Jedno z wiedeńskich przedszkoli należące do tureckiego przedsiębiorcy, oskarżanego o defraudacje i kierowanie siatką przestępczą, miało być wykorzystywane jako miejsce orgii seksualnych i narkotykowych.

Abdullah P. otrzymał od miasta ponad 5 mln euro na wsparcie jego sieci islamskich przedszkoli. Obecnie jest podejrzany o defraudację. Miał podawać nieprawdę na temat oferowanych usług i liczby dzieci uczęszczających do placówek, przywłaszczają sobie pieniądze.

Według ostatnich doniesień, w jednej z placówek miały odbywać się orgie seksualne, w tym homoseksualne, podsycane narkotykami. Po jednej z nich personel sprzątający miał znaleźć narkotyki w jednym z biurek. Imprezy miały odbywać się od listopada 2014 do maja 2015 roku. Z kolei w innej placówce, gdzie organizacja kontrolowana przez biznesmena wynajmowała salę do edukacji osób dorosłych, odkryto uprawę marihuany.

Zdaniem prokuratury skala defraudacji była tak wielka, że cały proceder można zakwalifikować jako sieć przestępczą.

Według innych raportów, muzułmańskie przedszkola finansowane ze środków publicznych są powiązanie z organizacjami islamistycznymi. Dominującą grupą w sektorze opieki przedszkolnej w Wiedniu mieli być intelektualiści salaficcy, a także zaangażowani politycznie islamiści.

Thelocal.at / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz