dla posiadaczy Karty Polaka za pośrednictwem poczty elektronicznej [...] Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku została wstrzymana do odwołania" - napisano w oświadczeniu polecając interesantom korzystanie w systemu cyfrowego VFS.GLOBAL.
Konieczność korzystania z niego została rozciągnięta na posiadaczy Kart Polaka, którzy mieli prawo do darmowej wizy krajowej na wjazd do Polski.
Boeing poinformował, że potwierdził kolejną zdolność bezzałogowego samolotu bojowego MQ-28A Ghost Bat. Chodzi o właściwości stealth, które mają zmniejszać wykrywalność maszyny przez radary przeciwnika i zwiększać jej przeżywalność w nowoczesnych działaniach powietrznych.
Boeing poinformował w poniedziałek, że potwierdził kolejną zdolność bezzałogowego samolotu bojowego MQ-28A Ghost Bat, zaliczanego do kategorii Collaborative Combat Aircraft. Chodzi o właściwości stealth, które mają dawać maszynie istotną przewagę w walce. Testy odbyły się w australijskim stanie Queensland.
„Na razie” — odpowiedział sekretarz stanu USA Marco Rubio na pytanie, czy „zdaje sobie sprawę, że Grenlandia jest częścią Danii?”. Rubio powiedział, że USA prowadzą rozmowy z Danią i Grenlandią o wykorzystaniu wyspy do wspólnej obrony. Przyznał również, że zgadza się z Donaldem Trumpem, iż obecne porozumienia o stacjonowaniu wojsk USA na wyspie są niewystarczające.
W środę podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów sekretarz stanu USA Marco Rubio odniósł się do rozmów Waszyngtonu z Danią i Grenlandią w sprawie wykorzystania wyspy do wspólnej obrony.
Kongresmenka z Delaware Sarah McBride zapytała Rubio, czy jest świadomy, że Grenlandia jest częścią Królestwa Danii. „Na razie” — odpowiedział Rubio.
Holandia przedłuży do grudnia obecność swoich żołnierzy oraz systemów Patriot w Polsce — poinformował we wtorek wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Holenderscy wojskowi stacjonują od końca ubiegłego roku, wzmacniając ochronę jednego z kluczowych punktów logistycznych NATO, przez który przechodzi wsparcie dla Ukrainy.
W nocy z soboty na niedzielę w jednym z klubów w Lublinie 40-letni Polak został uderzony szklanką w okolice głowy. Policja zatrzymała 41-letniego obywatela Zimbabwe, który po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu.
W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 2:10, w klubie przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie doszło do awantury, w której ranny został 40-letni mężczyzna. O zdarzeniu policjantów patrolujących okolice lubelskiego deptaka poinformowali przechodnie.
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata w przedterminowych wyborach na prezydenta Krakowa. Decyzję władz partii ogłosił we wtorek rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek.
O urząd prezydenta miasta z ramienia PiS będzie ubiegał się Michał Drewnicki — krakowski radny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz rzecznik klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. W obecnej kadencji reprezentuje okręg nr 6, obejmujący Czyżyny, Mistrzejowice i Wzgórza Krzesławickie. Według danych miejskiego BIP w ostatnich wyborach samorządowych otrzymał 7014 głosów.
Ciekawe kiedy Chińczycy będą kpić, że np. Amerykanin pracuje za kolbę kukurydzy, Polak za ziemniaka itd.
Amerykański FED drukuje zielone papierki na potęgę, a Chiny księgują rezultat drukowania w swoim bilansie. Żyjemy w świecie globalnej bańki monetarnej. Dla większości lądowanie będzie bardzo bolesne. Czas na zakupy złota.
Lata temu widziałem chyba w Newsweek dowcip: rosyjski prezydent razem z amerykańskim prezydentem wychodzą z chińskiego obozu koncentracyjnego i dymek “A jednak problem Berlina Wschodniego nie był dla nas najważniejszym problemem”. Ale kto by tam pamiętał archaiczne dowcipy…
Spadek cen ropy dobrze Chinom służy.
tagore
Chiny za uralem mają już państwo a sowieci są w ?? nie ma już syberi
syberyjska chinska republika ludowa – pozdrawia/ hi hi – tak się skończy ZSRR
jak Chiny wejdą – nie liczcie na pomoc rosyijiji – nie budiet
nie wsiegda budiet sonce
budiet chinny narod
po co weść do europy jak można po rosii podeptać i być w europie
Po zachowaniu Chin widać że oni potrzebują Ruskich bo jak padną ruscy to chiny będą następne do uwłaszczenia dlatego chiny z ruskimi zawarły kluczową umowę o zmniejszeniu ceł i zwiększeniu pozyskiwania surowców , dzięki temu ruscy będą kupować taniej produkty z chin a chiny zwiększać zakup surowców od ruskich. A co do ambicji chinoli co do sybiru to nie trzyma to się kupy gdyż w punkcie zainteresowania Pekinu jest odzyskanie Tajwanu oraz kontrola nad Półwyspem Koreańskim , Wietnamem , Laosem ,Kambodżą , Tajlandją / A więc mają ważniejsze cele aby zabespieczyć się od strony morza bo na porozumieniu z ruskimi mają gwarancję bezpiecznych pleców i importu surowców od strony ruskich wrazie wojny .Nie zapominajmy że chiny już raz musiały wywalczyć suwereność od ANGLII , NIEMIEC , PORTUGALII , FRANCJI , JAPONIA ,USA , HOLANDI