Pomnik Romana Dmowskiego został zakwalifikowany jako jeden z projektów w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2021 w Białymstoku. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy miasta.

Białostoczanie, którzy zechcą oddać głos na projekt pod nazwą „Pomnik Romana Dmowskiego”, mogą to zrobić drogą elektroniczną na stronie Bialystok.pl lub tradycyjną papierową. Jeśli ktoś zdecyduje się na tę drugą formę, karty można pobrać, wypełnić i zwrócić w Urzędzie Miejskim (przy ul. Słonimskiej), Centrum Aktywności Społecznej (przy ul. Św. Rocha) i w Departamencie Obsługi Mieszkańców (przy ul. Branickiego).

Pomnik ma numer identyfikacyjny M35, ostatnie miejsce wśród projektów ogólnomiejskich. Głosowanie trwa do 15 października br.

Pomnik Romana Dmowskiego ma stanąć na Placu Niepodległości imienia Romana Dmowskiego, niedaleko kościoła pw. św. Rocha.

Inicjatorzy budowy pomnika prowadzą akcję, zachęcającą białostoczan do głosowania na ten projekt z budżetu obywatelskiego. Wszelkie informacje można znaleźć na ich stronie internetowej: RomanDmowski.edu.pl.

– Od wielu lat staramy się, by ta wielka idea Dmowskiego, potężna, tworząca niezależną myśl polską, dającą podmiotowość narodowi, ziściła się też poprzez uhonorowanie tego wybitnego męża stanu, ojca naszej niepodległości. Szczególnie po stu latach, które były obchodzone w sposób różny, ale myślę, że łącząc jego ogromny dorobek intelektualny i zostawiając taki materialny ślad, damy sygnał dla kolejnych pokoleń, aby Polska jednak trwała, aby się rozwijała, bo przez taką pracę organiczną Dmowski pokazywał kierunki rozwoju. On był faktycznie takim symbolem pozytywnych zmian, nowoczesnego patriotyzmu – powiedział portalowi “ddb24.pl” Dariusz Wasilewski, jeden z inicjatorów budowy pomnika Romana Dmowskiego w Białymstoku.

„Powiedzmy śmiało – pomnik Romana Dmowskiego w Białymstoku to nie tylko patriotyczny obowiązek wobec przyszłych pokoleń, ale również wyraz szacunku dla tej nietuzinkowej postaci za poświęcenie sprawie Polskiej” – piszą organizatorzy na stronie RomanDmowski.edu.pl.

Zobacz także: NBP emituje monety upamiętniające Romana Dmowskiego

ddb24.pl / romandmowski.edu.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply