Theresa May podczas wizyty w Polsce zapowiedziała wsparcie walki z “rosyjską dezinformacją” m. in. poprzez przekazanie środków telewizji Biełsat.

W oświadczeniu wydanym w czwartek przez Downing Street podano, że zaplanowano udzielenie wsparcia finansowego białoruskojęzycznej stacji Biełsat, która, według komunikatu, ma dostarczać obiektywne, wolne i prawdziwe informacje Białorusinom. Brytyjczycy zapowiedzieli dofinansowanie polsko-brytyjskich projektów wymierzonych w rosyjską dezinformację kwotą 5 mln funtów. Jedynym wymienionym z nazwy projektem jest TV Biełsat.

Dodano również, że pieniądze zostaną również wydane na nowe polsko-brytyjskie projekty z dotyczące komunikacji strategicznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Mają one pozwolić na szybsze wykrywanie i walkę z rosyjskimi operacjami dezinformacyjnymi.

CZYTAJ TAKŻE: Dotacje dla Biełsatu obcięte o 2/3? Romaszewska: to oznacza likwidację stacji

Podczas wizyty w Warszawie premier Theresa May zapowiedziała także wzmocnienie współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa. W jej ramach ma w marcu przyszłego roku dojść do wizyty polskich ekspertów w brytyjskim Narodowym Centrum Cyberbezpieczeństwa. Ma ona posłużyć wymianie doświadczeń i informacji pomiędzy służbami obu państw.

Downing Street informując o podpisanym dzisiaj traktacie obronnym, regulującym sprawę wspólnych ćwiczeń, wymiany informacji i współpracy przemysłu zbrojeniowego, zaznaczyło, że do tej pory Wielka Brytania podpisała taką umowę jedynie z Francją.

Kresy.pl / tvp.info / satkurier.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Co tu się wyrabia w tej naszej zaprzedanej wrogom Ojczyznie . To już nawet Angole naszymi rękami wybieraja gorące kartofle żeby się nażreć przy obcym korycie. Do czego doszliśmy jako państwo ? Czym to sie rozni od ingerencji w polskie sprawy przy pomocy niemieckich czy moskiewskich pieniędzy dla PO/ SLD/SdRP. Kiedy ktoś w koncu weżmie to towarzystwo za pysk i wyrzuci poza polskie granice. Jeszcze niedawno planowano zlikwidować nierentowny Bielsat ale oczywiście żydokomuna niemiecka ma dłuzsze ręce od
    polskich .