Były to pierwsze straty poniesione w nowym roku przez kontyngent USA stacjonujący w Afganistanie.

Żołnierz US Army zginął podczs kilkugodzinnych walk prowadzonych w pobliżu miasta Mardża w prowincji Helad leżacej na południu kraju. Jest ona w dużej mierze kontrolowana przez Talibów, a na jej obszarze znajdują się gigantyczne uprawy maku słuzącego do produkcji opium. Obecnie wojska USA oraz odziały rządowe Afganistanu starają się odzyskać kontrolę nad prowincją.

Prowadzący działania żołnierze zostali osaczeni i znaleźli się pod silnym ogniem. Trzech z nich zostało rannych. Wysłano grupę szybkiego reagowania na śmigłowcach, której jednym z zadań była ewakuacja rannych.Jej działania były jednak bardzo utrudnione z powodu silnego ognia prowadzonego z wielokalibrowych karabinów maszynowych oraz rakiet. Podczas próby ewakuacj jeden z dwóch wysłanych na akcję śmigłowców uległ awarii technicznej. Spekuluje się, że zawadził wirnikiem nośnym o pobliski budynek.

W czasie akcji zginął jeden amerykański żołnierz, a dwóch zostało rannych. Nie są znane straty poniesione przez stronę rządową i Talibów.

altair.com / kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz