Anglojęzyczna wersja filmu IPN „Niezwyciężeni” zablokowana na YT

Dzisiaj w nocy anglojęzyczna wersja filmu IPN „Niezwyciężeni” została zablokowana w serwisie Youtube za rzekome naruszenie praw autorskich.

Film opowiada o 50 latach heroicznej walki Polaków o odzyskanie wolności. Film w wersji anglojęzycznej z głosem aktora Seana Beana, został zaprezentowany w zeszłym tygodniu w Instytucie Pamięci Narodowej.Obie wersje: polsko i anglojęzyczna były dostępne na kanale IPN – IPNtvPL – w serwisie Youtube.com. Jednak obecnie osoby dysponujące linkiem do wersji angielskiej mogą przeczytać komunikat że film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autoskich zgłoszonego przez użytkownika Jan Kołowski.

ZOBACZ TAKŻE: Efektowny film edukacyjny IPN  [+VIDEO]

Film został mocno zaatakowany m. in. przez portal OKO.press za martyrologię, bogoojczyźnianość i manipulację 50 lat polskiej historii.

Godzien jest robotnik zapłaty swojej (1Tm 5, 18)

Przekaż 50 zł

Zasłużyliśmy na Twoje wsparcie?

Obecnie film „Niezwyciężeni” można obejrzeć jedynie w polskiej wersji językowej.

Kresy.pl / Youtube.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz