Komisarz komendy rejonu oktiabrskiego w Charkowie został dziś zatrzymany przez funkcjonariuszy ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Powód – łapownictwo.

Jak napisał na swoim profilu na portalu Facebook minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow, zatrzymany komendant Aleksiej Romanienko w roku 2014 i 2015 wielokrotnie brał łapówki za wycofanie powołania do czynnej służby wojskowej w ramach kolejnych fal mobilizacji. Wysokość łapówki wynosiła od 400 do 5000 hrywien.

fakty.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz