Wicemarszałek Senatu Adam Bielan na antenie TVN24 zasugerował, że rasistowskie incydenty na Marszu Niepodległości inspirowane są przez Rosję.

Bielan stwierdził, że reprezentanci izraelskiego MSZ „ulegli atmosferze tworzonej przez zagraniczne media”. Bielan jest zdania, że nazywanie nazistami 60 tys. ludzi jest „skandalicznym uogólnieniem”. Wicemarszałek Senatu zasugerował również, że rasistowskie bannery niesione przez niektórych uczestników marszu były przejawem rosyjskiej propagandy i wojny hybrydowej.

„Polska od lat jest obiektem ataków hybrydowych ze strony naszych wschodnich sąsiadów. Oni życzą sobie, żeby nasz kraj przedstawiać jako ten, gdzie po ulicach maszerują sobie swobodnie naziści” – powiedział Bielan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: MSZ IZRAELA LICZY NA UKARANIE ORGANIZATORÓW MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Bielan przypomniał, że Richard Spencer, jeden z liderów amerykańskiego ruchu Alt Right, który miał przybyć do Polski w przededniu Marszu Niepodległości, „słynie ze związków z naszym wschodnim sąsiadem”. Do wizyty, która miała mieć miejsce w przeddzień 11 Listopada, nie doszło „dzięki między innymi skutecznej działalności naszych służb specjalnych” – zapewniał Bielan.

Kresy.pl / TVN24 / Rzeczpospolita

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Adam Bielan ,jak na spin doctora ,senatora i politycznego pływaka przystało,w swym propagandowym stylu „niektórym uczestnikom”patriotycznego Marszu cynicznie podsr..a.Stojąc jedną nogą w Israelu,drugą w lewackiej UE(długo tam posłował)i nie mając argumentów Senator z fantazją naciera za sprawą rosyjskiej propagandy i jej wojny hybrydowej konfabulując co ślina na język przyniesie w temacie :co w tej Rosji życzą sobie–cały czas beznamiętnie bzdury plotąc.