Biuro amerykańskiego Dyrektora Wywiadu Narodowego wydało w czwartek opinię, w której twierdzi, że COVID-19 nie został stworzony celowo – poinformowała Agencja Prasowa Reuters.

Zdaniem Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego w USA, COVID-19 nie jest stworzony przez człowieka i nie był też genetycznie modyfikowany – przekazuje w czwartek Reuters.

Zdaniem biura nie jest możliwe żeby nowy koronawirus był wykorzystywany przez naukowców z Chin jako broń biologiczna. „Wspólnota Wywiadów (IC) także zgadza się z naukowym konsensusem, że wirus COVID-19 nie jest stworzony przez człowieka, ani przez człowieka nie był modyfikowany”.

„IC będzie kontynuowało sprawdzanie wychodzących na światło dzienne informacji, tak aby ustalić czy pandemia rozpoczęła się poprzez kontakt z zarażonym zwierzęciem czy jako rezultat wypadku w laboratorium w Wuhan” – przekazał.

Zobacz też: Politico: Pentagon bada ryzyko użycia koronawirusa jako broni biologicznej

Urzędnicy służb wywiadowczych od pewnego czasu sygnalizowali, że możliwość celowego stworzenia pandemii w Chinach jest mało prawdopodobna. W tym momencie badane są dwie możliwości. Jedna z nich to naturalne pochodzenie wirusa i rozprzestrzenienie się go poprzez kontakt ze zwierzęciem, a druga to ucieczka wirusa z laboratorium badającego zagrożenia biologiczne w Wuhan podczas wypadku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy, zdaniem prezydenta Donalda Trumpa, Chiny mogą ingerować w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Podczas środowego wywiadu prezydent Stanów przekonywał, że Chińczycy są zdolni do podjęcia wszelkich kroków w celu uniemożliwienia mu reelekcji.

„Chiny zrobią wszystko żebym przegrał te wybory” – przekazywał. Jego zdaniem Chińczycy woleliby widzieć na fotelu prezydenta Joe Bidena, kandydat Demokratów miałby poluzować politykę Stanów wobec Chin.

Trump zasugerował, że wykorzystują pandemię koronawirusa w celu osłabienia jego pozycji. Po raz kolejny zarzucił chińskiemu rządowi, że ich działanie spowodowało światową pandemię. „Ciągle używają swoich kontaktów w celu pokazania swojej niewinności” – informował.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz