Andrej Babisz, szef partii ANO, która wygrała wybory parlamentarne w Czechach uważa, że w sprawie migrantów V4 powinna współpracować m. in. z Austrią.

Andrej Babisz udzielił wywiadu agencji Reutera. Oczywiście mamy sojusznika w Austrii, w osobie pana Kurza, który ma takie samo zdanie w kwestii migracji jak my – tłumaczył szef ANO odnosząc się do wyników zeszłotygodniowych wyborów w Austrii, które wygrała konserwatywna Austriacka Partia Ludowa (OeVP) i jej szefa Sebastiana Kurza.

Grupa Wyszehradzka musi znaleźć również innych sprzymierzeńców. Potrzebujemy Austrii i innych krajów, na Bałkanach czy też Słowenii, Chorwacji i być może innych – powiedział Andrej Babisz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:Wybory w Czechach – aż dziewięć partii w parlamencie

Wcześniej, w trakcie konferencji prasowej zwołanej po zakończeniu wyborów lider partii ANO podkreślał, że jego ugrupowanie jest proeuropejskie i ma ambicję odgrywania aktywnej roli w kształtowaniu polityki Unii Europejskiej. Czechy są integralną częścią Unii Europejskiej oraz NATO – podkreślał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zaznaczył także, że ugrupowanie ANO nie jest ukierunkowane na Wschód.

W wywiadzie dla Reutera Babisz podkreślił, że na pewno nie będzie zawiązywał koalicji rządowej z komunistami i ze skrajną prawicą.

W odbywających się ostatnio wyborach parlamentarnych w Czechach z dużą przewagą wygrała partia ANO, zdobywając niemal 30 proc głosów. Swoich przedstawicieli w Parlamencie będzie miało aż 9 partii politycznych.

Zastępca przewodniczącego partii ANO Jaroslav Faltynek powiedział w sobotę, że pierwsze rozmowy koalicyjne będą prowadzone z obecnymi koalicjantami rządowymi – socjaldemokratami i chadekami. Podkreślił, że wyniki wyborów jednoznacznie wskazują, że Andriej Babisz powinien zostać premierem. Dodał także, że wynik pozwoli na realizację programu jego partii, w zapowiedzi niepodwyższania podatków.

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz