Prezydent Syrii, Baszszar al-Asad, udzielił wywiadu ateńskiemu dziennikowi „Kathimerini”.

W wywiadzie, syryjski przywódca był pytany m.in o możliwość negocjowania z administracją Donalda Trumpa. „Pierwsze pytanie, które należy zadać, brzmi: Co można osiągnąć? Drugie: co możemy osiągnąć z kimś, kto mówi coś innego w trakcie kampanii wyborczej, i robi coś przeciwnego po kampanii, kto dziś coś mówi, a jutro robi coś przeciwnego, a może tego samego dnia? A więc chodzi o bycie konsekwentnym” – powiedział Asad.Asad podkreślił, że trudno jest również niegocjować z prezydentem, który w jego opinii nie sprawuje realnej władzy. „Kolejnym powodem jest to, że nie uważamy, że prezydent tego reżimu kontroluje sytuację. Wszyscy wierzymy, że głębokie państwo [Deep State], prawdziwe państwo, sprawuje kontrolę lub kontroluje każdego prezydenta, a to nie jest nic nowego. Tak było zawsze w Stanach Zjednoczonych, przynajmniej w ciągu ostatnich 40 lat, przynajmniej od Nixona, może wcześniej, ale to staje się coraz silniejsze, a najcięższym przypadkiem jest Trump” – stwierdził syryjski przywódca.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Asad – demonizowany z powodu swojej niezależności

kresy.pl / express.co.uk

Asad: Deep State rządzi w USA, nie Trump
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz