Przedstawiciel Biura Prezydenta Ukrainy powiedział, że opcja neutralnego statusu Ukrainy wraz z pakietem bezpieczeństwa „będzie na stole” podczas potencjalnego dialogu Zełenski-Putin.

W piątek późnym wieczorem doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy, Mychajło Podoliak powiedział w komentarzu dla agencji Unian, że jednym z tematów rozmowy prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina może być kwestia neutralnego statusu Ukrainy.

– To będzie przede wszystkim szczegółowa rozmowa o pokoju i zawieszeniu broni. Neutralny status [Ukrainy – red.] z wyraźnym pakietem gwarancji bezpieczeństwa – to opcja, która również może być na stole – powiedział Podoliak.

Przeczytaj: Zełenski do Putina: usiądźmy do stołu negocjacyjnego

Wcześniej rzecznik prezydenta Ukrainy Serhij Nykyforow poinformował, że ukraińskie władze zgodziły się na propozycję prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie przeprowadzenia rozmów.

– Ukraina nie odmówiła rozmów z Rosją. Strony dyskutują obecnie na temat czasu i miejsca ewentualnych negocjacji – poinformował Nykyforow.

Czytaj także: Pat w sprawie rozmów? Ukraina zaproponowała Warszawę, Rosja – Mińsk

Unian / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    A mogłoby nie być wojny, gdyby zachód na siłę nie zbroił i nie podżegał Ukrainy przeciwko Rosji i gdyby sprzeciw wschodnich republik przeciwko zbrojnemu puczowi w 2014 roku nie spowodował ich oblężenia trwającego prawie 7 lat ze słynną “operacją antyterrorystyczną”. No jeszcze gdyby zachód nie wspierał odrodzonego na Ukrainie banderyzmu i faszyzmu … Antyrosyjska Ukraina stanowiła istotne zagrożenie i Rosja musiała coś z tym zrobić. Szkoda niewinnych ludzi, szkoda też Polaków, którzy czynnie wspierają potomków oprawców swoich rodzin pomordowanych na Wołyniu.