​Według rzecznika rządu Rafała Bochenka szefowe rządów Polski i Wielkiej Brytanii zgodziły się, że negocjacje dotyczące Brexitu powinny minimalizować jego potencjalne negatywne efekty.

RZecznik rządu poinformował, że rozmowa trwala około 40 minut.

To była jedna z pierwszych rozmów, jakie premier May odbyła z przywódcą europejskim [po złożeniu oficjalnego powiadomienia o Brexicie – red.]. To świadczy o tym, że głos Polski jest słyszany– powiedział rzecznik polskiego rządu. Dodał także: Od samego początku zwracamy uwagę na to, że w toku tych negocjacji dwie kwestie są szczególnie ważne i powinny zostać dookreślone.Chodzi o wywiązania się ze zobowiązań wobec unijnego budżetu oraz o zagwarantowanie praw obywateli UE, w tym Polaków, mieszkającym na Wyspach.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka Brytania rozpoczęła dzisiaj procedurę Brexitu

Obie panie premier w trakcie rozmowy zgodziły się co do tego, iż ten proces negocjacyjny powinien przebiegać w sposób sprawny i płynny, w sposób, który będzie minimalizował potencjalne negatywne skutki Brexitu– stwierdził Bochenek.

kresy.pl / interia.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz