Nowy prezydent USA podjął działania ograniczające sektor wydobywczy paliw kopalnych w ramach nowej polityki klimatycznej.

Prezydent Joe Biden podpisał w środę szereg zarządzeń zakładających przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Zakładają on wstrzymanie nowych dzierżaw działek na terytoriach federalnych na potrzeby wydobycia ropy i gazu oraz zmniejszenie subsydiów dla sektora paliw kopalnych. Nowy prezydent USA motywuje swój ruch koniecznością przeciwdziałania zmianom klimatycznym, wynikających ze spalania tego rodzaju paliw.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jak podkreśla informujący o decyzjach Bidena portal telewizji France24 jest to odwrócenie polityki jego poprzednika – Donalda Trumpa, który dążył do maksymalizacji produkcji ropy naftowej, gazu i węgla w USA poprzez liberalizację przepisów środowiskowych oraz wsparcia państwa. Kwestia ta była zresztą jednym z głównych przedmiotów sporu w czasie kampanii prezydenckiej.

„Moim zdaniem czekaliśmy już zbyt długo, aby poradzić sobie z kryzysem klimatycznym” – powiedział Biden po podpisaniu dokumentów zwracając uwagę na zagrożenia, na jakie narażony jest naród, takie jak coraz częstsze i mające coraz bardziej niszczycielski potencjał burze, pożary i susze wynikające z oddziaływania gazów cieplarnianych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

„To przypadek, w którym sumienie i wygoda łączą się ze sobą, gdzie radzenie sobie z tym egzystencjalnym zagrożeniem dla planety oraz zwiększanie naszego wzrostu gospodarczego i dobrobytu to jedno i to samo. Kiedy myślę o zmianach klimatycznych i odpowiedziach na nie, myślę o miejscach pracy” – dodał Biden.

Czytaj także: Biden rozmawiał telefonicznie z Putinem

france24.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz