Amerykańscy dyplomaci nie chcą, aby Rzym odmówił poparcia dla sankcji Unii Europejskiej skierowanych przeciwko Rosji.

Portal Buzzfeed powołuje się na dwóch amerykańskich dyplomatów, którzy ujawnili, że lobbują rząd włoski, aby ten utrzymał w mocy unijne sankcje skierowane przeciwko Moskwie. „Presja USA była jak okazała się kluczowa w przekonywaniu przekonać prokremlowskiego rządu Włoch, koalicję między ant-establishmentowym ruchem 5 Gwiazd i Ligą Północy, by nadal bronić sankcji pomimo oficjalnego sprzeciwu wobec nich, powiedział jeden z dyplomatów” – podaje Buzzfeed.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch od dawna nawołuje do zniesienia sankcji przeciwko Rosji i uznał rosyjską aneksję Krymu za prawomocną. Dyplomaci ujawnili, że podobe naciski ze strony amerykańskiej były wywierane na poprzednim włoskim rządzie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Ten sam dyplomata powiedział, że Trump niekoniecznie zostałby poinformowany o dyplomatycznych kanałach, które obejmowały spotkania z włoskimi ambasadorami i wyższymi urzędnikami, wzywając Włochy do utrzymania poparcia dla sankcji UE, ani też nie było wymogu jego zgody, skoro poparcie dla unijnych sankcji jest kontynuacją istniejącej polityki” – informuje Buzzfeed.

Zapytany, czy USA rzeczywiście naciskają na Włochy, i czy Trump został poinformowany, wysoki członek administracji Trumpa powiedział: „Stany Zjednoczone nie odstąpiły od swojej polityki, że sankcje nałożone na Rosję pozostaną do momentu, gdy warunki porozumienia z Mińska są spełnione i tak długo, jak Rosja będzie okupować Krym. Nasi europejscy sojusznicy i partnerzy zobowiązali się do tego samego.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dotkliwe straty Rosji z powodu sankcji

kresy.pl / buzzfeed
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz