Bank Światowy ma zamiar udzielić Białorusi kredytu w wysokości 60 milionów dolarów na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak powiedział przedstawiciel Banku Światowego na Białorusi Young Chul Kim: „W ciągu czterech ostatnich lat wielkość środków kredytowych przeznaczonych dla Białorusi wzrosła od 375 milionów dolarów do 973 milionów. Po okresie letnim w ciągu 2-3 miesięcy planujemy przeznaczyć kolejne 60 mln dolarów na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

Aktualnie z pomocą Banku Światowego na Białorusi realizowanych jest 9 projektów w różnych dziedzinach. Oprócz przedsięwzięć związanych z infrastrukturą drogową zajmujemy się energooszczędnością, sortowaniem odpadów, edukacją i ochroną zdrowia. Prawie w każdym sektorze zaoszczędziliśmy dużo pieniędzy. Wyniki są imponujące” – stwierdził przedstawiciel Baku Światowego na Białorusi.

CZYTAJ TAKŻE: USA przedłuża sankcje wobec Białorusi

Young Chul Kim odniósł się również do budowy trasy szybkiego ruchu M6 łączącej Grodno z Mińskiem. Jego zdaniem jest to korytarz transportowy o znaczeniu międzynarodowym, który będzie służył nie tylko szybkiemu przemieszczaniu się i transportowi towarów, lecz także przyciągnie wielu inwestorów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Białoruś i Rosja ustalają szczegóły współpracy w sektorze gazowym

Przypomnijmy, że podczas piątkowego posiedzenia Rady Ministrów Związku Rosji i Białorusi premier Białorusi Andriej Kobiakow poinformował, że jego kraj przedstawił już rosyjskiej stronie swoją propozycję ws. utworzenia jednolitego rynku gazowego. Rosjanie rozważają tę ofertę.

„Uważamy, że cena gazu od 2020 roku powinna być określona w rosyjskim rublu. To jest nasza propozycja. Czekamy aż nasi partnerzy ją zaakceptują” – oznajmił Kobiakow.

Mińskie władze uważają również, że cena gazu dla Rosji i Białorusi powinna być porównywalna. „My nie dążymy do uzyskania minimalnych cen za gaz, ale chcemy, by w momencie wejścia w życie jednolitego rynku gazowego cena była porównywalna  – stwierdził Kobiakow.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że on „nie ma nic przeciwko takim rozwiązaniom.” Zastrzegł jednak, że prace nad ich wprowadzeniem powinny jak najszybciej być rozpoczęte.

Kresy.pl/tut.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz