Atak na hotel Intercontinental w Kabulu [+FOTO]

Pięciogwiazdkowy hotel Intercontinental w stolicy Afganistanu, Kabulu, został zaatakowany przez grupę uzbrojonych napastników. Wzięto zakładników. Do akcji wkroczyły siły specjalne.

W sobotę wieczorem w stolicy Afganistanu, Kabulu, miał miejsce atak na znany, pięciogwiazdkowy hotel Intercontinental.

Jak podawały media, hotel został zaatakowany przez niewielką grupę uzbrojonych napastników, liczącą według różnych źródeł 3 lub 4 osoby. Wśród nich mieli znajdować się także zamachowcy-samobójcy.

Napastnicy otworzyli ogień do gości hotelu i wzięli zakładników. Wiadomo, że doszło również do wymiany ognia między siłami bezpieczeństwa a napastnikami. Antyterroryści mieli przeprowadzić desant ze śmigłowca na dach hotelu.

Czytaj także: Afganistan: strzelanina w bazie wojskowej USA. Są zabici i ranni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sieci pojawiły się zdjęcia płonącego budynku hotelu. Z czasem doszły też informacje o co najmniej kilkunastu ofiarach śmiertelnych. Podawano nawet liczby 30 zabitych. Według części źródeł, w akcji zabito dwóch napastników. Później afgańskie władze podały oficjalnie, że 7 rannych trafiło do szpitala, a w budynku hotelu pozostaje m.in. ponad 100 pracowników ministerstwa telekomunikacji. Napastnicy mieli mieć ze sobą spory arsenał granatów ręcznych.

Menedżer hotelu, który zdołał się z niego wydostać relacjonował, że napastnicy dostali się do głównej części przez kuchnię.

Jak dotąd żadna grupa nie przyznała się do przeprowadzenia ataku. Kilka dni temu amerykańska ambasada ostrzegała przed możliwymi atakami na hotele w Kabulu.

W 2011 roku kabulski hotel International stał się celem ataku talibów. Zginęło wówczas dziewięciu gości hotelowych, w tym dwóch obcokrajowców, a 12 osób zostało rannych.

Onet.pl / reutets / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz