Według analityków chińskie manewry w Cieśninie Tajwańskiej mają ostrzec rząd w Tajpej przed dążeniem do zwiększenia niezależności i zacieśnianiem więzów z USA.

Zdaniem analityków pierwsze tego typu manewry w Cieśninie Tajwańskiej od 2016 są wiadomością skierowaną tak do rządu na Tajwanie, jak i do Stanów Zjednoczonych. Pomiędzy mocarstwami od lat narasta napięcie, które odbija się m. in. w coraz częstszych manewrów flot na zachodnim Pacyfiku.

Liu Jieyi, dyrektor chińskiego Biura ds. Tajwanu oświadczył, że ćwiczenia, które były mocno promowane w chińskich mediach są działaniem mającym na celu ochronę suwerenności i integralności terytorialnej naszej ojczyzny.

ZOBACZ TAKŻE: Chiny przeprowadzają ćwiczenia lotnicze nad Morzem Południowochińskim

Anonimowy tajwański urzędnik cytowany przez Financial Times twierdzi, że Pekin prokuruje wojnę propagandową, aby przestraszyć Tajwan, który cieszy się de facto niezależnością pomimo roszczeń Chin wobec demokratycznie rządzonej wyspy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niektóre chińskie państwowe media zaangażowały się w dezinformację i celowo promowały ćwiczenia, by burzyć spokój opinii publicznej na Tajwanie – powiedział cytowany urzędnik.

Ćwiczenia na Cieśninie Tajwańskiej mają miejsce od 8 rano do północy.

Kresy.pl / ft.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz