Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały partię brytyjskich pojazdów wsparcia taktycznego Husky w ramach pomocy w zakresie bezpieczeństwa – poinformował w niedzielę portal Ukrinform.

Jak poinformował w niedzielę portal Ukrinform, Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały partię brytyjskich pojazdów wsparcia taktycznego Husky w ramach pomocy w zakresie bezpieczeństwa.

Portal powołał się na nagranie zamieszczone przez Ukraine Weapons Tracker.

Wielka Brytania zdecydowała się przekazać Ukrainie co najmniej 120 pojazdów opancerzonych. Spośród nich 80 to jednostki Mastiff, Husky i Wolfhound przeznaczone do transportu personelu w strefie walki. Kolejnych 40 pojazdów zaadaptowano do rozpoznania na miejscu i innych celów.

Jak poinformował w poniedziałek portal mil.in państwowy koncern Ukroboronprom podpisał kontrakty na zakup do pół tysiąca pojazdów opancerzonych. Sprowadzone pojazdy opancerzone zostaną przekazane na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy. Przedstawiciele koncernu nie poinformowali, z jakiego kraju będą pochodziły wozy.

„Więcej broni – szybsze zwycięstwo. W dalszym ciągu produkujemy, odnawiamy i importujemy broń i sprzęt wojskowy” – czytamy w oświadczeniu. Teraz Ukraina otrzymuje pojazdy opancerzone z różnych krajów i różnych firm.

Ukraińskie wojsko już szkoli się w Wielkiej Brytanii na pojazdach opancerzonych, które później zostaną dostarczone na Ukrainę.

Zobacz też: Słowacja zmodernizuje ukraiński sprzęt

Przypomnijmy, że w piątek ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk w rozmowie z NV poinformował, że w drugiej połowie czerwca Ukraina otrzyma z Niemiec samobieżne haubice Ambasador zaznaczył, że co najmniej dwie obietnice Niemiec dotyczące dostaw ciężkiej broni mają zostać zrealizowane w najbliższej przyszłości.

22 czerwca został określony jako przybliżony termin dostawy haubic samobieżnych Panzerhaubitze 2000.

Kresy.pl/Ukrinform

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz