W ostatnich trzech dniach na polsko-białoruskiej granicy odnotowano 326 prób nielegalnego jej przekroczenia. Polscy funkcjonariusze i żołnierze byli atakowani przez nielegalnych imigrantów. Uszkodzony został także pojazd SG.

Od kilku tygodni znów wzrasta liczba prób nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy przez cudzoziemców. Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek, że w ciągu ostatnich trzech dni (19-21.04) odnotowano 326 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski.

W kierunku patroli Straży Granicznej i Wojska Polskiego rzucano konarami i kamieniami. Uszkodzony został pojazd SG.

Przeczytaj: Szturm na polską granicę, Wojsko Polskie pomogło Straży Granicznej odeprzeć 220 nielegalnych imigrantów [+VIDEO]

Zatrzymano także 10 kolejnych “kurierów”, którzy przewozili nielegalnych imigrantów przez terytorium RP. To obywatele Ukrainy, Maroka, Białorusi oraz Estonii.

W ostatnim czasie znów obserwowany jest wzrost liczby prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Nielegalni imigranci atakują też coraz częściej polskie służby.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Od prawie trzech lat niemal codziennie dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Nielegalni imigranci niejednokrotnie atakują też polskich mundurowych. W procederze biorą czynny udział białoruskie służby.

Czytaj: Cudzoziemcy stanowili 80 proc. zatrzymanych w I kw. br. przemytników imigrantów. Najwięcej Ukraińców i Białorusinów

Zobacz także: 230 mln euro na walkę z nielegalną imigracją. Szefowa KE zapowiada pomoc dla Finlandii

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply