Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 59 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko – białoruskiej.

We wtorek funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 59 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko – białoruskiej. Jedna z grup migrantów usiłowała sforsować graniczną rzekę.

Ujawnione osoby, które nielegalnie próbowały przekroczyć granicę naszego państwa to cudzoziemcy pochodzący z Somalii, Afganistanu, Syrii i Etiopii. Na terytorium Polski usiłowali dostać się na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Mielniku i Czeremsze.

W rejonie Białowieży grupa 25 migrantów usiłowała przedostać się przez graniczną rzekę Przewłoka. Wczoraj w sumie 36 cudzoziemców na widok polskich służb zawróciło w głąb Białorusi.

Przypomnijmy, że w kołobrzeskim porcie zatrzymano 54-letniego obywatela Ukrainy, kapitana statku handlowego bandery luksemburskiej. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu. Do portu udało mu się bezkolizyjnie wpłynąć dzięki pomocy I i II oficera. Zatrzymany przez Straż Graniczną mężczyzna został przekazany policji.

Do zdarzenia doszło 13 listopada br. w kołobrzeskim porcie. Jednostka przypłynęła do Kołobrzegu z Gdyni. Jak podkreśla Straż Graniczna, Służba Kontroli Ruchu Statków VTS Ławica i Bosman Portu Kołobrzeg zaalarmowali SG o luksemburskiej jednostce handlowej płynącej “nieodpowiednim torem kierunkowym”.

“Po zacumowaniu w kołobrzeskim porcie na pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy podczas kontroli statku ujawnili nietrzeźwego kapitana. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa strażnicy graniczni zatrzymali 54-latka i osadzili w pomieszczeniu dla osób nietrzeźwych w Placówce SG w Kołobrzegu” – czytamy.

Przeczytaj: Ukrainiec kierował 30-tonowym tirem mając ponad 2,5 promila. Popijał piwo podczas jazdy

Mężczyzna miał prawie 1,88 promila i płynął “nieodpowiednim torem kierunkowym”. Do portu udało mu się bezkolizyjnie wpłynąć dzięki pomocy I i II oficera.

54-letni Ukrainiec został przekazany policji, która będzie prowadziła dalsze czynności w sprawie.

Zobacz także: Zatoka Gdańska: Pijana załoga rosyjskiego statku. Jednostka płynęła wprost ku plaży

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply