Na Marszu Bandery w Kijowie uczestnicy żądali wypędzenia Żydów z Ukrainy – wznosili okrzyki „Jude – Het!”

Pierwsze słowo zapożyczone od niemieckich nazistów oznacza Żydów, drugie słowo, z języka ukraińskiego oznacza „precz!” albo „won!

Fragment wideo, na którym słychać okrzyki, opublikował dyrektor Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Doliński na swojej stronie na Facebooku.

-Polecamy Państwa uwadze obejrzenie fragmentu wideo z wczorajszego marszu z pochodniami na cześć urodzin Stepana Bandery, poświęconego rozwiązaniu kwestii żydowskiej– napisał.

Ironizował również, że „niektórzy eksperci” usłyszeli w okrzykach protestujących frazę „Jura – Hej”, zamiast „Jude – Het !”

Przypomnijmy, że w Kijowie w dniu 1 stycznia setki zwolenników Bandery wzięli udział w marszu z pochodniami. Uczestnicyprzemaszerowali przez centrum stolicy, nieśli na czele kolumny ogromny portret Bandery, a także transparenty z hasłami „Zwyciężymy drugiChanat Chazarski” czy„Nacjonalizm naszą religią. Stepan Bandera naszym prorokiem.”

Pochód zabiezpieczany przez kilkuset funkcjonariuszy odbył się bez żadnych zakłóceń. W sumie w akcji wzięło udział około 800 osób.

kresy.pl/ vesti-ukr.com

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mp
    mp :

    Jeżeli to nie jest żydowska prowokacja(czas nadszedł)to co to jest.Jak dobrze podłubać w życiorysach UPA-OUN-Kanalii,ze zdumieniem możemy stwierdzić iż ideolodzy tej faszystowskiej kabały to pół lub ćwierć żydy.Podobnie jak Hitler rzekomo spowodował z nienawiści holo-SHOAH-kaust,a jego partryjka NSDAP,przepięknie współrzadziła z SYJONISTAMI niemieckimi od lat 30-tych do 1941 prawie roku.To wtedy co USA odsyłało statki z żydami z powrotem do RZESZY prosto do obozów zagłady,a STALIN przyjaciel żydów w ramach przyjażni niemiecko-bolszewickiej,też wyłapywał zbiegłych z Niemiec do żydobolszewickiego raju żydów,pakował w wagony i słał swemu towarzyszowi tez komuniście HITLEROWI z wyrazami przyjażni I TEŻ NA OGÓŁ DO OBOZÓW ZAGŁADY.Tak więc @Costnerze,nie wiem kogo chcesz popierać,bo zaprawdę powiadam Ci ”NIC NIE JEST TAKIE JAK WYGLĄDA..”