Południowokoreańskie Kolegium Połączonych Szefów Sztabów poinformowało w poniedziałek, że Korea Północna wystrzeliła dwa pociski. Zostały one wystrzelone z okolic miasta Wonsan w kierunku Morza Japońskiego (Morza Wschodniego).

Jak napisała w poniedziałek Rzeczpospolita (Rz), na razie nie sposób ustalić jakiego dokładnie typu były pociski. Ciężko ustalić także ich zasięg oraz wysokość na jaką zostały wystrzelone.

„Nasza armia monitoruje sytuację na wypadek kolejnych odpaleń rakiet i zachowuje gotowość” – czytamy w komunikacie Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.

Zobacz także: Korea Północna wystrzeliła pociski

Pjongjang przeprowadził w 2019 roku szereg testów rakiet krótkiego zasięgu. Miało to związek z impasem w rozmowach między Koreą Północną a USA w sprawie denuklearyzacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Korea Północna przeprowadziła w 2019 roju łącznie 13 testów rakietowych.

Jak pisze „Rz”, w opinii ekspertów „nowa broń strategiczna” może być rodzajem zaawansowanej rakiety międzykontynentalnej (ICBM) lub balistycznej rakiety odpalanej z pokładu okrętu podwodnego (SLBM).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Korea Północna żąda zdjęcia nałożonych na nią międzynarodowych sankcji oraz wstrzymania wszystkich wspólnych ćwiczeń wojskowych USA i Korei Południowej. USA domagają się z kolei konkretnych kroków zmierzających do całkowitej denuklearyzacji Korei Północnej.

rp.pl / pap / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz