Burza w Sejmie. PiS organizuje posiedzenie parlamentarne w Sali Kolumnowej [+VIDEO]

Do zamieszania doszło po zablokowaniu mównicy sejmowej przez opozycję.

Kiedy opozycja zablokowała mównicę sejmową, posłowie PiS przenieśli się w Sali Kolumnowej, gdzie wcześniej miało miejsce posiedzenie klubu. Przed 21.30 posłowie zostali poinformowani o przeniesieniu posiedzenia sejmowego do Sali Kolumnowej. Całe zamieszanie w Sejmiejest wynikiem burzliwej dyskusji nad zmianami w dostępie mediów do informacji w Sejmie i konfliktu po wykluczeniu z głosowań nad przyszłoroczną ustawą budżetową posła Michała Szczerby (PO).

O godz. 21 miał miejsce Konwent Seniorów. Z nieoficjalnych informacji jakie uzyskała PAP, głosowania nad projektem budżetu odbędą się jeszcze dzisiaj. Głosowania nad przyszłorocznym budżetem tozpoczęły się się przed 15. Jednak posłowie PO i .N podczas dyskusji zaczęli protestować przeciw planowanym przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zmianom związanych z dostępem mediów do budynków parlamentu.

Kiedy jeden z posłów PO, Michał Szczerba wywiesił kartkę z transparentem „Wolne media w Sejmie” marszałek Kuchciński wykluczył go z obrad. Spowodowało to zajęcie mównicy sejmowej przez posłów opozycji.

Jarosław Kaczyński komentując sprawę stwierdził: Mamy niezwykłą sytuację w Sejmie, niezwykłą, ale już znaną z historii III RP, bo tak postępowała Samoobrona.Nie będzie na to zgody, my się nie damy sterroryzować. Z całą pewnością uchwalimy budżet, a także inne ustawy, w tym także tą, o którą być może chodzi. Ja nie mam tutaj pewności, ale uważam, że różnego rodzaju okoliczności pozwalają sądzić, że ci, którzy dziś blokują budżet są bardzo niechętnie nastawieni do ustawy dezubekizacyjnej.

Aby kontynuować posiedzenie w sali kolumnowj PiS musi zebrać kworum, z tego powodu jak donoszą posłowie PO i Nowoczesnej na Twitterze, że PiS, który chce kontynuować głosowania budżetowe na Sali Kolumnowej w Sejmie, nie ma kworum, próbuje przekonać do udziału w obradach posłów niezrzeszonych i Kukiz’15.

Według ostatnich informacji na sali głosuje już 237 osób, czyli PiS-owi udało się zebrać kworum.

Poseł Piotr Liroy-Marzec prezentuje film z posiedzenia w Sali Kolumnowej:

kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Sądząc z oprawy wydarzeń ,opozycja całą sprawę przygotowała by stworzyć po odejściu Rzeplińskiego kolejny punkt zapalny. Ograniczenie dostępu dziennikarzy do głównego budynku
    Sejmu tak naprawdę nie ma istotnego znaczenia dla zbierania informacji i gdyby PIS wycofał się z tego znaleźli by inny pretekst. Nie ma sensu tego roztrząsać. Po wizycie Giulianiego Niemcy i ich cień czyli KE muszą zaadoptować się do nowej sytuacji.

    tagore