Chiny nałożą sankcje na amerykańskich urzędników, którzy są odpowiedzialni za „szkodliwe działania” związane z Tajwanem – oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying podczas briefingu prasowego w Pekinie.

Z powodu błędnych działań Stanów Zjednoczonych Chiny zdecydowały się nałożyć sankcje na amerykańskich urzędników, którzy angażowali się w szkodliwe działania związane z Tajwanem – powiedziała Hua, cytowana przez agencję „Reuters”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Hua nie podała nazwisk urzędników USA objętych sankcjami ani szczegółów dotyczących charakteru sankcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Chińskie władze już wcześniej wyrażały stanowczy sprzeciw wobec niedawnej decyzji władz USA o zniesieniu obowiązujących od 1979 roku ograniczeń w kontaktach z Tajwanem. Groziły też, że USA zapłacą „wysoką cenę” za ingerencje w wewnętrzne sprawy Chin.

Władze ChRL potępiały także plany wizyty amerykańskiej ambasador przy ONZ Kelly Craft na Tajwanie. Ostatecznie nie doszło do wizyty, lecz Craft rozmawiała w ubiegłym tygodniu z prezydent Tajwanu Caj Ing-wen poprzez łącze wideo.

Zobacz także: Tajwan kupuje od USA uzbrojenie za 4,8 mld dolarów. Przygotowuje się na możliwy atak Chin

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Relacje pomiędzy Chinami i Tajwanem są bardzo napięte. Tajwan nie wykazywał zainteresowania zjednoczeniem się z ChRL. Potępił powtarzające się ćwiczenia wojskowe Chin w pobliżu wyspy i odrzucił chińską ofertę modelu „jednego kraju, dwóch systemów”. ChRL uznaje Tajwan za zbuntowaną prowincję. 

Zobacz także: Reuters: Wysoki rangą urzędnik USA odwiedził Tajwan. Chińskie MSZ protestuje

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz