Sarah Huckabee Sanders, rzeczniczka Bialego Domu, poinformowała na Twitterze o miejscu spotkania prezydenta Donalda Trumpa z liderem Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Jak podała Sanders, „AKTUALIZACJA: Miejscem szczytu w Singapurze pomiędzy @POTUS [Donald Trumpem] i Przywódcą Kim Dzong Unem będzie hotel Capella na wyspie Sentosa. Dziękujemy naszym wspaniałym singapurskim gospodarzom za gościnność.”

Przypomnijmy, że 24 maja br., Donald Trump odwołał swoje planowane spotkanie z Kim Dzong Unem. Jednak dzięki intensyfikacji rozmów dwustronnych USA-Korea Północna i Korea Północna-Korea Południowa, ustalono, że szczyt się jednak odbędzie. W miniony piątek, Trump spotkał się w Białym Domu z wysłannikiem Kim Dzong Una, byłym szefem północnokoreańskiego wywiadu, Kim Dzong Czolem, który przekazał amerykańskiemu prezydentowi list od lidera Korea Północnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według CNN, przed spotkaniem, sekretarz stanu Mike Pompeo nalegał, aby nie brał w nim udziału doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton. „Trwające napięcia między dwoma głównymi doradcami prezydenta w sprawie polityki zagranicznej osiągnęły punkt zapalny po tym, jak Bolton powołał się w wywiadzie telewizyjnym w zeszłym miesiącu na „model libijski”, kiedy mówił o porzuceniu przez Koreę Północną programu nuklearnego, tym samym przypominając o inwazji na Libię i brutalnym morderstwie jej przywódcy” – informuje CNN.

kresy.pl / cnn / twitter

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz