Według Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) w ostatnich latach doszło do gwałtownego wzrostu liczby przestępstw przeciwko niemieckim politykom.

Statystykę BKA przytoczył, za gazetą „Handelsblatt”, portal Deustsche Welle. Według niej w zeszłym roku doszło łącznie do 4 458 przestępstw przeciwko politykom. Dla porównania w 2017 r. popełniono 1527 tego rodzaju czynów. Dane z 2021 r. mają charakter wstępny.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

BKA twierdzi, że wzrost zachowań przestępczych wiąże się zwłaszcza z aktywnością obywateli w Internecie. Wiąże ją z „radykalizacją” mającą być skutkiem pandemii koronawirusa.

„Ten całościowy rozwój sytuacji, obejmujący także czyny karalne, z jakimi spotykamy się w komunikatorze Telegram, może jak najbardziej stwarzać zagrożenie dla demokracji, ponieważ ludzie obawiają się obecnie wyrażać swoje opinie albo obejmować urzędy publiczne” – ocenił BKA. Urząd uznał, że tendencję może zmienić tylko „konsekwentne przestrzeganie zasad państwa prawnego”.

To właśnie platforma społecznościowa Telegram stała się głównym celem krytyki niemieckich urzędników. To właśnie tam mają się pojawiać „oskarżenia, groźby i wezwania do popełnienia morderstw oraz innych ciężkich przestępstw”.

Telegram stał się w Niemczech głównym środkiem informowania i organizacji protestów przeciwko regulacjom przeciwepidemicznym.

dw.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz