CBOS: Duda najmniej popularnym kandydatem drugiego wyboru

W najnowszym sondażu CBOS dotyczącym wyborów prezydenckich najbardziej popularnym kandydatem drugiego wyboru okazał się Władysław Kosiniak-Kamysz. Najmniej osób wskazało, że ewentualnie gotowych byłoby zagłosować na Andrzeja Dudę.

W marcowym badaniu Centrum Badań Opinii Społecznej prosiło respondentów o wskazanie, na kogo ewentualnie oddaliby głos, gdyby wybrany przez nich kandydat nie startował w wyborach prezydenckich lub zrezygnował z udziału w nich.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż prezydencki: Bosak wyprzedził Biedronia i Hołownię

Największym zainteresowaniem jako „drugi wybór” cieszył się szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Możliwość zagłosowania na niego brał pod uwagę prawie co czwarty (23 proc.) badany. Ankietowano zadeklarowanych uczestników wyborów o sprecyzowanych preferencjach.

Ewentualne poparcie kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej rozważałoby 12 proc. badanych. Na Szymona Hołownię skłonnych byłoby oddać swój głos 10 proc. ankietowanych, na Roberta Biedronia 6 proc., na Krzysztofa Bosaka 5 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż dla Onetu: Aż 81% Polaków nie chce brać udziału w wyborach 10 maja

Najmniejsze szanse na powiększenie swego stanu posiadania o głosy wyborców innych kandydatów miałby aktualny prezydent Andrzej Duda (4 proc. wskazań) – stwierdzono w komunikacie CBOS.

Jak zauważa CBOS, Andrzej Duda ma najbardziej skoncentrowany na nim elektorat, który jest najmniej skłonny do zmiany wyboru. Aż 43 proc. jego wyborców nie znajdowało poza nim żadnych innych kandydatów, na których skłonni byliby oddać swój głos. Dalsza jedna siódma nie wiedziała, kogo innego mogłaby ewentualnie poprzeć.

Kresy.pl / DoRzeczy

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz