„Polska, ze swoim głęboko zakorzenionym antysemityzmem była jedynym krajem pod kontrolą nazistów, który zaakceptowałby zaistnienie takiego centrum eksterminacji” – pisze na łamach “Belfast Telegraph” dr Kevin McCarthy.

Autor komentarza „Polacy nie mogą zaprzeczyć swojej roli w Auschwitz”odniósł się w ten sposób do tekstu Kai Kaźmierskiej z Ambasady RP w Londynie, która zwróciła uwagę na użycie mylącego zwrotu „obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Polsce”w liście do gazety z 28 lipca. Dr McCarthy stwierdził, że ma ona „technicznie rację”, jednak „powód jest bezpośredni: naziści wiedzieli, że Polska, ze swoim głęboko zakorzenionym antysemityzmem była jedynym krajem pod ich kontrolą, który zaakceptowałby zaistnienie takiego centrum eksterminacji”.

„W rzeczy samej, antysemityzm był historycznie tak mocno wrośnięty w Polskę, że 4 lipca 1946 roku, zaledwie 16 miesięcy po wyzwoleniu obozu Auschwitz, rozwścieczona polska społeczność w Kielcach zainicjowała serię brutalnych pogromów. W tym niewielkim mieście (tak w oryginale – red.) zamordowanych zostało 50 osób ocalałych z Holocaustu”– czytamy w „Belfast Telegraph”.

McCarthy twierdzi, że „te wrodzone antysemickie poglądy na świat” były „decydującym powodem, dla którego naziści [w całym tekście ani razu nie pada słowo „Niemcy” – przyp. red.]zlokalizowali centra eksterminacji w Polsce”. „I choć może to być niesmaczne dla współczesnych Polaków, to nie można temu zaprzeczyć”– konkluduje autor.

belfasttelegraph.co.uk / Kresy.pl

39 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. cyna
  cyna :

  Czy w tym kraju istnieje jakaś instytucja która zrobi porządek z takimi idiotami? Jak angielski debil może tak mówić o kraju w którym żyło tylu żydów? To był jedyny powód powstania tych obozów, nie trzeba było ich wozić do Niemiec czyli kwestię ekonomiczne.

 2. cyna
  cyna :

  Może jakby nie Polscy żołnierze broniący Anglii przed Niemcami to najeźdźca troche by odświerzył geny angoli i co krok nie trzeba by było tolerować efektu inicjacji brata z siostra

 3. perun
  perun :

  Może ktoś powinien temu parszywcowi wyjaśnić, że pierwszymi więźniami obozu Auschwitz byli Polacy, a dopiero potem stał się on miejscem zagłady dla Żydów. Tyle do powiedzenia w kwestii jego budowy miał polski naród. Zresztą polskie społeczeństwo nie miało praktycznie pojęcia, co się dzieje w obozie. Po to właśnie Pilecki się tam przedostał, aby to sprawdzić. To między innym dzięki jego raportom alianci wiedzieli o zagładzie Żydów, jednak nic w tej sprawie nie zrobili. W tej sytuacji obwinianie narodu polskiego jest po prostu szczytem chamstwa, bo niby co naród polski miał zrobić ? Szturmować bramy Auschwitz tak jak dzisiejsi islamscy imigranci granicę węgierską ? Można by się tak wkurzać i przytaczać kolejne argumenty obnażające ten cały absurd, ale przecież wszyscy wiemy, że fakty historyczne nie mają tu żadnego znaczenia. Jest to po prostu kolejny po niedawnym wyskoku Grossa perfidny atak światowego żydostwa na Polskę, a motywów tego ataku możemy się tylko domyślać. Oczywiście pisząc o żydostwie nie chcę obrażać uczciwych Żydów, bo i tacy są.

  • mazowszanin
   mazowszanin :

   Problem jest w tym, że nawet na płaszczyźnie wiedzy merytorycznej ów doktorek jest ignorantem historycznym/geograficznym albowiem nie odróżnia Auschwitz od Birkenau i Monowitz. Nie wie, jakie były różnice dotyczące przeznaczenia danych obozów. Dla niego wszystko to i tak jedno, a Polacy są temu winni (z aksjomatu).

 4. jaroslaus
  jaroslaus :

  Polacy powinni ZNISZCZYĆ, ZUTYLIZOWAĆ WSZYSTKIE pozostałości po NIEMIECKICH obozach zagłady, gdzie było likwidowane (ostatecznie w niewiadomej liczbie) żydostwo – czyli Sobibór, Treblinka, Bełżec – zaorać tak by ślad nie został – natomiast co do Auschwitz i Birkenau – zacząć przekazywać w świat, że były to obozy odpowiednio – dla Polaków i Rosjan. Po prostu – niech się pierdolą – my nie możemy utrzymywać żydowskich mitów, za pomocą których żydy i szebas goje jak w/w wymieniony, wylewają na nas wiadra z gównem.

 5. fiesta
  fiesta :

  Dr K.McCarthy ma leb obdarty !…. i szuka “antysemityzmu” w Polsce i Polakach opierajac swoje wywody na spekulacjach zamiast na faktach.
  Faktem z kolei jest, ze to NIEMIECCY ZYDZI W APARACIE WLADZY III RZESZY NIEMIECKIEJ WYDALI POLECENIE MORDOWANIA ZYDOW.
  POSREDNIKAMI W MORDOWANIU ZYDOW byli ZYDZI z USA, Anglii i Niemiec (zydowscy bankierzy i przemyslowcy), ktorzy finasowali naziste i zyda A.Hitlera oraz finansowali rozbudowe militarna III Rzeszy niemieckiej.
  Osoba odpowiedzialna za transport zydow do obozow koncentracyjnych byl niemiecki zyd A.Eichmann ! W armii Hitlera sluzylo ponad 150 tysiecy ZYDOW !…. i w otoczeniu Hitlera bylo pelno ZYDOW, takich jak: Himmler, Heydrich, Gebbels, Goering, Frank, Eichmann, Hess, Globocnik, Bach-Zelewski, Strasser etc etc.
  Rzady: Anglii i USA odmowily przyjecia zydow do siebie w 1942r, kiedy odbywala sie konferencja w podberlinskim Wannsee, dotyczaca kwestii zydowskiej !
  Przewodniczacy zydowskiego komitetu pomocy zydom w Nowym Jorku (USA) I.Greenbaum, powiedzial w lutym 1943r na forum zebrania, ze: “JEDNA KROWA W PALESTYNIE JEST WIECEJ WARTA, NIZ WSZYSCY ZYDZI W POLSCE”, czyli zyd z USA I.Greenbaum potraktowal zydow w obozach koncentracyjnych jak smieci.
  Ale to jest tylko jedna strona prawdy o ZYDACH.
  Druga strona dotyczy ZYDOWSKICH ZBRODNI NA NARODACH SLOWIANSKICH: Rosjanach, Polakach, Rusinach etc, zbrodni obliczanych na dziesiatki milionow ofiar oraz KOLABORACJI POLSKICH ZYDOW z okupantami Polski (Niemcami i ZSRR) przeciw Polsce i Polakom.
  Dlaczego dr K.McCarthy nic na ten temat nie pisze ???
  Dlaczego dr K.McCarthy nie napisze, ze Anglia wyrzucala od siebie zydow na przestrzeni wiekow za: LICHWE, KORUPCJE, FALSZERSTWA, ZBRODNIE, ZLODZIEJSTWA, DEMORALIZACJE etc etc i przejmowala zydowskie majatki ???
  Tylko “scum bag” jak dr K.McCarthy potrafi bezczelnie klamac i bezczelnie oskarzac Polske i Polakow o wyimaginowany “antysemityzm”, podczas gdy NAJWIEKSZYMI ANTYSEMITAMI SA SAMI ZYDZI – vide zydowskie zbrodnie na Palestynczykach (semitach) !

  • mrciemnosc
   mrciemnosc :

   Fiesta historyku od siedmiu boleści, zanim zapadła decyzja na konferencji w Wansee, większość Żydów na ziemiach ZSRR zajętych przez Niemcy już nie żyła (masakry Einsatzgruppen), a przemysłowe uśmiercanie Żydów trwało już w Auschwitz-Birkenau i Kulmhof. Ty akurat jesteś modelowym przykładem zoologicznej nienawiści do Żydów(nie utożsamiam tego z Twoją być może polskością, po prostu jak wielu innych mógłbyś się realizować w masakrach takich, jak w Rumbuli). Lista Żydów w Niemczech nazistowskich to lektura, po której ciężko zdobyć się na intelektualną reakcję. Owszem, jest jeden niemal pewny Żyd (Heydrich), ale po pierwsze jeden, a po drugie są o nim sprzeczne informacje. A na zakończenie garść przepisów:
   Rozporządzenie do Ustawy o obywatelstwie Rzeszy z 14.listopada 1935:
   §2 pkt 2: Żydowskim mieszańcem jest ten, który ma jednego lub dwóch rasowo pełnożydowskich dziadków/babek, o ile nie jest trakowany jako Żyd według §5 pkt 2. Pełnożydowskimi dziadkami/babkami są te osoby, które należały do żydowskiej wspólnoty religijnej.
   §5 pkt 1: Żydem jest ten, kto ma przynajmniej troje rasowo pełnożydowskch dziadków. §2 pkt. 2 zdanie 2 stosuje się odpowiednio.;
   §5 pkt 2 lit. a-d): Za Żyda uważa się również osobę przynależności państwowej, która jest mieszańcem mającym dwoje pełnożydowskich dziadków,
   a) który w momencie uchwalenia Ustawy należał do żydowskiej wspólnoty religijnej lub potem został do niej przyjęty.
   b) który w momencie uchwalenia Ustawy był żonaty/zamężny z Żydem lub potem wstąpił związki małżeńskie z takowym/takową.
   c)który pochodzi ze związku małżeńskiego z Żydem w rozumieniu pkt. 1, który był zawarty po wejściu w życie Ustawy o ochronie krwi niemieckiej i honoru niemieckiego.
   d)który pochodzi z pozamałżeńskiego związku z Żydem w rozumieniu ust. i urodził się nieślubnie po 31.lipca 1936.
   Fiesta, jak sobie poczytasz w/w przepisy, to wychodzi z nich, że żydowskość najsilniej wywodzono z faktu, że dziadkowie należeli do żydowskiej wspólnoty religijnej. Jeżeli dziadkowie porzucili judaizm, to co prawda byli nośnikiem krwi żydowskiej w sensie biologicznym, ale już nie prawnym. Stąd też wielu żołnierzy/urzędników niemieckich było biologicznymi Żydami, którzy jednak nie podlegali ustawom norymberskim. Ot, cały fenomen. Czytaj i szukaj prawdy, ona Cię wyzwoli.

   • jaroslaus
    jaroslaus :

    wyjaśnienia wymaga fakt, że kiedy Einsatzgruppen – które najpierw wymordowały dziesiątki tysięcy przedstawicieli polskiej inteligencji – weszły na teren Polski wschodniej i dalej w ZSRR – parchów już tam w ogromnej większości nie było, bo zostały ewakuowane na polecenie żyda Kaganowicza w bezpieczne obszary Rosji. Parchy, przed atakiem Niemców były wywożone – dosłownie – na ciężarówkach. Tak uratowała się masa żydokomuny, w tym tatusie i mamusie wielu parchów z Gówno Prawda. Koniec końców nie jest nawet wiadomym ilu tych parchów zostało na froncie wschodnim zlikwidowanych – ich liczbę i los oczywiście się bardzo zawyża i eksponuje w miejsce mordowanych Słowian – Polaków, Rusinów, Rosjan, Białorusinów, wschodnich Ukraińców

    • fiesta
     fiesta :

     jaroslaus…. Mr Ciemnosc obudzil sie dopiero w lipcu 1941r i wlaczyl swoja TUBE PROPAGANDOWA O HOLOHOAXIE ZYDOW, podczas gdy do tego czasu Hitler i Stalin mordowali Polakow z pomoca ZYDOW przez ponad 1.5 roku.
     Polacy za swoja naiwnosc i bohaterstwo graniczace z glupota, przechowywali setki tysiecy zydow w czasie II wojny swiatowej narazajac siebie i zycie wlasnej rodziny na smierc oraz przepadek calego mienia, podczas gdy zydzi w ogole nie pomagali Polakom i nie zalezalo im na Polakach, a do tego masowo kolaborowali z okupantami Polski przeciw Polsce i Polakom.
     Teraz okazuje sie, ze jakies zydowskie g*wno, jak np. T.Gross, ktoremu zycie uratowali Polacy, oczernia Polske i oskarza Polakow o zbrodnie na zydach.
     Tak zydostwo odplaca naiwnym Polakom.

   • fiesta
    fiesta :

    Mr Ciemnosc…. nie tworz nowej zydowskiej mitologii o “martyrologii” zydow na wzor zawszonego T.Grossa, nie oglupiaj Polakow i nie lej wody, bo az w butach mokro.
    Pierwsze zbrodnie II wojny swiatowej byly dokonane na NARODZIE POLSKIM przez niemieckiego i sowieckiego okupanta, w czym bardzo aktywna role odegrali ZYDZI zamieszkali na obszarze II RP, glownie jako: DONOSICIELE, CZERWONA MILICJA, WSPOLPRACOWNICY SS, GESTAPO i NKWD.
    Pierwszym udokumentowanym opracowaniem historycznym o ZYDOWSKICH ZBRODNIACH NA POLAKACH I KOLABORACJI ZYDOW Z SOWIETAMI jest ksiazka historyka J.R.Nowaka pt. “PRZEMILCZANE ZBRODNIE 1939-1941” – vide urywki na stronie: ( https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/przemilczane-zbrodnie-jerzy-robert-nowak.pdf ).
    Drugim udokumentowanym zrodlem informacji dotyczacym EKSTERMINACJI NARODU POLSKIEGO sa akta niemieckie “GENERALPLAN OST” – plan zakladal wymordowanie 85% Polakow, a reszta Polakow miala stanowic niewolnikow na uslugach niemieckiej rasy panow – W PLANIE NIE MA WZMIANKI O EKSTERMINACJI ZYDOW i dlatego zadam tobie pytanie: Czy wiesz dlaczego ???
    (Chcialbym, zebys na to pytanie odpowiedzial, a nie szukal tematow zastepczych o przepisach dotyczacych statusu zydow w Niemczech, ktory zajmuje ponad polowe twojego komentarza, zamiast podac konkretne przyklady o masowym mordowaniu zydow przez Niemcow w 1939r, a nie dopiero w lipcu 1941r).
    Plan mordowania Polakow przez Niemcow rozpoczal sie na obszarze Niemiec na krotko przed rozpoczeciem II wojny swiatowej i mordowani byli glownie polscy aktywisci spoleczni, Polacy na stanowiskach urzedowych, badz znane osoby publiczne. Po ataku na Polske we wrzesniu 1939r, Niemcy masowo mordowali polska ludnosc cywilna Poznania i okolic, a po zajeciu calej Polski, Niemcy rozpoczeli MORDOWANIE POLSKIEJ INTELIGENCJI – vide niemiecki plan “AKCJA AB” – identycznie jak Niemcy postepowal J.Stalin z Polakami na Kresach wschodnich II RP, czyli MORDOWAL POLSKA INTELIGENCJE I WYSIEDLIL W GLAB ZSRR PONAD 1.5 MILIONA POLAKOW – antypolska akcja rozpoczela sie w styczniu 1940r.
    O KOLABORACJI ZYDOW Z OKUPANTEM NIEMIECKIM W OKUPOWANEJ POLSCE PISZE M.Zeleskiewicz – fragmenty:
    “Żydzi pod okupacją Niemców pierwszy raz od wieków dostali tak upragnioną przez siebie autonomię, która umożliwiła im współpracę z Niemcami.

    Samorząd żydowski (będący formą żydowskiej państwowości) był autonomiczną jednostką władz niemieckich, niezależna od Generalnego Gubernatorstwa. W 1939 żydzi automatycznie uznali Niemców za nową i prawowitą władze. Wszystkie gminy żydowskie w okupowanej Polsce podporządkowały się Niemcom. Starszyzna żydowska tworzyła Judenraty (samorząd żydowski). Współpraca żydów i Niemców układała się bardzo dobrze, w 1941 roku żydzi byli zachwyceni niemiecką okupacją. Żydzi za kolaboracje z Niemcami uzyskali dużo więcej niż Ukraińcy i Białorusini. (…) W getcie warszawskim władze sprawował burmistrz Adam Czerniakow (jego dziennik jest wstrząsającym dokumentem epoki). Ten żydowski działacz polityczny i społeczny był w II RP reprezentantem społeczności żydowskiej w senacie, prezesem Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie (liczącej 300.000 osób), prezesem izby rzemieślniczej. Czerniakow podczas okupacji nie współpracował z Polakami, z Niemcami współpracował od pierwszych dni okupacji. Czerniakow był prezesem rady żydowskiej Judenratu składającego się z 24 osób nominowanych przez Niemców.

    Kompetencje Judenratu nominowanego przez Niemców ciągle się rozszerzały. Szefowie Judenratów mieli nieograniczoną władze nad żydami w gettach, władze wręcz feudalną.

    Zamieszkujący getto żydzi traktowali budowę murów wokół getta jako formę obrony przed urojonym przez żydów zagrożeniem ze strony Polaków. Mur getta był materialnym symbolem realizacji idei autonomii terytorialnej.

    Żydzi (w większości fundamentaliści religijni) byli zadowoleni z zamknięcia w getcie, zamknięcia które chroniło ich przed nieczystym światem zewnętrznym (sobota była dnie wolnym od pracy w getcie).

    W latach 1939-1941getta miały niezależną strukturę władzy, własną administracje, budżet, własne autonomiczne podatki, tradycyjne instytucje socjalne i zdrowotne, atrybuty niezależnej państwowości żydowskiej (żydowskie pieniądze, żydowskie znaczki pocztowe, żydowskie szkolnictwo, żydowską policje, żydowski areszt, rabinat, żydowskie instytucje kulturalne), własne dwie gazety codzienne. Żółte tramwaje z wymalowaną gwiazdą Dawida jeżdżące w getcie miały napis „tylko dla żydów”. Do kontaktów handlowych z gojami powołano specjalną instytucje o nazwie Transferstelle. Jedynym mankamentem autonomii żydowskiej było to że między gettami nie było łączności.

    W getcie była żydowska policja zwana Żydowską Służbą Porządkową. Policja żydowska zajmowała się pilnowaniem granic getta, kierowaniem ruchem ulicznym, egzekwowaniem przymusu pracy i przesiedleń, przeciwdziałaniem epidemiom. Żydowscy policjanci fanatycznie egzekwowała przepisy Judenratu i Niemców, zajmowali się dostarczaniem Niemcom żydów do zabicia. Żydzi bezgranicznie wierzyli Niemcom i gardzili Polakami. Żydzi nie wierzyli Polakom którzy przestrzegali ich przed Niemcami. Żydzi nie chcieli przyjąć do wiadomości że Niemcy chcą ich wymordować, wierzyli że są zbyt cenni dla Niemców. Żydzi nie byli psychicznie zdolni do buntu. Nie chcieli pomocy ze strony Polaków bo Polaków postrzegali jako wrogów, księży jako zabójców (do dziś Marek Edelman szkaluje kościół katolicki jako matecznik pogromów i polskiego antysemityzmu) a Niemców jako prawowitą władzę.

    Żydzi współpracowali z Niemcami w dziele zagłady żydów. Żydzi współpracujący z Niemcami przetrwali II wś. O żydowskiej kolaboracji z nazistami dziś się milczy, z założenia żydzi mogą być tylko ofiarami. Prawda historyczna nie może naruszać dogmatu o żydach jako ofiarach. Wśród Niemców było 150.000 mischlingów – Niemców żydowskiego pochodzenia. Wielu z mischlingów pełniło funkcje dowódcze. Przyjmuje się że Niemcy wymordowali (na podstawie planu przygotowanego w 1939 roku a wprowadzonego w życie w 1942) 6 milionów żydów (3 z Polski i 3 z zachodniej Europy).

    Wśród 6 milionów ofiar część była sama przed śmiercią oprawcami, świadczą o tym miedzy innymi liczne wspomnienia żydów którzy przeżyli czas holocaustu. W każdej gminie żydowskie znalazło się środowisko żydów kolaborujących z Niemcami, bezgranicznie oddanych Niemcom, biorących aktywny udział w zagładzie. Żydowska policja, żydowskie pogotowie ratunkowe, pracownicy żydowskich zakładów pogrzebowe i administracji, zajmowali się wyłapywaniem żydów przeznaczonych do zabicia. Żydowscy kolaboranci w swych działaniach wykazywali niezwykłe okrucieństwo. Logistyką zagłady zajmowała się administracja żydowska (stanowiąca w getcie łódzkim od 10 do 15% populacji). Judenraty wydawały na śmierć żydów (w tym żydowskie dzieci).

    Kolaborantami nazistów była w 100% inteligencja żydowska, żydzi zasymilowani i znający język polski (odmiennie niż wśród polskich kolaborantów którzy byli przedstawicielami lumpenproletariatu). Urzędnicy Judenratów byli tak wyobcowani z swojego środowiska że często nie znali języka hebrajskiego. Większość policjantów żydowskich była przed wojną adwokatami, byli oni okrutniejsi od nazistowskich oprawców, torturowali i rabowali swoje ofiary. Możliwość znęcania się nad rodakami sprawiała ogromną przyjemność żydowskim policjantom. Żydowska inteligencja ochoczo kolaborowała z nazistami, naśladowała (również w ubiorach) nazistów, chciała za wszelką cenę zaprzyjaźnić się z Niemcami. Działania propagandowe żydowskich kolaborantów były tak skuteczne że żydzi nie buntowali się wobec represji niemieckich (tylko nieliczni ukrywali się).

    Żydzi zajęli się przesiedleniem żydów do gett (z których ucieczka karana była śmiercią), żydzi stworzyli dla Niemców listy proskrypcyjne żydów, żydzi żydów brutalnie wyłapywali na roboty przymusowe i do obozów koncentracyjnych. Żydzi prowadzili akcje propagandowe mające na celu skłonienie żydów do lojalności i posłuszeństwa wobec Niemców” – ( http://blogmedia24.pl/node/51116 ).
    Do komentarza M.Zeleskiewicza dodam, ze zydowscy przywodcy religijni w okupownej Polsce wystosowali nawet list do A.Hitlera z prosba o utworzenie PANSTWA ZYDOWSKIEGO W POLSCE ze stolica w Lublinie (tzw. Lublinland) , ale Hitler nie wyrazil zgody, poniewaz mial swoje plany.
    To wszystko wydarzylo sie przed napasca Niemcow na ZSRR w czerwcu 1941r , a ty “Mr Ciemnosc” przeskoczyles prawie 2 lata niemieckiej i sowieckiej okupacji Polski i zbrodni dokonanych na Polakach, zeby ukazac wylacznie tragedie zydow ???
    Dlatego oczekuje od ciebie odpowiedzi “Mr Ciemnosc” na wczesniej postawione pytanie, dlaczego zydzi nie byli wymienieni jako ofiary w planie GENERALPLAN OST, tylko cieszyli sie wolnoscia i uprzywilejowaniem w GG (generalnej gubernii), podczas gdy Niemcy krwawo rozprawiali sie z Polakami i Niemcom pomagali w tym ZYDZI.

    • mrciemnosc
     mrciemnosc :

     P. fiesta, dziękuję za merytoryczne argumenty. Masz, przyznaję, rację w każdym napisanym tutaj zdaniu, ale z wnioskami niezbyt się zgadzam. Owszem, to wobec Narodu Polskiego skierowane były pierwsze akcje eksterminacyjne, a Żydzi aż do 1941 roku cieszyli się względnym spokojem. Zbrodnie wojenne w 1939 roku (ze strony obydwu totalitaryzmów), pierwsze transporty do obozów koncentracyjnych złożone z Polaków, akcja eksterminacyjna AB… to się wszystko zgadza. Zbrodnie te zostały popełnione głównie w warunkach działań wojennych i w ich następstwie próbie złamania jakiegokolwiek oporu wobec okupantów (w mojej tezie nie popieram ani nie usprawiedliwiam tych zbrodni). I oczywiście w warunkach żydowskiej współpracy wobec okupantów zbrodnie te w bardzo ograniczonym zakresie objęły Żydów. Dlaczego zaczęły się pogromy Żydów? Dużo dała mi do myślenia lektura książki “Einsatzgruppen. Mistrzowie śmierci”. Jak ja to widzę? Żydzi nie stawiając oporu wobec Niemców w początkowym okresie uniknęli eksterminacji, a Niemcy musieli się nauczyć mordowania kobiet i dzieci i nawet bezbronnych mężczyzn. Co innego zabić niewinnego cywila w warunkach wojennych i nawet w ramach represji za zabicie towarzysza broni, a co innego zrobić to bez takiego bezposredniego powodu. Zabijanie staje się łatwiejsze, gdy pojawia się bezpośredni powód. Eksterminacja Żydów na terenach ZSRR był możliwa dlatego, że atak Niemców na ZSRR stał się urzeczywistnieniem nazistowskich ideologii, które jednak odczłowieczały Żydów. Żydzi w ZSRR stali się natychmiastowo synonimem bolszewizmu, którego zniszczenie było przecież głównym celem nazizmu. Ale nawet na początku eksterminacji Niemcy nie zabijali masowo kobiet i dzieci. Najpierw pojawiały się inspirowane przez Niemców pogromy ludności cywilnej (wpisz w youtube “pogrom in Lvov” lub “pogrom in Zloczow” – te materiały to najczystsze dowody eksterminacji dokonanej przez Ukraińców na Żydach). A dopiero po pewnym czasie zaczęła się totalna eksterminacja całych żydowskich społeczności na wschodzie. Dlatego więc zaczęła się eksterminacja Żydów dopiero w 1941. Za to konferencja w Wansee doprowadziła do rozpoczęcia eksterminacji Żydów zachodnioeuropejskich, przed czym mimo wszystko przeciwnych było bardzo dużo Niemców. Nie było moim celem skupienie się na eksterminacji Żydów, by przysłonić nią eksterminację Polaków. Po pierwsze ja nie piszę tutaj książki, apo drugie uważasz, że jak ktoś pisze o eksterminacji Żydów, to w celu przysłonienia nią eksterminacji innych Narodów? Jedyne co, to uważam, że wielu polskich ofiar można było uniknąć. Przede wszystkim tych z Powstania Warszawskiego. Ale również wielu innych. Szkoda, że nie mamy w polskiej kinematografii takiego filmu, jak radziecki “Idź i patrz”. Tam właśnie pokazany jest ważny element niemieckich akcji eksterminacyjnych na wschodzie.Z jednej strony często przeprowadzane bez ładu i składu akcje partyzanckie, a z drugiej niemiecka furia, która miała jakiś tam “powód” do dokonywania potwornych mordów. Dokładnie tak samo, jak tam, było w wielu miejscach w Polsce. Dużo by pisać. Jeśli odpiszesz, odniosę się do tego.

     • fiesta
      fiesta :

      MrCiemnosc…. wojna jest wojna i nikt nie jest w stanie przewidziec czy zginie lub czy przezyje.
      Bo widzisz, znalazlo sie troche “autorytetow”, ktorzy po 71 latach od Powstania Warszawskiego (1944 2015) stworzyli teorie, ze powstanie bylo niepotrzebne lub ze mozna bylo go uniknac, ale zapominaja lub nie chca pamietac, albo nie wiedza o tym, ze od polowy 1943r funkcjonowal tajny oboz koncentracyjny w Warszawie, gdzie w ciagu 12 miesiecy zostalo wymordowanych okolo 200 tysiecy wiezniow i te potajemne zbrodnie przerwal dopiero wybuch Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 1944r.
      Wiec jeszcze raz przypominam, ze w warunkach wojennych nikt nie ma gwarancji na przezycie i ofiary Powstania Warszawskiego, ktore poniosly smierc w walce, mogly rownie dobrze zostac rozstrzelane przez Niemcow jako cywile lub stanowic tarcze ochronna przeciw nacierajacej armii czerwonej i zolnierzom LWP.
      Poza tym walki frontowe pomiedzy armia niemiecka i sowiecka narazaly ludnosc cywilna Warszawy i okolic na smierc.
      Okupacja sowiecka Polski po zakonczeniu II wojny swiatowej w Europie to kolejne zbrodnie nowego okupanta na Polakach i kolejne prawie 200 tysiecy ofiar.
      Biorac pod uwage patriotyzm powstancow, ktorzy jak szaleni szli do boju z niemieckim okupantem, nie ma zadnych gwarancji, ze nie zrobiliby tego samego wobec sowieckiego okupanta, poniewaz dowodem na to sa dzialania polskiej partyzantki do 1956r i kolejne prawie 200 tysiecy ofiar terroru NKWD i MBP-UB w latach 1945-1956.
      Wiec oskarzanie przywodcow Powstania Warszawskiego o zdrade lub glupote, jak to czynia “autorytety” nowej teorii o uniknieciu powstania jest dziecinnie naiwne i glupie.
      Sprawe slusznosci wybuchu powstania nalezy rozpatrywac w oparciu o sytuacje polityczna, militarna i porozumienia zawarte pomiedzy zainteresowanymi stronami w okresie poprzedzajacym powstanie i w trakcie jego trwania, poniewaz decyzje dotyczace powstania byly podejmowane w oparciu o panujaca sytuacje, a nie po 71-ciu latach od zakonczenia powstania.
      Poza tym Stalin oszukal Polske i celowo nie pomogl powstaniu, bo mial swoje plany wobec Polski i Polakow, a nawet byl taki wredny, ze wydal rozkaz strzelania w plecy zolnierzom LWP, ktorzy szli na pomoc powstancom oraz zakazal samolotom amerykanskim ladowania na lotniskach sowieckich, ktore przylecialy az z Wloch (1200 km) na pomoc walczacym powstancom.
      Gen. Anders majac do dyspozycji korpus polskich zolnierzy tez nie ruszyl na pomoc powstancom, a przeciez mogli przyleciec amerykanskimi samolotami z Wloch, wiec mozna rownie dobrze zapytac co dalo Polsce zdobycie Monte Cassino we Wloszech przez polskich zolnierzy, ktorych zginelo ponad 1000.
      Churchill wiedzial o nadchodzacym powstaniu, a w Anglii byli przeciez polscy lotnicy i stacjonowala brygada polskich komandosow gen.Sosabowskiego, ktorej mozna bylo uzyc do walki w Polsce, a nie w Holandii pod Arnhem – brygada Sosabowskiego byla uzyta jako oslona dla Anglikow, czyli mieso przeciw Niemcom i dostala sie pod silny ogien niemiecki, i poniosla duze straty, i pytam w jakim celu.
      Wobec powyzej podanych informacji w skrocie, racje mial gen.amerykanski G.Patton, ktory chcial uderzyc na Niemcow od strony Rumunii ze wzgledu na plaskosc terenu, a nie pchac sie na gorskie przelecze we Wloszech i tracic bez sensu setki tysiecy zolnierzy, poniewaz odciecie Niemcow walczacych z sowietami od zaopatrzenia z Niemiec zadaje cios Niemcom na wschodzie, a zlaczone sily amerykanskie i sowieckie w pochodzie na zachod Europy zmienilyby bieg wydarzen wojennych i przyspieszyly koniec wojny w Europie.

     • fiesta
      fiesta :

      Mr Ciemnosc…. nie odpowiedziales na zadane przeze mnie pytanie w poprzednim komentarzu odnosnie uprzywilejowania Zydow w GG w okresie 1939-1941, podczas gdy Polacy byli traktowani jak podludzie i trwala zaprogramowana eksterminacja Polakow i wysiedlenia w/g niemieckiego planu GENERALPLAN OST – identycznie dzialal Stalin na Kresach wschodnich II RP, a takze trwal jawny rabunek materialny i kulturowy panstwa polskiego i Polakow przez dwoch okupantow, poprzedzony oczywiscie zniszczeniami na skutek napasci na Polske we wrzesniu 1939r.
      Przypuszczam, ze nie slyszales o zydowskich przywilejach w GG, poniewaz oficjalne media i zydowska propaganda nigdy o tym nie informowaly opinii publicznej i jest to nadal utrzymywane w tajemnicy.
      Otoz Zydzi cieszyli sie swoja autonomia w czasie niemieckiej okupacji Polski, poniewaz w 1933r SYJONISCI podpisali tajny uklad z NAZISTAMI, ktory dotyczyl przesiedlenia niemieckich Zydow do Palestyny – za transport Zydow do Palestyny byl odpowiedzialny A.Eichmann (niemiecki zyd i czlowiek z otoczenia A.Hitlera, a zarazem pozniejszy szef odpowiedzialny za transport Zydow do obozow koncentracyjnych, m.inn. do Oswiecimia, ktorego komendantem byl z kolei niemiecki Zyd R.Hess).
      W zwiazku z tym nie bylo planu wymordowania Zydow, ale plan wymordowania obejmowal Polakow i inne narodowosci slowianskie – Stalin uczynil podobnie, co podalem w poprzednim komentarzu.
      Dlatego Zydzi cieszyli sie swoja autonomia w okupowanej przez Niemcow Polsce do tego stopnia, ze wystosowali list do A.Hitlera z prosba o zalozenie panstwa zydowskiego w Polsce (tzw. Lublinland), ale Hitler odmowil – to byla druga taka proba zalozenia panstwa zydowskiego w Polsce przez Zydow; pierwsza proba zalozenia panstwa zydowskiego w Polsce miala miejsce w 1919r podczas trwania konferencji pokojowej w Wersalu pod Paryzem, gdzie ponad polowe delegatow stanowili Zydzi, ktorzy ani nie mieli wlasnego panstwa, ani nie byli strona walczaca w czasie I-szej wojny swiatowej, a robili najwiekszy wrzask i zamieszanie i nie chcieli dopuscic do powstania panstwa polskiego.
      Teraz przechodze do tematu tzw. “pogromow” Zydow latem 1941r, ale zanim to uczynie to dodam, ze niemieckie obozy koncentracyjne w okupowanej Polsce byly najpierw zapelnione POLAKAMI i propaganda zydowska nie podaje tych informacji – Polacy byli nawet przetrzymywani w obozach przesciowych po wysiedleniu ich z wlasnych domow i ziemi przez Niemcow, a pozniej byli wywozeni na roboty przymusowe do Niemiec; polskim rodzinom byly odbierane ich male dzieci i osobno wywozone do Niemiec w celu ich GERMANIZACJI.
      Zanim rozpoczela sie pacyfikacja Zydow latem 1941r to po napasci Niemiec na ZSRR 22 czerwca 1941r z rozkazu Zyda L.Berii, NKWD przystapilo do masowej egzekucji Polakow przetrzymywanych w wiezieniach NKWD na obszarze wschodniej Polski pod okupacja sowiecka – ogolem zostalo zamordowanych okolo 30 tysiecy Polakow roznymi metodami, a w samym Lwowie ponad 7 tysiecy.
      Wraz z posuwajaca sie armia niemiecka na wschod w glab ZSRR, niemiecki Zyd R.Heydrich wprowadzil w zycie plan mordowania zydowskiej ludnosci cywilnej w odwecie za ich kolaboracje z komunistami i NKWD. W akcjach braly udzial uzbrojone oddzialy niemieckie, ukrainska milicja oraz ukrainscy bojowkarze z OUN-UPA, ktorzy jednoczesnie rozpoczeli czystki etniczne wymierzone glownie w polska ludnosc cywilna na Kresach wschodnich oraz w pozostalych jeszcze Zydow na obszarze zajetym wczesniej przez ZSRR, poniewaz wiekszosc Zydow (glownie komunistow i wspolpracownikow NKWD) uciekla z wycofujaca sie armia czerwona na wschod.
      Niemiecko-ukrainskie zbrodnie na ludnosci cywilnej byly dokonywane m.inn. we Lwowie (okolo 7 tysiecy – ponad polowe ofiar stanowili Zydzi) oraz w innych miejscowosciach. Dodam rowniez, ze podobne zbrodnie na zydowskiej ludnosci cywilnej latem 1941r byly dokonywane przez Niemcow w Jedwabnem i okolicznych miejscowosciach przez specjalnie wyznaczone do tego oddzialy SS, zlozone glownie z kryminalistow pod dowodztwem niemieckich oficerow.
      Np. liczba ofiar zbrodni w Jedwabnem, ktorych T.Gross naliczyl “1600” , wynosila w rzeczywistosci okolo 220, czyli zostala zawyzona co najmniej 7 razy. Zydowska propaganda nazywa to “Pogromem Zydow” i ten termin jest stosowany przez zydowska propagande przy kazdej okazji, poniewaz Zydzi maja tendencje do wyolbrzymiania swoich strat i cierpien, i wynika to z ich pokretnej natury, zeby ukazac Zydow jako “wiecznie cierpiacych i poszkodowanych”, co oczywiscie jest wymyslone przez Zydow i nieprawdziwe, i ma za zadanie wymusic u innych narodow wspolczucie, a przede wszystkim jest powodem do domagania sie wielkich odszkodowan od innych panstw i narodow, jak nie sadownie to za pomoca szykan lub zydowskiej nagonki propagandowej (przykladem jest: Zyd M.Marzynski, ktory wyprodukowal zydowski paszkwil pt. “Shtetl”, Zyd T.Gross, ktory napisal zydowski paszkwil pt. “Sasiedzi” etc i nawet niedouczony dr K.McCarthy, ktory zrobil z siebie glupca i wykazal sie nieznajomoscia historii) , a nawet zydowskich pogrozek rabinow (przyklad: karlowaty rabin Weiss) lub wypasiony Zyd i lider organizacji zydowskiej R.Singer z WJC.
      Dowodem na wyludzanie przez Zydow pieniedzy od innych narodow jest udokumentowana ksiazka napisana przez amerykanskiego Zyda prof.N.Finkelstein’a pt. “THE HOLOCAUST INDUSTRY” (Przemysl Holocaustu) i chodzi o liczbe “6 milionow zamordowanych Zydow”, co w ogole nie znajduje potwierdzenia w badaniach historykow, ani nie ma zadnych dowodow na to, ze zginelo 6 milionow Zydow, co odpowiada prawie calej populacji Zydow zamieszkalych w Europie przed 1939r – wyjasnienie: liczba “6 milionow” jest wymyslem religijnym Zydow i pojawila sie w zydowskiej propagandzie pod koniec XIX wieku, czyli 40 lat przed wybuchem II wojny swiatowej i liczba “6 milionow zydowskich ofiar” byla uzyta ponad 30 razy w ciagu tych 40 lat z okazji wielu burzliwych wydarzeniach politycznych w Europie i wielokrotnie zydowska propaganda pisala o “Pogromach Zydowskich” w Polsce, ktore w ogole nie mialy miejsca, co potwierdzily specjalne Komisje (Brytyjska i Amerykanska) powolane do zbadania zydowskich zarzutow przeciw Polsce. Nawet wydarzenia w Kielcach w 1946r sprowokowane przez zydowskie NKWD i UB, zostaly nazwane przez zydowska propagande “Pogromem Zydow”, pomimo, ze zginal tylko 1 Zyd, ktory zaczal strzelac z bloku mieszkalnego zasiedlonego przez Zydow przybylych z ZSRR, w strone polskiego tlumu i komunistycznej milicji obywatelskiej, ktora rozpoczela do niego strzelac i go zabila.
      Celem prowakacji przygotowanej przez zydowskie NKWD i UB bylo zmuszenie Zydow przybywajacych do Polski z ZSRR, zeby emigrowali do Izraela, poniewaz w planie Syjonistow trwaly przygotowania do utworzenia panstwa zydowskiego w Palestynie, co nastapilo dopiero w 1948r.
      Wracajac do tematu zbrodni wojennych, po konferencji w Wannsee w styczniu 1942r, Niemcy przystapili do rozwiazania kwestii zydowskiej w Europie i przemiescili Zydow do specjalnie utworzonych gett, w ktorych Zydzi rzadzili sie sami w oparciu o swoje zydowskie prawa i przepisy, calkowicie ufali Niemcom, a nienawidzili Polakow i ignorowali ostrzezenia Polakow dotyczace ich przyszlych losow w okupowanej przez Niemcow Polsce – wyjasnienie:
      Przyczyna zaufania Zydow do Niemcow wynika ze zwiazkow kulturowych Zydow i Niemcow – np. jezyk zydowski “jidisz” jest oparty na niemieckim dialekcie, jaki byl uzywany w poludniowych Niemczech w X wieku. Za czasow cesarza Karola (wielkiego), Zydzi mieli wiele swobod obywatelskich, zajmowali wysokie stanowiska w panstwie, a lichwa i handel uczynila ich bogatymi i wplywowymi w panstwie Frankow, a pozniej w Niemczech i Moguncja byla stolica Zydow europejskich. Przed dojsciem Hitlera do wladzy w 1933r , Zydzi byli sila przewodnia calych Niemiec i panowaly bardzo dobre stosunki miedzy Zydami i Niemcami – niestety w Polsce bylo odwrotnie i Polacy byli glownie ofiarami PASO-ZYDOW i NIEMCOW na przestrzeni kilkunastu wiekow.
      Nie powinno wiec nikogo dziwic, ze w armii niemieckiej sluzylo ponad 150 tysiecy ZYDOW w okresie II wojny swiatowej, a trzon w aparacie wladzy A.Hitlera rowniez stanowili ZYDZI z Hitlerem wlacznie.
      Te zwiazki kulturowe Zydow z Niemcami trwaja do dzis i jak dowiodla historia na przestrzeni wiekow, obydwie nacje sa WROGO NASTAWIONE do Polski i Polakow i o tym powinni Polacy zawsze pamietac, zeby nie byli naiwni i nie dali sie nabrac na slodkie slowa Zydow lub Niemcow, byli zawsze czujni i nie dali sie im podejsc i oszukac, a mowiac wprost: ZYDZI I NIEMCY TO GLOWNI WROGOWIE POLSKI I POLAKOW i ta wrogosc jest wynikiem ROZNIC KULTUROWYCH I CYWILIZACYJNYCH, ktore opisal prof.F.Koneczny (historyk i filozof) w swoich opacowaniach historycznych.
      Na zakonczenie mojego wywodu przypomne o kolejnych POLSKICH OFIARACH II wojny swiatowej – Polakach, ktorzy z narazeniem wlasnego zycia i zycia swoich najblizszych pomagali lub ukrywali Zydow przed Niemcami, wiedzac, ze za ukrywanie lub pomoc Zydom grozi KARA SMIERCI calej polskiej rodzinie i nie tylko, poniewaz Niemcy czujac sie rasa panow, gardzili Polakami i potrafili w bestialski sposob postepowac z Polakami, stosujac nawet kary zbiorowe i np. za znalezienie Zyda we wsi mordowali wszystkich mieszkancow wsi i podpalali wszystkie zabudowania w calej wsi – vide film dokumentalny pt. “SPALONE WSIE ZA ZYDOW” (2 czesci):
      https://www.youtube.com/watch?t=1 &v=D5g_m2GtWlA
      Ale na tym wcale nie koncza sie zbrodnie niemieckiego okupanta na Polakach, poniewaz od polowy 1943r zaczal dzialac w Warszawie OBOZ KONCENTRACYJNY “KL Warschau” (potwierdzaja to niemieckie raporty) i byli w nim mordowani prawie sami Polacy – w ciagu 12 miesiecy zostalo wymordowanych okolo 200 tysiecy wiezniow i te potajemne niemieckie zbrodnie przerwal wybuch Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 1944r.
      Podane przeze mnie informacje sa oparte na faktach historycznych, ktore ukazuja cierpienia Polakow i zbrodnie popelnione na Polakach przez III Rzesze niemiecka, ZSRR i przez ZYDOW, zanim Zydzi zaczeli masowo trafiac do obozow koncentacyjnych w okupowanej Polsce.
      Tragedia dla Zydow skonczyla sie w 1945r wraz z wejsciem na ziemie Polski armii czerwonej.
      Natomiat tragedia Polakow nadal trwala, poniewaz po wyparciu niemieckiego okupanta przez armie czerwona w maju 1945r, zaczela sie w Polsce NOWA OKUPACJA i NOWY TERROR, tym razem TERROR ZYDOW z NKWD i MBP-UB, co trwalo do 1956r, razem prawie 17 lat (1939-1956).
      NA TLE STRAT MATERIALNYCH I KULTUROWYCH PONIESIONYCH PRZEZ POLSKE ORAZ POLEGLYCH POLSKICH ZOLNIERZACH WALCZACYCH NA WSZYSTKICH FRONTACH II WOJNY SWIATOWEJ I W ZBROJNYM PODZIEMIU NIEPODLEGLOSCIOWYM NA OBSZARZE OKUPOWANEJ POLSKI, CIERPIENIACH POLAKOW I POLSKICH OFIARACH ZBRODNI NIEMIECKICH, SOWIECKICH I ZYDOWSKICH W LATACH 1939-1956, CALA TA ZYDOWSKA PROPAGANDA O CIERPIENIACH ZYDOW I ZYDOWSKICH OFIARACH WYGLADA BARDZO BLADO I SZTUCZNIE.

 6. mrciemnosc
  mrciemnosc :

  tylko ignorant i miernota intelektualna patrzy na historię oczami jednostek i wygłasza swoje tezy przenosząc je na poziom społeczeństwa. Skoro Naród prowadzi wojnę z radzieckimi pomnikami, pozwala na wybielanie niemieckich (mówimy “naziści”) i ukraińskich (to Ukraińcy wyzwolili Oswięcim) katów swoich przodków, to kto temu Narodowi ma okazywać jakikolwiek szacunek ?Wstyd, że Naród dał się ponieść ideologicznej wojnie z Rosją, a furię wyładowuje na demontażu i oblewaniu farbą pomników wyzwolicieli. I Naród dał się ponieść garstce głupków, którzy przez pryzmat śmierci tysięcy żołnierzy wyklętych ocenili, że uratowane od zagłady 26 milionów Polaków nie jest warte, aby wyzwolicielom okazać elementarny szacunek. Skoro my nie umiemy okazać szacunku, to jak mamy oczekiwać prawdy historycznej od zachodniego dziennikarza? Przecież taki dziennikarz to odpowiednik niejednego głupka, któremu Naród pozwolił się uwieść. Czy ten dziennikarz jest gorszy (lub lepszy) od Ministra SZ, który stwierdził, że Oświęcim wyzwolili Ukraińcy, a nie czerwonoarmiści? Mam w du**e jad, którym zaczną pluć tzw. “narodowcy” od żołnierzy wyklętych, antysemici i inne półmózgi bez choćby ćwierci tezy i grama dowodu na jej poparcie. Dobrej nocy.

  • fiesta
   fiesta :

   MrC…. nalezy umiec rozgraniczyc udzial zolnierzy radzieckich w wyzwalaniu Polski spod okupacji niemieckiej od polityki Kremla, ktory zaprowadzal w Polsce nowa okupacje.
   Zolnierz radziecki byl jedynie narzedziem w realizacji celow politycznych Kremla, a za odmowe rozkazu podczas dzialan wojennych dostaje sie kulke w leb i to samo mozna napisac o zolnierzach LWP, ktorzy tez nie mieli wyboru.
   Dlatego w/g mnie pomnik zolnierzy radzieckich nie powinien byc oszpecowny, bo oszpecenie oznacza zrzucanie winy na zolnierzy radzieckch, zamiast na przywodcow Kremla – analogicznie sprawa wyglada w przypadku zolnierzy LWP i rzadow komunistycznych w Warszawie.
   Okupacji sowieckiej mozna bylo uniknac, gdyby USA i Anglia wymogly na ZSRR realizacje postanowien z Teheranu, Jalty i Poczdamu oraz gdyby w Polsce byli obserwatorzy miedzynarodowi z USA, Anglii i Francji i monitorowali przebieg wyborow w 1946r w Polsce, ktore niestety byly sfalszowane.
   A glowna odpowiedzialnosc za losy Polski i Polakow po II wojnie swiatowej, w tym wypadku za okupacje i terror wobec Polakow spada na ZYDOW, bo
   zydostwo rzadzilo na Kremlu i w Warszawie.

 7. kojoto
  kojoto :

  tylko ignorant i miernota intelektualna patrzy na naród i społeczeństwo jak na masę gówna, w którym los jednostki się nie liczy. To jest sowieckie myślenie i zarazem jest to dowód,, że sowietom udało się wyzwolić w takich jak ty “ludzi sowieckich”. Zrobili z ciebie gówno, na swoje podobieństwo. Takich jak ty to hitlerowcy z sowietami wyzwolili najpierw w 39 od Polski, potem niemcy wyzwolili was od sowietów w 41, a w końcu na dobre wyzwolili cię sowieci w 44/45. Od tego wyzwalania masz już totalną sraczkę we łbie.

 8. leszek1
  leszek1 :

  W odroznieniu do innych krajow, rowniez Anglii, Polska wielokrotnie przyjmowala emigrantow, a nie mordowala ich. Glownie i najczesciej zydowskich. Ostatnio – pol miliona uciekajacych przed bolszewikami i 20 tysiecy uciekajacych z hitlerowskich Niemiec. Skutki naplywu tej obcej nam kultury odczuwamy do tej pory. Polecam artykul Ziemkiewicza “W duchu St. Louis”, bo nie chce mi sie samemu opisywac tej eskapady i wyjasniac dlaczego nikt ich nie chce i nie lubi.
  http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-w-duchu-st-louis,nId,896523

  • andrz
   andrz :

   Cyt.”Na całym Zachodzie uciekających przed Hitlerem Żydów uważano wtedy powszechnie za zagrożenie dużo gorsze, niż sam Hitler. Pewien szwedzki dyplomata, pytany, czemu jego kraj konsekwentnie odmawia niemieckim Żydom azylu, rozbawił świat chętnie cytowanym bon-motem: “bo u nas w Skandynawii nie ma antysemityzmu, i chcemy, żeby tak zostało”.
   Tamże.

  • fiesta
   fiesta :

   Kolejny artykul zyda Ziemkiewicza jest pelen polprawd i sam zyd Ziemkiewicz roni “krokodyle lzy” z powodu odmowy przyjecia “200 zydow” (POBRATYMCOW Ziemkiewicza) przez sluzby imigracyjne USA i obsrywa Ameryke.
   Faktem z kolei jest, ze statek pasazerski “St.Louis” plynal z HAMBURGA (Niemcy) do HAWANY (Kuba) w maju 1939r i plynal na Kube, a nie do USA. Poza tym dyrektor urzedu imigracyjnego Kuby wydal po cichu wizy dla niemieckich Zydow i wzial za to lapowke, czyli dzialal nielegalnie i wbrew przepisom obowiazujacym na Kubie. W zwiazku z tym, wladze Kuby uniewaznily wizy niemieckim Zydom przybywajacym z Hamburga do Hawany i nakazaly im odplynac. Ponadto w stolicy Kuby, Hawanie mial miejsce strajk przeciwko przyjmowaniu niemieckich Zydow na Kube – vide obecne strajki w Europie przeciwko przyjmowaniu islamskich imigrantow z Afryki.
   Gdy Kuba odmowila przyjecia Zydow, wiec statek poplynal do wybrzezy Florydy (USA) – vide obecna analogiczna sytuacja ze statkami wypelnionymi islamskimi imigrantami z Afryki, ktore przybywaja do Grecji, Wloch, Chorwacji, Francji etc za odpowiednia oplata.
   Na pokladze “St.Louis” znajdowalo sie ponad 930 pasazerow, z ktorych zdecydowana wiekszosc stanowili niemieccy Zydzi.
   Zydzi masowo wyjezdzali z III Rzeszy niemieckiej z powodu obaw o przesladowanie – vide Krystallnacht (listopad 1938r); Krystallnacht byl celowo zorganizowany przez bojowki NSDAP, zeby zmusic niemieckich Zydow do opuszczenia Niemiec i przesiedlic ich do Palestyny. W tym celu Syjonisci i Nazisci podpisali tajny uklad w 1933r dotyczacy przesiedlenia niemieckich Zydow do Palestyny zamieszkalej glownie przez ludnosc arabska, poniewaz w planach Syjonistow bylo utworzenie panstwa zydowskiego w Palestynie w co zaangazowany byl zydowski bankier Rothschild oraz w Palestynie dzialaly zydowskie grupy terrorystyczne walczace z Arabami o ziemie, na ktorej mieli osiasc Zydzi naplywajacy z Niemiec – zydowscy terrorysci byli szkoleni w Niemczech, a takze w Polsce.
   Sytuacja polityczna i imigacyjna niemieckich Zydow przed wybuchem wojny w 1939r jest podobna do obecnej sytuacji politycznej i imigracyjnej islamskich uchodzcow z Afryki, ktorych tez specjalnie nikt nie chce (Wegry, Polska, Slowacja etc), zeby nie miec syfu u siebie i podobnie postepowala Ameryka w 1939r i uwazam, ze slusznie.
   Poza tym zyd Ziemkiewicz nie podal i celowo ukryl informacje o tym, ze Ameryka przyjela 85 tysiecy Zydow w okresie (marzec 1938r – wrzesien 1939r) – przypadek “St.Louis” wydarzyl sie w maju 1939r.
   WNIOSEK: Zyd Ziemkiewicz manipuluje podawanymi przez siebie informacjami, ukrywa prawde i oglupia Polakow, a jednoczesnie obsrywa Ameryke i tworzy anty-amerykanskie nastroje. Zyd Ziemkiewicz nie podaje, ze w Ameryce rzadzilo LOBBY ZYDOWSKIE od 1913 – vide powstanie FRB, ze prezydentem USA byl holenderski ZYD F.D.Roosevelt (Rosenfelt), ktory mial pelno wokol siebie zydowskich doradcow.
   Pokretnemu zydowi Ziemkiewiczowi jak zwykle przyklaskuja FORUMOWE DURNIE !

    • fiesta
     fiesta :

     Oprocz tego, ze musisz mi udowodnic, ze podaje nieprawdziwe informacje, to musisz mi jeszcze udowodnic, ze jestem zydem.
     Wiec wez sie dziadu do roboty, bo czas ucieka i czytelnicy czekaja na twoje “rewelacje”, zamiast robic dupe ze swojej geby.

   • fiesta
    fiesta :

    p.s. Czytelnikom nalezy wyjasnic skad zyd Ziemkiewicz wzial liczbe “200 zydow” w swoim opowiadaniu i dlaczego uzyl tego argumentu, zeby obsrac Ameryke, zamiast napisac i wyjasnic jak bylo naprawde.
    Otoz zyd Ziemkiewicz jest pro-rosyjski i anty-amerykanski i w jego artykulach przewaza anty-amerykanska propaganda i gdy nadarzyla sie okazja to zyd Ziemkiewicz postanowil to wykorzystac z tym, ze zyd Ziemkiewicz nie pisze, ze w Ameryce rzadzi LOBBY ZYDOWSKIE od 1913r do chwili obecnej (2015r) i zyd Ziemkiewicz nie pisze, ze NATO jest zbrojnym ramieniem ZYDO-ANGLOSASKIEJ MAFII MIEDZYNARODOWEJ, z ktora kolaboruje POLSKOJEZYCZNA MAFIA ZYDOWSKA rzadzaca w Polsce od 1990r, czyli przez ostatnie 25 lat.
    Zyd Ziemkiewicz uzywa wylacznie ogolnikow w nazewnictwie, np. ze Polska lub rzad polski robi zle to lub tamto i zyd Ziemkiewicz uzywa takich samych ogolnikow w przypadku Ameryki i nastawia Polakow przeciw Ameryce i Polacy oglupieni propaganda zyda Ziemkiewicza wierza, ze Ameryka dziala na szkode Polski i Polakow, ze to Ameryka nie zniosla wiz dla Polakow etc , a to nie jest prawda, poniewaz ZYDOSTWO kontroluje kongres i senat w Ameryce i ZYDOSTWO rowniez decyduje kto ma byc prezydentem Ameryki, ktory jest otoczony armia tzw. “doradcow” od roznych spraw i sa to prawie sami ZYDZI – udokumentowane informacje n/t zydostwa rzadzacego w Ameryce sa dostepne np. na stronie ( http://www.realjewnews.com/?p=821 ) i podaje je ksiadz prawoslawny i zyd N.Kapner, i podane przez Kapnera informacje ukazuja RZECZYWISTYCH SPRAWCOW ZLA, czyli ZYDOW SYJONISTOW, ktorzy rzadza w: Ameryce oraz Izraelu, Anglii, Francji i Niemczech – Netanjahu, Cameron, Hollande i Merkel to ZYDZI.
    Te informacje powinien podac zyd Ziemkiewicz, ale ich nie podaje tylko napuszcza Polakow na Ameryke i robi z Polakow glupcow.
    Teraz nalezaloby spytac zyda Ziemkiewicza skad wzial liczbe “200 zydow” w swoim opowiadaniu, poniewaz przypadek ze statkiem o nazwie “St.Louis” jest opisany na stronie: ( http://www.ushmm.org/wlc/en/article.php?ModuleId=10005267 ) i nie ma tam ani slowa o “200 zydach”…. chyba, ze “KOJOTO” wyczaruje “200 zydow” i zrobi Ziemkiewiczowi “ALIBI”, zeby udowodnic wszystkim, ze Ziemkiewicz pisze prawde i tylko prawde. A gdy ktokolwiek bedzie podwazal informacje podawane przez Ziemkiewicza to automatycznie nie jest Polakiem, tylko zydem jak wynika z “definicji” Kojoto dotyczacej polskosci.
    Kojoto, dalacz do zyda Ziemkiewicza i obydwaj poszukajcie, gdzie jest tych “200 zydow”….. nie zapomnijcie wziac latarki, bo mogli schowac sie w ciemnej piwnicy.
    Powodzenia w poszukiwaniach.

   • fiesta
    fiesta :

    Juri Lina (Estonczyk i dysydent) podaje fakty historyczne, zeby ukazac jak ZYDOWSCY BANKIERZY z USA i Europy zachodniej przygotowywali i finansowali rewolucje 1905r i 1917r w Rosji, w celu obalenia rzadow cara Mikolaja II i zaprowadzenia ZYDOWSKIEJ DYKTATURY KOMUNISTYCZNEJ w Rosji.
    Dazeniem zydostwa bylo zaprowadzenie komunizmu w calej Europie i na swiecie i komunizm mial byc metoda, dzieki ktorej ZYDZI chcieli zdobyc wladze and calym swiatem i gojami.

    https://www.youtube.com/watch?v=1Mlw2mlf35Y

    • fiesta
     fiesta :

     KOMUNIZM NIE UPADL…. ale zmienil forme i przyjal nazwe UNIA EUROPEJSKA, ktora dyktuje warunki panstwom i narodom Europy, i UE jest kontrolowana przez ZYDOSTWO. Np. Izrael nie jest oficjalnie czlonkiem UE, ale korzysta ze wszystkich przywilejow jakie posiadaja panstwa czlonkowskie UE, a zydo-masonska organizacja B’nai B’rith ma rowniez swoja siedzibe w RADZIE EUROPY, ktorej przewodzi teraz ZYD z Polski D.Tusk i B’na i B’rith ma rowniez swoje siedziby w pozostalych 27 panstwach czlonkowskich UE – w Warszawie od 2007r, reaktywowana z blogoslawienstwem zyda Kalksteina vel L.Kaczynskiego.
     Potwierdzeniem tego sa informacje podane przez B’nai B’rith –
     CYTAT: “W ramach tych działań B’nai B’rith utrzymuje kontakty, na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym, z władzami państwowymi, placówkami dyplomatycznymi, członkami parlamentów i władz samorządowych, organami masowego przekazu. Jest on również obecny w organizacjach międzynarodowych. B’nai B’rith jest uznany jako organizacja pozarządowa utrzymująca oficjalne stosunki z Organizacją Narodów Zjednoczonych, Organizacją Narodów Zjednoczonych do spraw oświaty, nauki i kultury (UNESCO), Radą Europy i Organizacją Państw Amerykańskich i utrzymuje także stosunki z organami Unii europejskiej” – informacja pochodzi ze strony: ( http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/625-bnai-brith-w-polsce.html ), czyli ZYDOSTWO MA PELNA KONTROLE NAD ORGANIZACJAMI MIEDZYNARODOWYMI, ale zyd Ziemkiewicz nie podaje tych informacji, zeby polskie goje nie domyslily sie, ze za wszystkim stoja ZYDY.

 9. jax1
  jax1 :

  Mente captus (najdelikatniej!) stosujący odniesienia do postawy Brytyjczyków z Channel Islands (Wyspy Normandzkie),tj. Alderney, Guerngey,Jersey,Sark skąd władze miejscowe wydały hitlerowskim Niemcom nie tylko Żydów i mieszkańców którzy służyli w brytyjskiej armii ale też więżniów obozu koncentracyjnego z Alderney.*

 10. jazmig
  jazmig :

  Problem polega na tm, że Auschwitz leżało w Niemczech, a nie w Polsce, ani w GG. Niemcy do swojej tysiącletniej Rzeszy włączyły Oświęcim z okolicami. Aby z Krakowa dojechać do Oświęcimia, trzeba było mieć paszport, albo specjalną przepustkę. Dokumenty były sprawdzane w pociągu, który jechał do Oświęcimia. Dlatego gdy ktoś pisze to, co ta angielska szmata, lub wygadują Żydzi, jest po prostu bezczelnym łgarzem.