Prokuratura rejonowa w Legnicy skierowała do sądu wniosek o ukaranie sześciu osób należących do międzynarodowej grupy przestępczej ściągającej do Polski imigrantów.

O sprawie informuje portal Straży Granicznej. To właśnie funkcjonariusze Placówki SG w Legnicy prowadzili śledztwo w sprawie grupy przestępczej preparującej fikcyjne podstawy dla legalizowania pobytu cudzoziemców na terytorium Polski. Śledztwo trwało kilka miesięcy i miało wiele wątków, bowiem miejscowi przestępcy współpracowali z obywatelami innych państw.

Przestępcy przygotowywali fałszywe dokumenty związane z zatrudnieniem lub pełnieniem funkcji zarządczych w fikcyjnie działających spółkach prawa handlowego, organizowali też fikcyjne małżeństwa z obywatelkami Polski. Na tej podstawie cudzoziemcy z Turcji, Palestyny, Albanii i Egiptu mogli się starać o prawo pobytu w Polsce.

Zarzuty postawiono 15 osobom. Obejmowały one umożliwianie cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terytorium Polski, składanie fałszywych oświadczeń, fałszowanie dokumentacji finansowej spółek, wyłudzanie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji lekarskiej, a także posiadanie środków odurzających. „Wobec 6 osób Prokuratura Rejonowa w Legnicy skierowała do sądu wnioski o wydanie wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie określonych kar, m.in. kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, dozoru kuratora oraz przepadku korzyści majątkowej uzyskanej z przestępstwa w łącznej kwocie 60 000 Euro” – informuje portal Straży Granicznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sprawy pozostałych dziewięciu osób wyodrębniono do odrębnego postępowania ze względu na niemożność ustalenia ich miejsca pobytu. Rozesłano za nimi listy gończe.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

strazgraniczna.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz