Sarah Huckabee Sanders, rzeczniczka Bialego Domu, poinformowała na Twitterze o miejscu spotkania prezydenta Donalda Trumpa z liderem Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Jak podała Sanders, „AKTUALIZACJA: Miejscem szczytu w Singapurze pomiędzy @POTUS [Donald Trumpem] i Przywódcą Kim Dzong Unem będzie hotel Capella na wyspie Sentosa. Dziękujemy naszym wspaniałym singapurskim gospodarzom za gościnność.”

Przypomnijmy, że 24 maja br., Donald Trump odwołał swoje planowane spotkanie z Kim Dzong Unem. Jednak dzięki intensyfikacji rozmów dwustronnych USA-Korea Północna i Korea Północna-Korea Południowa, ustalono, że szczyt się jednak odbędzie. W miniony piątek, Trump spotkał się w Białym Domu z wysłannikiem Kim Dzong Una, byłym szefem północnokoreańskiego wywiadu, Kim Dzong Czolem, który przekazał amerykańskiemu prezydentowi list od lidera Korea Północnej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według CNN, przed spotkaniem, sekretarz stanu Mike Pompeo nalegał, aby nie brał w nim udziału doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton. „Trwające napięcia między dwoma głównymi doradcami prezydenta w sprawie polityki zagranicznej osiągnęły punkt zapalny po tym, jak Bolton powołał się w wywiadzie telewizyjnym w zeszłym miesiącu na „model libijski”, kiedy mówił o porzuceniu przez Koreę Północną programu nuklearnego, tym samym przypominając o inwazji na Libię i brutalnym morderstwie jej przywódcy” – informuje CNN.

kresy.pl / cnn / twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz