W środę w Inowrocławskim pustostanie odnaleziono zwłoki 13-letiej dziewczyny. Zatrzymano też podejrzanego o to zabójstwo 18-letniego Mikołaja J. który spotykał się z dziewczyną. W mediach społecznościowych mężczyzna deklaruje się jako “antyfaszysta” i “antyrasista”. Policja uważa, że zabójstwo miało znamiona ideologiczne. Podejrzany przyznał się do winy.

Ofiara, 13-letnia Nadia z Inowrocławia, była poszukiwana od 16 października. Jej ojciec powiadomił policję o jej zaginięciu. W środę jej zwłoki odnaleziono w inowrocławskim pustostanie. “Na miejscu odnalezienia zwłok młodej dziewczyny były prowadzone czynności polegające na oględzinach samego miejsca i ciała. Zwłoki zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji. Czynności realizował prokurator z udziałem funkcjonariuszy policji” – przekazał w czwartek szef prokuratury w Inowrocławiu Robert Szelągowski.

Dziewczyna została zabita w bardzo brutalny sposób. Zadano jej kilkanaście ciosów nożem w okolicach tułowia i szyi, zginęła podczas ucieczki wykrwawiając się.

“Ujawniono rany na ciele tej młodej kobiety, młodej dziewczyny, natomiast ile było tych ran, jaki one miały charakter, takich informacji na razie nie udzielamy ze względu na zbyt wczesny etap tego postępowania” – podkreślił Szelągowski.

W środę zatrzymano Mikołaja J., z którym dziewczyna umówiła się przez internet. Znaleziono przy nim telefon zamordowanej.

W mediach społecznościowych mężczyzna deklaruje się jako “antyfaszysta” i “antyrasista”.

Zobacz także: Koktajle mołotowa, cegły, petardy. Walki pomiędzy lewicowymi bojówkarzami z warszawskich skłotów [+VIDEO/+FOTO]

Profil Mikołaja J. na Facebooku

Profil Mikołaja J. na Facebooku

Zobacz także: Niemcy: Szeroko zakrojona akcja policji przeciwko lewicowym ekstremistom

Podejrzany przyznał się do winy. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywocie.

Zdaniem policji zbrodnia była motywowana ideologicznie. “Motywem tej zbrodni są poglądy. Ale na razie jest to skomplikowane. Chodzi o swastyki hitlerowskie” – Super Express cytuje jednego z policjantów zajmujących się sprawą.

W piątek podejrzany z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie został doprowadzony przez policjantów do sądu. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Zobacz także: Antifa rozbiła w Paryżu katolicką procesję [+VIDEO/+FOTO]

inowroclaw.policja.gov.pl / se.pl / bydgoszcz.tvp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • franciszekk
   franciszekk :

   Jaro!
   Jeszcze gorzej!
   To NIE są faszyści ale komuniści jeśli twierdzisz, że to patologia – stan “umysłu”!.
   Patologię funkcjonowania umysłu komunistów bez względu na ich czas funkcjonowania opisał George Orwell w książce pt. Rok 1984