Publicysta Peter Beinart wskazuje, że nie musiało dojść do śmierci 60 Palestyńczyków protestujących w poniedziałek na granicy Gazy i Izraela.

Na łamach żydowskiego portalu „Forward”, Beinart przypomina o propozycji przedstawionej w ubiegłym tygodniu przez Hamas. „Tydzień temu Hamas ponownie zapronował długotrwały rozejm z Izraelem. Nie zrobił tego, ponieważ przestał być autorytarną, nieliberalną organizacją z historią terroryzmu na swoim koncie, która odrzuca prawo Izraela do istnienia. Zrobił to, ponieważ znajduje się w geopolitycznej izolacji. Niemniej jednak długotrwały rozejm stanowiłby postęp. Jeden istnieje od początku lat pięćdziesiątych między Koreą Północną i Południową. Gdyby Izrael przyjął ofertę i podjął kroki w kierunku złagodzenia blokady [Gazy] (niektóre aspekty mają niewiele wspólnego z bezpieczeństwem), wczorajsze zabójstwa mogły się nie wydarzyć. Ale Benjamin Netanyahu, według doniesień prasowych, nie odpowiedział” – przypomina Beinart.Publicysta uważa, że Netanjahu odrzucił ofertę, ponieważ „postrzega Palestyńczyków nie jako istoty ludzkie posiadające przyrodzone prawa, lecz jako wroga, którego należy ujarzmić”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Masakra w Gazie – Turcja odwołuje swojego ambasadora

kresy.pl / forward [layerslider id=”34″]

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz